Mezi papežem Benediktem XVI. a budoucím papežem Františkem vzniká překvapivé přátelství a v katolické církvi dochází ke zlomovému bodu. Inspirováno skutečnými událostmi. (Netflix)

Arkagas1989

Své dojmy z filmu sem píši až po tom, co jsem si film pustila podruhé a soustředila se na věci, které mi při prvním shlédnutí unikly. Pauza mezi filmy byla delší a po prvním shlédnutí jsem si pečlivě dohledávala informace na internetu, neb nejsem věřící a události okolo Papežů vnímám jen okrajově. Ale i přesto, že krom přátelského vztahu těchto dvou staříků se jedná ve filmu skoro ve všem o fikci jsem svůj názor na film nezměnila. Je to film o lidskosti, přátelství, ale strastech. O tom, jaké břímě na Vás leží, když jste Papež a hlavně o tom, že Bůh je láska a nikdy to nebude jinak. Komorní záležitost, kde Anthony Hopkins a Jonathan Pryce excelují, film, který některým možná otevře oči a rozšíří obzory, ale především komorní film, který chytne za srdce a zaryje se hluboko do něj. ()

Toustovač

O reálný historii těchhle dvou pánů vim kulový a riziko určitý lehký propagandy ve filmu spatřuju, ale můžu s jistotou říct, že dramatizovaná verze jejich povídání se mi dost líbila ()

Sharleen

Hodnotím výborných dvoch hercov a ich dialógy, réžiu, kameru. Samozrejme, že film divákom ponúka hlavne život terajšieho pápeža Františka, ako by bol dôležitejší ako jeho predchodca. A prečo? Lebo je akýmsi nepísaným pravidlom ho idealizovať. ()

PlysovyMacko

Páčilo sa mi to, veľmi príjemný film. Pokojná atmosféra záhrad a Vatikánu a rozhovor dvoch duchovných. Viac ma bavila prvá polka keď diskutovali o otvorení viery modernému svetu alebo držaní sa starých tradícií. Herci sú skvelí, dokonca sa podobajú na skutočných pápežov.  Vtipné scény keď sledujú svoje obľúbené programy. ()

jayman

Feelgoodovka s vynikajúcim scenárom a obsadením. Slzičky v niektorých momentoch, som veru citlivý katolík :) ()

Dikinsn

Skvelý scenár, dialógy boli naozaj pútavé a herecké obsadenie ústrednej dvojice bezchybné. Vážnosť diskutovanej témy spojenej s príjemným humorom túto snímku radí medzi top záležitostí roku 2019 :) ()

Blazis34

První polovina filmu mě tolik nebavila, ale druhá byla o dost lepší. Chválím filmové zpracování, prostřih reálných záběrů a míst, ale i ty filmové kulisy byly skvělé a zajímavé. Oba hlavní protagonisté působile velice reálně a myslím, že snaha o to, že i papež je normální člověk, vyšla. Tomuto filmu dávám lepší tři hvězdy - 70%. ()

Dejf4

Velké překvapení a hodně zajímavý snímek. Bez zvratů, bez zbytečně barevných filtrů, zkrátka je to poctivá filmařina. Film nikam nespěchá a sází především na duo herců, kteří to táhnou a zahrají s velikou parádou. Mistrovská režie, která je podpořena skvěle napsaným scénářem. A ono to stačí. Perfektní podívaná. 8/10 ()

natalanka

Že mě tohle udrží u obrazovky.... páni. To jsem nečekala. A co mě k tomu dovědlo? To že se na tenhle film zlobil Duka. A to mě nakoplo. Za mne? proč se zlobit pane Duko? Konečně .... koněčně nám někdo polidštil dva muže. I s jejich chybami, s myšlením a životními peripetiemi..... a podařilo se. Nadmíru. :-) ()

pafka

Nemam s cirkvi nic spolecneho,ale po shlednuti filmu bych mozna se i nechal premluvit. Je to takova agitka, ktera na vas vazen zapusobi. Je nutne byt nad veci a nenechat si zblbnout hlavu filmem. To bych videl jako to, co se mi na nem nelibi - idealizuje hlavni protagonisty. Ono to je troschu jinak. Ovsem Hopkins skvely, ale uplne dokonaly byl J.Pryce. To je hvezda! ()

