Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film Válka o fazolové pole, v režii ROBERTA REDFORDA, vás zavede do komického a zároveň kouzelného údolí Milagro, kde se fantazie prolíná s realitou a kde se může stát cokoliv. Film, natočený podle knihy Johna Nicholse, vypráví příběh Joe Mondragona (CHICK VENNERA), samotářského všeuměla, který protizákonně zavlažuje své vyprahlé fazolové políčko vodou vyhrazenou pro velký stavební projekt. Tento bezvýznamný akt spustí lavinu událostí, které mají zásadní následky pro Joea i lidi z jeho města. RUBEN BLADES hraje šerifa Bernabe Montoyu. SONIA BRAGA představuje Ruby Archuletu, krásnou majitelku autoopravny v Milagro, a CHRISTOPHER WALKEN si zahrál tajného agenta státní policie. Válka o fazolové pole je příběhem skupiny lidí, kteří, každý po svém, bojují za zachování vlastního způsobu života. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (30)

Šakal 

všechny recenze uživatele

Jeden by neřekl, jaké pozdvižení dokáže nadělat jedna zasetá myšlenka resp. klíčící fazolka. Umlčet resp. udržet obyčejné lidi v nevědomosti, není zase takový problém. Ten nastává až v okamžiku, když se proti vám postaví samotný duch (patron) vesnice. Potom stačí fouknout a ......než se jeden naděje, v místním koloniálu jsou jednoznačným hitem sezony patrony a místní sveřepý businessman zavile vyje do krajiny a rozkopává plaketu s golfovým hřištěm. Místní usedlíci mají totiž tuze tuhej kořínek a ikdyž to z počátku tak nevypadá, dokážou držet zatraceně při sobě. Tendenční a romantizující resp.idealizující? Zcela určitě. Na čí straně jsou sympatie R. Redforda, není potřeba dodávat. Na druhou stranu, jak bychom mluvili, být v kůži místních starousedlíků. Pokud se vám podaří přenést přes tu jistou předpojatost, dostane se vám příjemně lidského, poeticko-mystického příběhu, o svérázných lidičkách jedné zapadlé mexické vesničky, kde zákony fungují poněkud jinak, než je měšťák navyklý. To není zase tak málo. Málem bych zapomněl. Pár užitečných rad, pokud byste náhodou, někdy v budoucnu, zamířili do Milagra resp. se ubytovali v přepychovém vzdušném apartmánu u J. Mondragona. Pište si. Pokud budete potřebovat nějakou ojetinu, „značka spěchá“, řekněte si Ch. Walkenovi. Nespěte v posteli s hlavou na západ, pokud tedy nechcete dostat žaludeční potíže. Schovat boty, pokud nestojíte o přítulné škorpióny. Venku v kadibudce se nenaklánět dozadu, pokud tedy netoužíte potom, aby se vám varlata skřípla pod prkýnko. Máte to? Neděkujte! Znáte to, od té doby, co jsou peníze....[To golfista: čekal bych, že budeš kopat za druhou stranu. Každý další golfový plácek se přecí hodí (a)nebo ne? :-)]. ()

Jossie 

všechny recenze uživatele

Další z povedených filmů režiséra Redforda. Velmi hezký příběh , dobře natočený , dobře odvyprávěný. Vzpoura Joe Mondragona, jenž jednou vzteky nakopne potrubí s vodou, kterou nesmí používat a ono praskne a začne zavlažovat fazolové políčko po tátovi a to všechno spustí malou revoluci v jednom idylickém městečku, kde si boháči chtějí postavit golfové hřiště. Množství postaviček s velmi dobrými hereckými výkony (především parta staříků se mi moc líbila) a všudypřítomný jemný humor dělá z tohotu celkem obyčejného příběhu nadprůměrný. ()

Reklama

Douglas 

všechny recenze uživatele

Nenápadný film, který mísí pohádkové s klasickým příběhem o jednotlivci, jenž se vzbouří proti nespravedlnosti. Robert Redford zřejmě nečekal, že Válkou o fazolové pole vzbudí nějaké pozdvižení, ale natočil si ji pro radost, která je cítit z každého okénka... a Christopher Walken je v hlavní záporné roli prostě skvělý. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Od samotného príbehu som čakal niečo podstatne zaujímavejšie a nie takúto banálnu prkotinku. To bolo len nudné doťahovanie sa o políčko s fazuľou medzi chamtivými mocipánmi a jednoduchým sympaťákom, sem tam do toho dvaja sympatickí starčekovia, petícia, schôdza... no proste nuda ako hrom. Jediné čo ma výraznejšie upútalo bolo rozobratie charakterov a herecké stvárnenie niektorých postavičiek, napríklad Ch. Walken bol výborný, ako inak, v úlohe záporáka. Vidím to len na slabší priemer, sklamanie. 55/100 ()

golfista 

všechny recenze uživatele

Skvělý film, který dokazuje, že "Redford režisér" je stejně dobrý (ne-li lepší !) než "Redford herec". Jeho vizuální cítění je úžasné, záběry jsou "vymyšlené" do posledního detailu, skvělá muzika ... no prostě paráda. Je to také důkaz toho, že herecké hvězdy první ligy nejsou potřeba pro natočení skvělého filmu. Ti méně slavní tady, byli ovšem (včetně dědečků :) vynikající. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (3)

  • Společnost politického filmu udělila snímku svou hlavní cenu pro nejlepší politický film za rok 1988. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v lokalitě Trucha v Novém Mexiku. (Terva)
  • Film je natočen na motivy stejnojmenného románu, který napsal John Nichols. (Terva)

Reklama

Reklama