Dark Encounter

Boadicea Shouls

Kostýmy:

Heidi Miller
  • honajz2

To teda byla hovadina. Ten námět zní skutečně zajímavě, bez ironie - v jednom městě se začnou ztrácet děti a do toho všeho se zde začne objevovat UFO, takže rodiče se rozhodnou zjistit, proč jim mimozemšťané unášejí děti. Tohle pátrání s pár tajemnými stopami trvá hodinu a samo o sobě moc napínavé není, ale pořád to je lepší než to, co přijde. Pak na rodiče zaútočí UFO, když jsou všichni v jednom baráku a všichni postupně někam mizí, mezitím se zkopíruje pár scén ze slavných scifáren (konkrétně ze Znamení, Kontaktu a Interstellaru) a potom je nám odhaleno, proč to ti mimozemšťané dělali - a já to původně nechtěl psát, ale takové wtf vysvětlení se jen tak nevidí, takže to napsat prostě musím - SPOILERY oni na ty dospělé ve skutečnosti nezaútočili, jenom jim chtěli ukázat, co se ve skutečnosti stalo s jejich dětmi. A dozvíme se to, že ve skutečnosti ty děti neunesly, ani jim nijak neublížili a že za všechno může jeden z policistů, co se to tam snaží vyšetřit, protože on všechny ty děti unesl, nejspíš je i znásilnil (to jim ufoni naštěstí neukázali) a pak zabil. Pak je všechny vrátí zpátky, na toho policistu jsou samozřejmě naštvaní, každopádně zbytek policejního sboru ho zatkne a on jim ještě ukáže, kam zakopal těla. A rodiče se s tou ztrátou musí smířit. KONEC SPOILERŮ. Asi není potřeba dalších slov k té demenci na konci. Asi ani není potřeba prodlužovat moje hodnocení, prostě ze slibného námětu vypadala nehorázná blbost. A nejlepší scéna z celého filmu je kompletně vykradená z Kontaktu. Slabé 2*(17.11.2019)

• Goldbeater

Přesně rok poté, co byla malá holčička unesena z rodinného domu, se v okolí začínají objevovat jasná světla - není pochyb, že jde o UFO. Netrvá dlouho, než dojde k několika dalším zmizením. Rodiče dítěte jsou odhodláni zjistit, oč návštěvníkům z vesmíru jde a co udělali s jejich dcerou. Dark Encounter zpočátku evokuje rodinný sci-fi thriller téměř amblinovského ražení, jehož velkou inspirací zřejmě byla Spielbergova Blízká setkání třetího druhu, jak napovídá název i vizuální stránka filmu, ale postupně se to převrhne do jednoduché hříčky hodné leda tak televizní epizody nějakého sci-fi seriálu 90. let. Celé to hodně dlouhou dobu zůstává jen u tajemných úkazů a zmateného pobíhání lidí po domě a po lese, děj se posouvá až na úplném konci, kdy je nám odtajněna pointa toho, proč se mimozemšťané objevili, a v tu chvíli se z filmu stává tak nehorázně naivní nonsens, až z toho jdou oči kolem. K tomu si přimyslete asi desetiminutový slow-motion epilog, který má za doprovodu smyčcové hudby dohnat diváka zřejmě k slzám, ale působí jen jako velmi laciný nástroj pro získání citové odezvy. [Sitges 2019](7.10.2019)

Na pomezí tří a čtyř. Zezačátku zdánlivě ne až tak originální film, ze kterýho je cejtit silná inspirace u Shyamalana (hudba, atmosféra jednotlivých scén, některý kamerový záběry) se vyvine v rámci žánru v poměrně nevšední film s opravdu originálním rozuzlením (bohužel i tady tvůrce využil prvky, co už jsme předtím v hodně podobným formátu viděli). Některý scény jsou (i na můj vkus) až moc patetický, na druhou stranu to má ale i několik opravdu vyvedených scén. Zdejší procentuální hodnocení je samozřejmě málo, protože co se technický stránky týče (kamera, efekty, zvuk, střih), je film rozhodně v nadprůměru a scénář díky pointě taky rozhodně nespadá pod průměr. Je to pořád béčko-idní, ale s myšlenkou a lyrickým podtextem... což je možná na druhou stranu právě ten problém. PS: Podobnost mýho komentáře s horriblovo komentářem je čistě náhodná. Mrk.(7.9.2020)

Dark Encounter to bude mať na čsfd ťažké. Tá pointa je výborná a originálna. A režisér vie pekne pracovať s atmosférou a výtvarnou stránkou. Horšie mu to ide s hercami, ale hlavne, niektoré podobnosti napríklad s takým Interstellarom už sú takmer na hrane plagiátu. A hororoví fanúšikovia sú schopní to poslať do čiernych čísel, pretože lyrický dej a neni to horor, a oni by tak chceli. Objektívne 3*, v kategórii béčkový art za 4*. Nadhodnocujem; užil som si to. Ps: Krásne plagáty.(30.8.2020)

• oveckaoa

Přijde mě, že si režisér řekl , že natočí film o mimozemšťanech , ale pak ho to asi trklo, že s tím díru do světa neudělá tak si natočil i půlku thrilleru , zmastil to dohromady a myslel si jaký není borec a všichni mu budou tleskat , ale opak je pravdou. Tak, že děj se má asi takhle před rokem zmizela Maisie po roce kdy ji ještě nenašly a je výročí jejího zmizení zaútočí na její rodinu mimozemšťané, aby později ta rodina zjistila, že jim nechtějí ublížit , ale ukázat jim co se stalo s jejich dcerou. Ke konci se to tváří strašně dramaticky všichni tam hážou ksichty jak jim je vše líto a , že život pro ně už skončil (člověk má i chuť se zabít dokonce kde se na tohle hrabe konec Titanicu kde Leo umíral sarkasmus), ale je to asi tak realistické jak trpasličí porno na pornhubu. Nyní přijdou spoilery k pointě jelikož nedává smysl tak, že pokud ji sledovali tehdy , když se to stalo proč nezakročili místo toho, aby unášeli její rodinu a ukazovali jim její poslední chvilky na světě případně pokud byli u toho jak ji zakopával proč ho nezastavili a čekali podělaný rok tím pádem to nejsou žádní ochránci ani andělé jak jich označují, ale dobří hajzlové a tyrani dalo by se označit i spolupachatelé jelikož ho rok kryli. P.s. kdyby na konci byla aspoň nějaká katarze dal bych i hvězdu, ale poté co se to dozví mu pouze jedna ženská dá facku mě přijde málo chápu, že tam byli policajti a na moc by se asi nezmohli, ale zmlátit ho aspoň mohli.(21.3.2020)