Reklama

Reklama

V Billově mozku: dekódování Billa Gatese

(TV seriál)
  • USA Inside Bill's Brain: Decoding Bill Gates
Dokumentární / Životopisný
USA, 2019, 2 h 39 min (Minutáž: 51–56 min)

Epizody(3)

Obsahy(1)

Zveme vás na výpravu do mozku Billa Gatese. Známý miliardář se rozpovídá o svých vzorech a smělých cílech, kterých se pořád snaží dosáhnout. (Netflix)

Videa (1)

Recenze (20)

*CARNIFEX* odpad!

všechny recenze uživatele

Mengele dnešnej doby. Chorou spoločnosťou prezentovaný ako filantrop, ktorý sa buď samozvane, alebo vďaka svojim prívržencom, pasuje za najväčšieho vedca, najlepšieho lekára, najúspešnejšieho biznismena. Nedajú sa uprieť jeho počiatky kariéry a vizionárske videnie “do budúcna”. Nuž ale, moc a šírenie strachu je nebezpečnou kombináciou, ktorá dokonalým spôsobom ovláda masy ľudí. Bill skutočne POMÁHA! Nedá sa ignorovať jeho snaha podať pomocnú ruku, no rozhodne to nie je zadarmo (!!), pričom jeho kroky smrdia “snahou” o nápravu toho, čo sám celej spoločnosti za asistencie svojich oddaných prívržencov napáchal. Vnímať tohto človeka, ako čisto anjelsku osobu s dobrým úmyslom, je rovnako choré, ako tvrdiť celému svätu, že ani jeden z pápežov nevedel o tom, že jeho kardináli zneužívajú malé deti. Boh ako taký neexistuje, je len myšlienka a presvedčenie, že je nad nami niečo, čo drží ochrannú ruku. Kto sa bojí, potrebuje imaginárneho priateľa. A presne takým je náš Bill. Boh, kráčajúci po zemi, ktorý čaká na posledné veľké predstavenie. Kto chce, nech si v jeho hre na “slepú babu” zahrá vedľajšiu rolu, no Ja osobne dám radšej prednosť umieraniu na rakovinu, než neočakávane strácať stabilitu na vlastných nohách. Tú jeho vakcínu prenechám s láskou a úsmevom na perách komukoľvek, kto si požiada. Aj samotnému Billovi. Alebo ešte lepšie, Naďovi a Matovičovi, či ich rodinným príslušníkom. ()

char_t 

všechny recenze uživatele

Bill je opravdu zajímavý a inteligentní chlapík. Teď například (viz třetí díl) potřebuje rozjet výrobu atomových reaktorů, které světu fakt pomůžou, ale v US je veřejné mínění proti. A tak ho napadlo natočit film o tom, jak ty reaktory budou super, a jak je to skoro totéž, jako léčit dětskou obrnu, a zaspamovat tím Netflix. Moderní problém si žádá moderní řešení. Jak říkám, fakt chytrý chlapík, snad mu to klapne. Dokument už tak kvalitní není, ale jako stručná sonda do Billovy současné práce stojí za vidění. ()

Reklama

vyfuk 

všechny recenze uživatele

Seriál, který by mnoha lidí asi rovnou zametlo pod koberec. Tak nějak to od počátku působí jako takový sarkofág a hrobka pro někoho, kdo vlastně stále žije. V tom je asi celá potíž, že zde budete sledovat vyzdvihování někoho, kdo stále ještě žije a kontroverze kolem něj ještě umí být živá. To může být vždycky ošemetné. Taková propagace Billovy neomylnosti a dobroty. Jenže, je to opravdu tak? Dokument je skvěle natočený. V rámci nějaké technické kvality člověk asi nemůže říct ani Ň. Ale poté jsou zde věci jako nějaká příběhová linka, ta totiž dokáže dost zvláštně skákat od minulosti do přítomnosti. Člověk v tom spojení a genialitu najde, ale působí to někdy dost obtížně. Příjemné vyprávění skrze animace trochu i připomíná Montage of Heck. Je asi trochu škoda, že o Gatesovi se dozvíme něco, aby se neřeklo a zbytek je nějak propagace jeho filantropie. Což není špatně, naopak se člověk dozví jedenu velmi dobrou zajímavost o tom, kam nás chce Gates posunout a v rámci zlepšení světa. Ale nebude to lehké. Klidně si dokážu představit za pár let "druhou" sérii, kde se dozvíme jak to tak nějak dopadlo. A byl bych asi plně spokojen. Příjemná, kratší a velmi dobrá jednohubka. ()

Ebevie 

všechny recenze uživatele

Trojhodinový rozhovor s inteligentným kamarátom aneb príjemné prekvapenie. Z kinematografického hľadiska nejde o prevratný dokument, avšak príbeh Billa Gatesa to ani nepotrebuje. Miniséria poteší ľudí, ktorí nepoznajú detaily tohto príbehu a obohatí mnohými info z dejín, ekológie aj kultúry. Nechýbajú ani motivačné myšlienky, či romantická alebo dojímavá chvíľka. Nakoniec, za mňa palec hore a riadna dávka inšpirácie. ()

luka4615 

všechny recenze uživatele

Byť má tato minisérie pouze tři díly, tak i přesto se tvůrcům povedlo dokonale zachytit osobní život, dospívání a hlavní motivace Billa Gatese, filantropa, vizionáře a člověka, jemuž skutečně záleží na vyřešení elementárních problémů lidstva. Pokud tedy hledáte inspirativní rozhovor s člověkem, který takříkajíc neusnul na vavřínech, vězte, že zde jste opravdu správně. (Netflix) ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama