V zime 2013 sa Matt (Casey Affleck) a Nicole (Dakota Johnson) Teagueovci pripravujú oznámiť svojim dcéram Molly (Isabella Kai Rice) a Evie (Violet McGraw), že Nicolina rakovina vaječníkov je už nezvratná. Pár však získa nečakanú podporu od svojho najlepšieho priateľa Dana Faucheux (Jason Segel), ktorý úplne zabudne na svoj vlastný život a presťahuje sa do ich rodinného domu, čo prinesie väčšie dopady než si všetci pôvodne predstavovali. Nakrútené podľa skutočnej udalosti. (Arsenal83)

Trailer 1

silentname

"Our Friend" bol skutočne film, ktorý si ma získal. Niekedy stačí, aby sa stretli dvaja ľudia, ktorí vedia čo robia a vznikne z toho veľmi dobrý film. A v tomto prípade mám na mysli režisérku Gabrielu Cowperthwaite a scenáristu Brada Ingelsby. Obaja už mali ukázať svoje schoponosti vo svojich predchádzajúcich projektoch a tak nie je žiadnym prekvapením, že to funguje. Ale ak dáte do hlavných rolí správnych hercov, tak to vynikne ešte o to lepšie. Casey Affleck sa posledné roky ukázal, že vie veľmi dobre zahrať postavy, ktoré prechádzajú nepríjemnými skúsenosťami a tu potvrdzuje svoj talent opätovne. Skvelý výkon. Hviezdou filmu je ale pre mňa úžasný Jason Segel, ktorý predal každú jednu scénku, v ktorej bol. Dáva tomu potrebné srdce, humor a okrem toho musím povedať, že mám voči Danovi obrovskú dávku rešpektu. Už len čisto z titulu, že skutočne zastavil svoj vlastný život, aby pomohol dvom skvelým priateľom. A nemyslím si, že by to urobil ktokoľvek. Film je emocionálne silný a má svoje momentky, ktoré skutočne fungujú. Okrem toho je ale super, že film nám tie dramatické momentky vie správne dávkovať. A vie to skombinovať prípadne aj s komickými časťami, alebo nám podajú väčšiu časť príbehu, ktorá nám ukáže viac pozadie vzťahu Matta a Nicole. Mimochodom keď už o nej hovorím, tak pochvala aj pre Dakotu Johnson. Myslím si, že to dala veľmi presvedčivo. Možno to nebolo tak silné ako niektoré iné emocionálne filmy, ktoré som mal možnosť vidieť v minulosti, no stále veľmi silný a kvalitne napísaný. Hodnotenie: A- ()

Tosi

Smutně známý scénář, ale přesto vysoce kvalitní. Subžánr rakovina v rodině umí vyloudit většinou slzy, ale Jason Segel to tady chvílemi vystřelil do krásný komedie. Samozřejmě pak přichází chvíle, který trhaj srdce, ale film působí tak seriózně, že si diváka zabaleného v náručí donese až do úplného konce. Uskřehotaný Casey Affleck zahrál unaveného manžela dokonale a kdyby Dakota Johnson nevypada furt tak sladce, šel bych i na pět. ()

Rathalos

Drama natocena a spracovana podla skutocnej udalosti zamerana na osudy jednej rodiny,ktora musi bojovat s tazkou smrtelnou chorobou,ale i na priatelstvo tak silne,ze takeho kamarata by si prial mat kazdy clovek na svete a hlavne v dnesnej tazkej dobe,film je to naozaj pekny,i ked smutny,no ma jednu chybu a to herecku Dakotu Johnson,ktora nebola absolutne presvedciva,svoju rolu nezvladla dobre,nevcitila sa do toho,siel z nej chlad,myslim,ze ona nie je vhodna na takyto druh herectva,jej idu lepsie postelove sceny,ale to je jedno,reziserka si jednoducho zle vybrala,mojou jednoznacnou volbou by bola Amanda Peet,verim,ze v jej podani by som sa zlomil a aj si poplakal,tak to skoncilo bez slz,preto jednu hviezdu odoberam...:-) ()

Aljak

Táto téma už začína byť vo svetovej kinematografii prakticky klišé, aj keď uznávam, že si rozhodne zaslúži pozornosť. Nebola to typická citová vydieračka (čomu som v podstate rád), ale na druhú stranu, to nebolo ani nič extra výnimočné, čo by nejako obzvlášť vynikalo medzi filmami s touto rakovinovou témou. Avšak to, čo vynikalo, boli vynikajúce herecké výkony ústrednej trojice! Čo sa týka kompozície s početnou retrospektívou, to sa mne osobne zrovna nepozdávalo. Dialógy priemerné, dejovo silné, no spomínaná kompozícia tomu skôr uškodila ako pomohla. 3* sú tak akurát! (ale uznávam, že som čakal od tohto filmu viac) ()

Arsenal83

Moja averzia voči Casey Affleckovi sa len prehĺbila. Ten chlap ledva otvorí hubu, nie to, že by ešte artikuloval. Už navždy má len jednu jedinú pózu skrčeného človeka, ktorý sa pozerá psím pohľadom, ako ho každý týra. Asi presne preto ho zobrali do tohto filmu, pretože o ničom ako problémoch a utrpení nie je. Je však podľa skutočnej udalosti, deje sa to, stáva sa to. Je o tej vôli sa pre niekoho obetovať a zároveň sa pripravovať na to, že príde neodvrátiteľný koniec. Nielen zo strany manžela, ale aj najlepšieho priateľa. A nakoniec je aj o vzájomnom odpustení. ()

• Celosvětová premiéra filmu proběhla na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (SONY_)