t.b.kat

Je to spíše komorní film, precizně zpracovaný a zahraný, jen se obávám, že na jedno použití, ale opravdu stojí za shlédnutí ... proto 3-4* ()

moviepill

Najväčším lákadlom v tomto filme sú bezpochyby (a snáď aj logicky) Anthony Hopkins a Jonathan Pryce. Obaja sa do svojich úloh vžili, a musím podotknúť, že pri porovnaní oboch hercov je tu Pryce dokonca o kúsok vyýraznejší. Dejovo sa nemusí jednať o film, ktorý zaujme každého - predsa len sa nejedná o biják nabitý akciou, ale skôr o konverzačný kus, prostredníctvom ktorého divák nazrie do zákulisia Vatikánu a vôbec katolíckej cirkvi. Že má táto na vrube zopár čiernych škvŕn, to vieme všetci, ale odhliadnuc od toho, je to plynulé a miestami aj vtipné vtiahnutie do života dvoch výrazných osobností. Oceňujem nevtieravé prepínanie medzi jazykmi a skvelo vybrané citáty. A za prológ, v ktorom sa snúbi skvelá kamera a výborná hudba, dávam štvrtú *. ()

Dexter666

Konverzačná dráma najvyššieho kalibru spojená s úžasnými kulisami, brilantne zahrané napísané a odrežírované, v mojom tohtoročnom top 10. ()

`barocco

Luxusne zabalena melodrama z prostredia Vatikankych murov. Tak trochu civilnejsi pohlad na dvoch papezov. Vraj podla skutocnej udalosti, ale scenaristom sa nikdy medze nekladu ako to ponat. Tento scenarista to vsetko pojal ludsky, mozno nie vo vsetkom presne pravdivo, ale to oni casto robia, historiu si upravuju aj tak podla seba a svojich predstav o nej. Film je ale bravurne napisany, natoceny aj zahrany a tak je to svojim sposobom zazitok nahliadnut aj za mury kde filmari az tak casto nechodia. ()

PamPero 1

Jako někdo, kdo nemá vztah k víře jsem se toho pochopitelně bál, ale potěšilo mě, že naprosto zbytečně. The Two Popes jsou velice zručně natočenou a především skvěle zahranou dvou hodinovou konverzací, která se dosti podobá nedávnému filmu Hovory s TGM. Oba filmy mají však jedno společné...nabídnou nám toho strašně málo. 60% ()

oiuoiu

Film, který mi udělal velikou radost. Jakkoli reálně životopisné to asi nebude. "...a promlouvá ke mně hlasem, který bych skutečně nečekal: tvým hlasem!" ()

fafejt001

Oba byli sice výborní , ale nějak jsem čekal něco více .Ty delší dialogy a střihy do minulosti tomu moc neprospěly . Ale slušný počin to je , to jo . Jo a jak si pískal , ten druhý budoucí papež František , tu písničku od Abby na tom wc , tak to bylo vtipnééé. Je vidět , že má dosti vyvinut smysl pro humor , na rozdíl od toho druhého . ()

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

28.02.2021

Scenárista Ben Ripley (Zdrojový kód) před necelými deseti lety zaujal širší publikum svým originálním sci-fi s Jakem Gyllenhaalem a časovou smyčkou, od té doby se občas někde objeví spekulace o… (více)

Netflix nabídne obsah zdarma

Netflix nabídne obsah zdarma

01.09.2020

Dva papežové, V pasti, první epizoda Stranger Things nebo komedie Vražda na jachtě – tyto a dalších několik titulů budou čerstvě na Netflixu dostupné všem lidem bez ohledu na to, jestli platí… (více)

PF 2020

PF 2020

31.12.2019

Prosinec na Netflixu

Prosinec na Netflixu

02.12.2019

Ano, je to tak, Vánoce už jsou za rohem. Ale nebojte, tady vás za nenakoupené dárky, vážné projevy agrese při zaslechnutí melodie k All I Want For Christmas, ani obecné pohrdání všemi, kdo si už na… (více)