Reklama

Reklama

Ti poslední

  • Estonsko Viimased (více)
Trailer

Pastevci sobů kontra horníci. To je střet, který otřásá civilizací v pusté laponské tundře. Hlavním hrdinou severského westernu je mladý horník Rupi, který se snaží získat dostatek peněz na to, aby ze sebe navždy setřásl dusivý prach hornické vesnice. Zatím si vykutal především nenávist rodiny, kde se dědí pastevecká profese. Práce navíc zoufale vázne, protože Rupiho otec odmítá prodat svou půdu. Rupi je také zamilovaný do kamarádovy ženy, po níž ale touží i majitel dolu. Život v odlehlé vesnici je den ode dne nebezpečnější a Rupi se musí rozhodnout, kam patří a na čí straně stojí. Je to prapůvodní tundra jeho předků, nebo chladný svět soukromých zájmů? Snímek získal cenu pro nejlepší film v soutěži pobaltských filmů na festivalu Black Nights v Tallinu. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (1)

chamonix 

všechny recenze uživatele

Když jsem byl malý, myslel jsem, že Finsko je taková velká sauna: probudíš se, jdeš se vypotit, pak valíš do práce a se šéfem zajdeš do sauny, protože v horku se nejlíp rokuje. Oběd a do sauny, aby lépe trávilo. Pak se vysaunit před cestou domů a než půjdeš do hajan odskočit si ještě na dva, tři kratší cykly. Když jsem byl starší, objevil se ve Finsku podle novinářů s Nokií ráj na zemi. I každý pastevec sobů tam měl zlatý hajzlík. Mám-li ale věřit finské filmografii posledních deseti let, dnes je mezi Skandinávií a Ruskem obrovská žumpa - špína, svrab a neštovice, plná metalu, sadistických policajtů a úchylných náboženských fanatiků, kterou drží při životě už jen chlast a prášky (poslední normální film FC Venus je už z r. 2005). Ale co čekat, když FIN znamená KONEC. ()

Galerie (34)

Související novinky

28. Dny evropského filmu startují!

28. Dny evropského filmu startují!

14.06.2021

DEF proběhnou v termínu od 16. do 23. 6. v Praze, Ostravě, Brně a v dalších městech ČR v rámci festivalových ozvěn. DEF jsou filmovým festivalem, který se již 28 let zaměřuje výhradně na současný…

Reklama

Reklama