Reklama

Reklama

Teče tudy řeka

  • USA A River Runs Through It (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Dokonalý okamžik netrvá věčně, ale zůstává v našich vzpomínkách. Příběh dvou rozdílných bratrů, které pojí vášeň pro rybaření... Říká se, že v Montaně jsou jen tři místa, kam se chodí včas. Na mši, do práce a na ryby. Tohle rčení přesně odpovídá příběhu rodiny reverenda Macleana, která žije v malebném horském městečku na soutoku tří řek. Osobitý presbyteriánský reverend učil od mládí své syny vnímat magickou krásu divoké přírody a lásce k rybolovu. Rybaření zůstává jejich jedinou společnou vášni i v dospělosti. Zatímco starší Norman začal studovat vysokou školu, mladší Paul si užívá života plnými doušky. Pohybuje se však v nebezpečném prostředí a jeho tajemství ho nakonec dostihne. Život těch, které bychom měli znát nejlépe, nám totiž uniká nejvíce... Poutavý melodramatický snímek Teče tudy řeka představuje třetí režijní počin slavného herce Roberta Redforda. Předlohou scénáře byla stejnojmenná autobiografická novela Normana Macleana, v níž se autor vrací do doby svého dětství a dospívání v prostředí montanské přírody. Ve své nejslavnější roli se zde představil Craig Sheffer, který ztvárnil postavu dokonalého Normana. Jeho nespoutaného bratra Paula ztělesnil hvězdný Brad Pitt. Snímek vyniká úžasnými scenériemi horské Montany, za což kameraman Philippe Rousselot po zásluze vyznamenán Oscarem za nejlepší kameru. (Česká televize)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (160)

fabecc1222 

všechny recenze uživatele

Za mě teda vyhrává spíš ta nuda no... Redforf jako režisér, no nevim no, nikdy mě nenadchnul.... Tenhle film mi přišel dost často jakoby o ničem. Je tu výborný Pitt, a výborná dobová atmosféra, kostýmy a takové věci, ale až příliš často to nechává unikat myšlenky směrem někam mimo dění na obrazovce. ()

PlayEasy 

všechny recenze uživatele

Nádherně a poeticky zachycen nostalgický život v Montaně vyspělou režii Roberta Redforda. O muškaření jsme před zhlédnutí neměli ani potuchy, ale teď jsme dostali chuť si to zkusit. Pro nás má tento film účinek dvojnásobný, protože my jsme také dva nerozluční bratři, a byť byli Norm i Paulie snad ve všem odlišní (kromě lásky k řece), byli to bráchové na život a na smrt a tento dojemný kousek doprovázený nádhernou hudbou nás pevně chytil  za srdce a dokázal svou prostotou, že malé filmy si mnohdy miliardové blocbustery namažou na chleba. V JEDNODUCHOSTI JE SÍLA! 90% ()

Reklama

DannyBoy80 

všechny recenze uživatele

Komorní drama zasazené do nádherné krajiny Montany. Výborná kamera. Herecké výkony nadprůměrné, dokonce i u Pitta, kterého jinak nemusím. Drama dvou rozdílných bratrů a jejich otce, kteří mají společné jen muškaření. Přes veškerou rozdílnost spolu všichni vycházejí harmonicky. Obrazová alegorie, která nenudí i když akce a zvraty chybějí. ()

ljukyljuk 

všechny recenze uživatele

Krásne zábery prírody a vcelku zaujímavý, ale nie nejako extra výnimočný príbeh... to som si hovoril počas takmer celého filmu, ktorý je dobre obsadený, občas smutný, občas úsmevný a ak máte súrodenca (prichádza sentiment), tak vám sa vám viaceré pasáže, či už z detstva alebo dospelosti, zdajú tak nejako povedomé, prípadne vám pripomenú niečo zo života... No a potom prišiel pre mňa nečakaný záver, ktorý vyzdvihol film o čosi vyššie a aj keď to bolo trošku emočné vydieranie, prijal som ho. No a k tomu záverečná pekná pravda "We can love completely without complete understanding" a je to solídnych 73% ()

BarryLyndon 

všechny recenze uživatele

Krásný malý poetický film s excelentním mladým Pittem a Craigem Schefferem, který hraje jako budoucí velká hvězda, ze které nebylo vůbec nic.  Naprosto chápu, že film někomu nesedne. Objektivně se tu stane jen pár momentů, ale o jejich nezapomenutelnou právě film je. Myslím, že před pár lety bych to hrozně vyhejtil. 8/10 ()

Galerie (19)

Zajímavosti (9)

  • Několik let přemlouval Robert Redford Normana Macleana k získání práv na ztvárnění jeho novely. (D3VIL)
  • Natáčení probíhalo v Granite Falls (Wyoming), Bozemanu a Livingstonu (Montana) od 17.6 do 31.8.1991. (Tygrys)
  • Žádný z herců před natáčením nikdy tímto způsobem nechytal ryby. (Tygrys)

Reklama

Reklama