poster

Normální (TV film)

 • USA

  Normal

 • Slovensko

  Normálni

Drama / Komedie

USA, 2003, 110 min

Režie:

Jane Anderson

Scénář:

Jane Anderson (scénář, divadelní hra)

Kamera:

Alar Kivilo

Hudba:

Alex Wurman

Střih:

Lisa Fruchtman

Scénografie:

Nina Ruscio

Kostýmy:

Hope Hanafin
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  ****

  Mírně nadprůměrné, místy úsměvné drama o muži, který se na stará kolena rozhodne, že si splní to po čem jeho duše celý život touží a to být ženou. Má to háček, žije přes čtvrtstoletí ve zdánlivě šťastném manželství, má děti, pohybuje se v relativně uzavřené komunitě a o jeho touze zatím nikdo nic neví. Zajímavé téma je zbytečně roztažené na dvě hodiny a přitom se některým zajímavým oblastem raději zcela vyhne. Velice ho ale pozvedává vynikajicím výkonem Tom Wilkinson v hlavní roli.(17.4.2005)

 • mm13
  ****

  Dovoľujem si upozornit, že sa jedná o TV produkciu a ako taký je potrebné tento snímok aj hodnotiť... A ako taký je bez jedinej chybičky - úsporný a presný. Od triezveho, hlboko ľudského scenára výhradnej autorky Jane Anderson (v ktorom funguje všetko - prostredie, postavy aj skvele vypointované dialógy) až po herecký koncert Toma Wilkinsona, ktorý tu teda vôbec nemal ľahkú úlohu a ktorého vrchol kariéry, verme, ešte len čaká. Zdanlivo jednoduchý, v prvom rade ale vzácne vyvážený mix tu úsmevnejších, tam vážnejších momentov bez zbytočných exhibícií akéhokoľvek druhu a bez moralizovania (či už jedným alebo druhým smerom).(18.7.2006)

 • misterz
  ****

  Film, ktorý stojí predovšetkým na hereckých výkonoch. Toma Wilkinsona mám zafixovaného ako majstra vedľajších úloh, ale tu ukázal, že ľavou zadnou zvláda aj hlavnú. A čo je dôležité, nemá ani jeden film, ktorý by ma nudil, alebo bol podpriemerný. V tomto tu mu navyše sekundovala Jessica Lange, ktorá patrí k tým najtalentovanejším herečkám vôbec. Príbeh samotný ma nenudil, pričom poskytol i veľa tém na zamyslenie - napr. koľko obmedzencov a netolerantných, bigotných polobláznov behá po svete. Film si určite zaslúži väčšiu pozornosť, je veľká škoda, že je tak obchádzaný. 75/100(24.2.2017)

 • emma53
  ****

  Dvacet pět to byla láska jako trám a najednou ouha, je tu zádrhel a to dost podstatný. Je dost těžké uvěřit, že manželka za tu dobu nic nepostřehla, to je asi mojí jedinou záhadou a výtkou ke scénáři. Jinak Normál v úvozovkách bylo maximálně pohodové pokoukání hlavně díky Tomovi Wilkinsonovi a Jessice Lange. Téma mně jinak až tak není vzdálené. Znala jsem obojí proměnu a Ti lidé jsou spokojeně vdaní, či ženatí, mají děti a já to jsem u jednoho páru ani nepostřehla, kdyby nebylo důvěryhodného JPPéčka.(15.9.2016)

 • Malarkey
  ***

  Zajímavý námět založený na kvalitních hereckých výkonech a určité americké omezenosti.(8.8.2016)

 • - Přestože byl snímek vyroben jako televizní pro HBO, byl uveden na filmovém festivalu v Sundance roku 2003. (..Lucas..)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace