poster

Snídaně v trávě

 • anglický

  Picnic on the Grass

 • francouzský

  Déjeuner sur l'herbe, Le

 • slovenský

  Raňajky v tráve

Drama

Francie, 1959, 91 min

 • Enšpígl
  **

  Exteriéry výborné, kamera jede, herci přirozený, příběh nevěrohodný. Když si u vody zahopsám s chlupatou vesničankou ještě to neznamená, že změním své zásadní životní postoje.(7.5.2014)

 • Hafran
  *****

  Neuvěřitelně lehce působící složitá komedie (satira) s jednoduchým až naivním příběhem - profesor brojící proti lásce a vášni objeví dívku svého života. Ale výborně odvyprávěno, mistrné střídání vážnějších scén s až Chaplinovskou taškařicí (honičky po ovocném trhu, společenská smetánka bojující s vichřicí), vynikající kamera a barevnost, neustálé brždění tradičního děje záběry z přírody a nesnesitelná lehkost kinematografie. Možná ne nejlepší film na světě, každopádně mistrovský kousek.(23.10.2009)

 • Aky
  ***

  Po formální stránce dokonalost sama s vrchol čnící nad ostatními. Při sledování příběhu mi však bylo chvílemi až trapně nad jeho banalitou, předvídatelností, kterou se autoři ani nesnažili zakrývat, naivitou dialogů, se kterou si ani dobří herci nedokázali poradit...(1.3.2014)

 • nascendi
  **

  Jean Renoir sa u mňa zapísal dvoma predvojnovými filmami a po Raňajkách v tráve usudzujem, že to bude aj ich konečný počet. Od Raňajok v tráve som očakával netradičný námet oživený francúzskym šarmom a humorom. Dostal som nepozerateľnú hlúpučkú a trápnu záležitosť, ktorú z biedy vytrháva iba snaha kameramanov zachrániť nemožných hercov zábermi na krásy prírody.(3.12.2014)

 • troufalka
  *****

  Už dlouho jsem si přála vidělt nějaký film od Renoira. Patří k průkopníkům filmu. I když jeho počátky byly spíše úlitbou jeho ženě, filmy z pozdější éry nesly už zcela jeho rukopis. Příběh svou skladbou plně odpovídá filmům té doby - ať už americkým nebo evropským. Ale je natočený překrásně. Za kamerou se vystřídala celá pětice skvělých kameramanů: Georges Leclerc, Pierre Guéguen, René Ribault, Jean-Louis Picavet a Andréas Winding. Právě kamera je neuvěřitelně propracovaná, film má svěží barvy, člověk doslova cítí vůni trávy a léta. Mistr střihu je Renée Lichtig. Doporučuji.(28.7.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace