Synchronic

(festivalový název)
  • USA Synchronic (více)
Trailer 1

Dva záchranáři narazí na několik obětí nové drogy se silnými účinky, které zemřely hodně zvláštní smrtí. Co se to tu sakra děje? (Netflix)

Trailer 1

verbal

I já jsem jednou, samozřejmě ryze nedopatřením, sežral pilulku, která mě vystřelila do doby ledové, kde jsem se zúčastnil divokých dostihů na mamutech, sjížděl na obsidiánových bobech permafrost, hulil pětilebkové glaciální relikty a zběsile šukal neandrtálkyně, protože to chudák pan Huml bez stimulantů všechno nestíhal. Akorát, narozdíl tadyhle od kluků, když jsem se po tom výletě probral na gauči, naštěstí jsem zjistil, že jsem měl ten pazourek zaražený v prdeli jenom jako, ač jsem byl předtím neochvějně přesvědčen, že mi ho tam při tom praswingru nějaký ten homo erectus opravdu narval. Docela škoda! Ne teda toho pazourku, dokonale opracovaného do tvaru pradilda a citlivě nalubrikovaného medvědím tukem, nýbrž toho vskutku originálního fantaskního nápadu, z něhož se s více penězi a artově nedeformovaným scénáristou dalo vyfetovat daleko, daleko více než jen jeden sjetý bezďácký otrokář, jeden otylý unylý konkvistador, jeden sveřepě zamlklý pan Huml a pytel nezáživných haluciologů! Nicméně, i když to točili narkáči za výdělky z kouření pod stoly v nádražce a konec je přinejmenším pikologický, nápad rozhodně zvítězil nad formou, herci i toporný šedý odstínář hráli synchronizovaně, a to je nutno ocenit. ()

POMO

Tato dvojka prostě umí. Radost z jejich filmů spočívá tak trochu i v nacházení svého místa v cílovce open-minded diváků, kteří se rádi zamýšlejí nad alternativními realitami a skoumají hranice, kam až se dá myšlenkově v žánrově pevně ukotveném filmu zajít. Synchronic má opět ulítlý námět, který by v rukou spousty ryze komerčních hollywoodských tvůrců vyzněl jako kravina. Protože by přikládali důležitost především vizuálnímu wow-efektu. Moorhead/Benson mají vizuální efekty jednodušší a jsou pro ně čistě prostředkem k vyprávění příběhu se silnou atmosférou a hlubší charakterovou interakcí mezi postavami. A ty dialogy! [Sitges FF] ()

Fr

„KAŽDOU CHVÍLI SE POBLÍŽ OBJEVÍ NĚCO Z PŘÍTOMNOSTI. VE CHVÍLI, KDY TO ZAČNE MIZET, UVÍZNEME TADY NAVŽD…“ /// Ze začátku se to zdá fajn. Dva kámoši - záchranáři, nějaká droga, co dělá z feťáků zeleninu…. Ale… pak to vobčas začne bejt silnej vopruz. Hlavně, když si chtěj jen tak povídat… Po hodině jde na scénu onen super nápad. A experimenty. Jenže to ostatní… to jen pitomě vyplňuje, takže je to spíš ten vopruz, než geniální nápad s geniální zápletkou. A přibejvá hlavně těch keců… Ovšem mohla to bejt suprová povídka! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám tip na super drogu. 2.) Zůstal jsem zaseklej v minulosti. /// Thx za titule „titulkomat“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

EvilPhoEniX

První letošní pecka a jeden z nejlepších filmů na téma drog poslední doby. Ve městě se rozjíždí série mrtvých mladých lidí spojených s novou drogou na trhu Synchronic s bizzárními účinky, která umožní lidem cestovat v čase, avšak cokoliv se Vám tam přihodí, si přinesete sebou. Anthony Mackie a Jamie Dornan jsou záchranáři, kteří víceméně chodí od bytu k bytu a první půl hodinu má film tak tísnivou, znepokojivou a nepříjemnou atmosféru, že jsem si vybavil kultovní Se7en. Byl bych sice raději, kdyby se celý film nesl v podobném duchu, nebo kdyby tvůrci ukázali jednotlivé tripy všech mrtvých lidí, ale to by stálo větší prachy, každopádně má film solidní tempo, skvělý vizuál, halucinogenní až tripoidní atmosféru a dostatek mrtvol, aby si udržel divákovou pozornost. Velmi dobré! Příběh****, Akce***, Humor>Ne, Násilí***, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra*****, Napětí****. 8/10. ()

Asia_Power

Asi jediná droga na světě, kterou sem ještě nezkusila (s výjimkou ruského krokodýla) a budu si jí muset co nejdřív sehnat, jelikož chci, z tepla domova, cestovat do doby ledový, potkávat mamuty, neandrtálce, či v bažinách utíkat před krokoušem přímo do náruče píčuse s halapartnou, nebo co to měl. Sedm minut adrenalinu, to prostě láká každýho, kdo má rád cestování časem tam a zpátky. Jinak se mi velmi líbilo, jak je film krásně depresivní (tam byli v prdeli úplně všichni, včetně těch, co tam nehráli). Navíc sem tam dokonce měla malou roli, jelikož ta malá, věčně zhulená asiatka, to sem celá já. Každopádně já byla na tomhle tripu spokojená a musím zatleskat borci z Avengers, jakej to byl kámoš. Bohdímu z Bodu zlomu, během jejich X letého přátelství, dohodil budoucí manželku a jako bonus zachraňoval jeho dceru napříč časem, zatímco Bohdí max vylepoval plakáty a nebo se hádal doma. Takovému kamarádovi, co může za všechno dobrý, co vás kdy potkalo, by se měla postavit socha a ne jen podat ruka, jo Bohdí, tos posral, měl si ho alespoň obejmout a dát mu hudlana. A slovy znalkyně všech drog nakonec - "Takovéto stavy lze vskutku zažít, více info v osobních zprávách". A nebo radši ne, Nechci mít zas vyražený komplet nový dveře od URNY. Takže lidi, neberte drogy. Nikomu. Sežeňte si svoje. ()

• Pes hlavní postavy Steva nese jméno Hawking, jedná se o referenci na anglického fyzika Stephena Hawkinga, jelikož jsou ve snímku použity prvky kvantové fyziky a cestování časem. (Kuzmik)
  • Natáčení probíhalo v New Orleans v Louisianě, mimo jiné místo, kde se jeden z hlavních herců narodil (Anthony Mackie). (Kuzmik)

Související novinky

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

21.01.2020

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate divákům přinese řadu nových oceňovaných snímků (Malý Joe, Vivárium, H0use), které budou soutěžit o hlavní cenu festivalu, ale i nesmrtelné…

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

08.10.2019

Po úspěchu loňské filmové výpravy se čtyřčlenný ČSFD tým opět vydal na nejvýznamější festival pokleslých žánrů na světě. Hororoví fandové Filmmaniak, RUSSELL, Goldbeater a POMO (na spodní fotce zleva…