Obi-Wan Kenobi naplánuje odvážnou misi na nepřátelské území. (Disney+)

AllShallFall

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

No nemůžu jinak než za 5! Nejen kvůli skvělému dílu, ale taky kvůli těm přechytračeným dementům, co se tu pasovali na odborníky a filmové kritiky. Na čsfd ohodnotili pár filmů a už sežrali veškerou filmařskou moudrost. Hurá, pojďte se mi kolektivně vysrat do pošty! Protože mě ty vaše hovna hrozně zajímají. ()

liskam

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Integrita, posloupnost a logika příběhu šla díky scénáristům do horoucí prdele. Obi-vanovo vstání z mrtvých, opětovné používaní meče a síly, stěžování si na impérium kolemjdoucím, Obi-vanova neuvěřitelná schovka za pilířem.... Ta byla minimálně za deset bludištáků. Komické chování vody při prasknutí okna. Záchrana v poslední vteřině, aniž by o tom transportéru a stíhačkách impérium vědělo...   Za mě   2* a 38% ()

-bad-mad-wolf-

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Než mě pohltí afekt, co se to ze Star Wars stalo, vyjmenujeme si dnešní pozitiva: arcisviňská manipulátorka Třetí sestra v podání Moses Ingram definitivně stvrzuje, že je hlavním tahounem série a všechny - včetně Kenobiho - nechává daleko za sebou. Odlidštěný imperiální design pevnosti je pastva pro oči = kouká se na něj opravdu moc hezky. Menší plus ještě za pár vizuálních nápadů a náznaky napětí. A tím končíme, protože zbytek je opět především scenáristická nemohoucnost - od detailů až k hlavnímu příběhu. "Nevíte, čeho je impérium schopné!" vyhrkne Kenobi na de facto anonymního týpka a týpek mu zpátky zasmečuje nejsmradlavější klišé na téma "padouši mi zabili ženušku". Plánování infiltrace do pevnosti Inkvizitorů byl tak extrémně dementní bolehlav, že jsem v sedmé minutě epizodu zapauzoval a šel se radši trýznit náhodným výběrem videí na youtube. Scénu, v níž se Kenobi schovává do výklenku ve zdi, přestože je dvojice stormtrooperů pár metrů před ním, jsem si nevěřícně přehrál několikrát - a ne, fakt to tam je! Vojáci jsou vedle neschopnosti cokoliv trefit taky kompletně slepí. Není divu, že to má Impérium navzdory časté převaze tak těžké. Že si k superpevnosti může nepozorovaně přiletět anonymní stíhačka a zaklepat blasterem na vrátka, to už nechám bez komentáře - ale samozřejmě se to stát muselo, jelikož když je hlavní hrdina v obklíčení bez možnosti úniku, je na řadě deus ex machina. Nelogično a zdánlivě absurdní souvislosti se ve světě SW objevovaly vždy, nicméně nikdy nám je tvůrci nepředhazovali s předpokladem, že je divák úplný debil; seriál navíc nepřináší prakticky nic, co by člověku od přešlapů odvádělo pozornost. NEDÍK. Výsledek je žalostnější, než Kenobiho životní osudy - záplava laciných klišé, náhod, otřesných dialogů a tvůrčí neochoty, absolutně prosté jakýchkoliv emocí. Sračka definovaná obchodním oddělením. Poslední dvě epizody dokoukám čistě z "povinnosti" a budu vzpomínat na doby, kdy jsem šel do kina na Phantom Menace a z McGregora mohl být nadšený. Což je paradox, jelikož fanda prequelové trilogie fakt nejsem. ()

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Deborah Chow si snad musí myslet, že diváci jsou totální dementi. Tahle epizoda byl totiž ten nejvíc klišovitej a nejvíc stupidní SW content, který by možná zaujal tak před dvaceti lety, ale ne v současnosti.... Mark Renton sice zachraňuje co se dá, ale fakt mám obavy z toho, kam tenhle seriál vlastně směřuje. To neustále se recyklující schéma útěk - záchrana - útěk - záchrana kontra deus ex machina mě už fakt nebaví. Nulový napětí, nulová originalita, nulový emoce. 'Rise of Skywalker' hadr. ()

Cappuccino

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Za mňa zatiaľ najslabšia časť. Akčné scény s Obi-Wanom ma bavili a som rád, že už aspoň čiastočne chytá svoje staré skills. Zamerať však zas celú časť len na záchranu Ley (ako pri druhej epizóde)? Načo? Dúfam, že sa scenáristi pri finálnej a predposlednej časti pochlapia. Zatiaľ má totiž seriál kvalitatívne klesajúcu tendenciu. ()

• Obi-Wan (Ewan McGregor) využívá rozbitá okna inkvizitorovy základny, aby unikl vojákům a utopil je stejně jako ve videohře „Jedi: Fallen Order“. (KGBelik)
  • Purge Troopers mají černou zbroj a červené nárameníky. Jsou vycvičeni pro boj zejména proti členům Řádu a lidem citlivých na Sílu. Jedná se o elitní armádu, která podléhala přímo Inkvizitorům. Poprvé se objevila v marvelovské komiksové sérii o Darth Vaderovi. Svou herní premiéru si odbyla v „Jedi: Fallen Order“. (Veskoslav)
  • V podzemní kobce pevnosti Inkvizitorů je nejsmutnější část historie Řádu. Mrtvoly členů řádu během Rozkazu 66 byly průběžně doplňovány za přispění Inkvizitorů a zejména Darth Vadera. Samotný rozkaz přežilo více než 100 rytířů Jedi, padawanů a ratolestí. Většina byla zabita, mnozí mučeni a stali se z nich inkvizitoři nebo sithské akolyty. Jedna z mrtvol náležela mistru Tera Sinubelovi. Byl to starý, na první pohled neohrabaný Jedi, který svůj světelný meč schovával ve své holi. Premiéru si odbyl ve Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005) a během Klonových válek (od r. 2008) byl nápomocen při řešení problému Ahsoce Tano, kdy síla nemusí nutně vycházet z mladistvého vzhledu. Nevědělo se, zdali přežil Rozkaz 66. Jeho smrt je tedy datována mezi 19 BBY a 9 BBY. (Veskoslav)