VOD (1)

Dva záchranáři narazí na několik obětí nové drogy se silnými účinky, které zemřely hodně zvláštní smrtí. Co se to tu sakra děje? (Netflix)

Trailer 1

kery-

Spring, The Endless a teď Synchronic. Miluju ten trippy feeling, který je obtisknutý v každém jejich filmu. Podpis obou kluků je stále známkou velké originality a kvality, která by snad byla ještě víc v topu, kdyby byl větší rozpočet. Stejně jako u obou předchozích filmů, i zde jsem byl přikován k obrazovce a hltal celé to neotřelé vysvětlování "paranormálna". Ruku v ruce se skvělým audiovizuálem, chemií hlavních postav nebo třeba závěrečným "Always" to ani jinak nejde. Už teď se těším, co přijde příště. A už teď vím, že to pro mě zase bude jeden z nejlepších a nejoriginálnějších sci-fi thrillerů vůbec. ()

Tosi

Stylový scifíčko o cestování časem, v kombinaci se staromódním filmem o dlouholetým přátelství. Po překombinovaným Tenetu je tohle cestování docela úleva. Film ani nelpěl na nějakejch násilnostech a soustředil se spíš na emocionální stránku, kterou podtrhl dojemnej konec. Přesto všechno mě film nedokázal strhnout a hodnotím průměrně. ()

JASON_X

Jste bílí "nezávislí filmaři" a točíte sci-fi thriller. Takže mu uděláte temnou noirovou atmošku, záběry budou občas zpomalené a zvuková složka bude zneklidňující (a opravdu zvuková, ne hudební). Čímž vyrobíte artový sci-fi thriller. Až potud bezva. Zápletku vymyslíte tak, abyste v ní mohli prezentovat názor, že legalizace drog by vedla ke všeobecné zkáze mládeže, ba téměř k rozpadu společnosti, čímž se váš artový sci-fi thriller rázem stane i angažovaným. Proč ne. Ale furt vám ještě bude v makovici šrotovat, jak udělat váš film angažovaným ještě víc. A tak ho proložíte mnoha infantilně polopatickými ukázkami toho, jací byli ti vaši předci nechutní rasisti a ve finále k tomu ještě kydnete porci slizkého patosu. A z originálního a potenciálně zajímavého filmu je rázem protivná moralizující sračka. Ale v klidu, pseudointelektuálové a salónní humanisti na nekomerčních fesťácích vám ji určitě vychválí. ()

Eliott

Konečně jsem se odhodlal pro tento nečekaný a mnou dlouho odkládaný nářez. Narozdíl od tématicky velmi podobného filmu ze stejného roku Project Power, tohle bylo zpracováno mnohem lépe, což bylo zřejmé od samého začátku. Velký rozdíl byl patrný v akčních scénách, které tu byly jen ty nejdůležitější a pusobily vždy dobře. Také příběh byl velice poutavý a celkový napád ony specfické drogy, podle které se také dílo jmenuje byl naprosto senzačí a nejraději bych dostal ještě přídavek ve formě druhého dílu. Jednalo se tak o celkem dojemné Thriller s velice uvěřitelnými a inteligentními prvky Sci-fi . PS: Celkem mě zajímá v čem se liší o pět minut delší alternativní verze. 79% ()

Han22

Time traveling není super, time traveling sucks! A život také. Synchronic je takové drama o životě dvou paramediků, kteří denně čelí pacientům u kterých zůstává rozum stát a tak oba chlastají, život mají na prd a zatímco jeden si nerozumí se ženou ani dcerou, druhý se utápí v jednonočních vztazích a navíc umírá. A to se ještě ve městě objeví nová droga, která umožní na 7 minut cestovat časem. A tvůrci se s tím nepářou a minulost ukazují jako odporné místo, kde se Vás vždy někdo nebo něco primitivního, čemu ani nerozumíte snaží rychle zabít. Atmosférické, ponuré, jen škoda že tu není víc těch časových tripů a méně těch debat o život (byť slušně zahraných). A ten konec je jako u většiny moderních filmů na prd. ()

• Pes hlavní postavy Steva nese jméno Hawking, jedná se o referenci na anglického fyzika Stephena Hawkinga, jelikož jsou ve snímku použity prvky kvantové fyziky a cestování časem. (Kuzmik)
  • Natáčení probíhalo v New Orleans v Louisianě, mimo jiné místo, kde se jeden z hlavních herců narodil (Anthony Mackie). (Kuzmik)

Související novinky

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

13.09.2023

Největší středoevropský filmový festival sci-fi filmů a kultury Future Gate odstartuje svůj jubilejní desátý ročník 26. září v pražském kině Lucerna a následně se přesune do Brna. Kromě hlavní… (více)

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate divákům přinese řadu nových oceňovaných snímků (Malý Joe, Vivárium, H0use), které budou soutěžit o hlavní cenu festivalu, ale i nesmrtelné… (více)

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

08.10.2019

Po úspěchu loňské filmové výpravy se čtyřčlenný ČSFD tým opět vydal na nejvýznamější festival pokleslých žánrů na světě. Hororoví fandové Filmmaniak, RUSSELL, Goldbeater a POMO (na spodní fotce zleva… (více)