Díra

• Španělsko El hoyo (více)

Ivu.shka

Je to taková gastronomická kostka s hlubokým a skvěle vystiženým smyslem. Jak já miluju takový filmy! Neuvěřitelně originální nápad jak ztvárnit naší společnost, skvělej hereckej výkon a hlavně ten minimalismus je prostě top. Je to prostě nářez a za mě jeden z nejlepších filmů co jsem poslední dobou viděla. ()

Naghavi

Nečekaně dobrý kousek z Netflixu! Netradiční vězení s rautovým stolem na platformě, to se opravdu jen tak nevidí... ()

JaraSit

Pod servírovanými záběry jsem si subjektivně vytvářel svoji symboliku celého konceptu. Snímek jsem vnímal s politicko-společenským podtextem. Kritika sobeckosti, principy nadřazenosti, nepoučitelnost. To na mě ze začátku fungovalo skvěle. Ke konci začíná mít tato symbolika své mouchy a závěr má již vyloženě náboženský podtext (alespoň tak jsem to pochopil). To je naprosto legitimní, přesto bych uvítal větší stupeň volnosti v možnosti chápání celého filmu. Za to také -1*. ()

Saroman

Opravdová krása. Celý snímek je jedna velká metafora. Skvělý výkon herců a originální znění ve španělštině dokázalo vykreslit obrovské drama, od kterého nešel odvrátit zrak. Velké dílo. ()

PlaCzech

Tenhle film jde z "divný" na "nechutný" rychleji než Ferrari z nuly na sto. Pak to ještě přidá a jde na "hodně znepokojující". Tohle určitě nedoporučuju nikomu se slabým žaludkem. ()

taibrek

Vskutku pekná podívaná. Dobrý nápad, ktorý sa dostal aj do filmovej verzie sa len tak často nevidí. Pekne spracované. Núti ťa rozmýšľať nad tím aký sú ľudia v dnešnom svete nenažratý a stále nemajú toho dosť. Jediné čo mi tam chýba je záver... Čo nasleduje po tom poslednom poschodí??? Uvidí ešte svetlo na Zemi??? ()

veverysiak

Nápad výborný, posolstvo nejasné, spracovanie patrične naturalistické, pozerá sa na to dobre, ale mudrovanie často prekračuje hranicu, kto však vie, ako by sme tárali v takej situácii my, takže 40%. ()

Grázl83

Prvních cca 30-40 min. luxusní. Potom šlo tempo dolů a konec to zazdil úplně. Hlavně oceňuji originální námět a hudbu. Lepší 3* ()

hony23

Velmi originální, dostatečně znepokojivé a lehce dekadentní. Film o díře plné vězňů, ve které ti šťastnější v horních patrech mají opulentní gastronomické orgie, zatímco ti dole se uchylují v pudu záchovy ke kanibalismu. SNĚZ, NEBO BUDEŠ SNĚZEN... Škoda jen, že se tvůrcům nepodařilo vymyslet nějakou šokující pointu, mohlo to být za 5 mišelínů. ()

bonovox

Prekvapenie zo španielska. Výborný hororový thriller ktorý skvele pracuje od začiatku s daným príbehom len veľká škoda že v závere sa nedostaví uspokojivé vyvrcholenie. Záver nieje síce príliš vydarený ale vďaka hercom nápadom a posolstvom sa radí tento snímok k tomu naj z televíznej produkcie. ()

Ace.A.T.L.

Noooo, tak tohle bylo výživný. Pocit divna za krkem mi neslezl ani po hodině po filmu. Myšlenka zajímavá, zpracování taky tak, hutnost a ponurost byla na tom správným místě a na tý správný úrovni. Dost psycho hudba tomu dodala svoje. Mazec. Nechtěl bych tam skončit a to ani ve vyšších patrech. Za mě zasloužený 4* a pro milovníky tohohle žánru DOPORUČUJU ()

Saxos

Jedinou škodu vidím v konci. Již nevěděli, jak z toho vybruslit. Závěr: nacpěte si stůl co nejvíc žrádlem, chlastem a vzhůru do toho. ()

mouzi

Je to originalni, je to chytre a je to spanelske. Podobnost s cimkoli si tu najde kdokoli. Bohuzel ta posledni minuta to zabila. Mohlo to byt za pet, skoda. @Netflix ()