V Billově mozku: dekódování Billa Gatese (TV seriál)

Inside Bill's Brain: Decoding Bill Gates

Dokumentární / Životopisný

USA, 2019, 2 h 39 min (Minutáž: 51–56 min)

Clair Popkin

Bill Gates

Nesmírně inspirující dokument o zakladateli Microsoftu a (svého času) nejbohatším člověku planety, který se rozhodl, že své bohatství vrátí společnosti ve formě vývojových projektů, které si kladou za cíl vyřešit nejpalčivější problémy dneška. V dokumentu se prolínají dvě roviny - ta historická, kdy se mluví o Gatesově dětství, dospívání a době, kdy založil a vedl Microsoft, a ta současná, kdy nám dává nahlédnout do fungování své nadace a svých názorů na současný svět. Dozvíme se o tom, co ho inspirovalo i o temnějších stránkách jeho minulosti, o konfliktech, které měl se svou matkou i spoluzakladatelem Microsoftu Toddem Allenem. Kromě Gatese samotného uslyšíme i jeho dvě sestry, manželku Melindu, jeho přítele Warrena Buffeta, bývalé a současné spolupracovníky a našinci by nemělo uniknout, že svůj prostor dostane i profesor Václav Smil, Gatesův oblíbený autor a odborník na energii. Zkrátka a dobře, tenhle dokument stojí za shlédnutí!(24.9.2019)

Super dokument o životě a aktivitách Gatse.(23.9.2019)

Bill je opravdu zajímavý a inteligentní chlapík. Teď například (viz třetí díl) potřebuje rozjet výrobu atomových reaktorů, které světu fakt pomůžou, ale v US je veřejné mínění proti. A tak ho napadlo natočit film o tom, jak ty reaktory budou super, a jak je to skoro totéž, jako léčit dětskou obrnu, a zaspamovat tím Netflix. Moderní problém si žádá moderní řešení. Jak říkám, fakt chytrý chlapík, snad mu to klapne. Dokument už tak kvalitní není, ale jako stručná sonda do Billovy současné práce stojí za vidění.(28.9.2019)

"Tenhle globální problém lidstva je potřeba vyřešit." "Hej, Bill na tom už maká."(19.10.2019)

Neskutočne inšpiratívne aj keď v niektorých momentoch ťažké na pochopenie. Celé som si to musel pozrieť viac krát aby mi nič neušlo, aby som všetko pochopil. Ale tak to má asi aj Bill v hlave, my smrteľníci to nepochopíme len tak jednoducho.(26.9.2019)