A Chinese Ghost Story

• Hongkong Qian nu you hun (více)

Výběrčí daní přijede do malého města, aby plnil svoji práci. Nikomu se dvakrát nechce poskytnout mu ubytování, takže skončí ve starém chrámu, kde prý straší. Tam potká taoistického šermíře, který jej varuje před nebezpečím, a krásnou dívku, do níž se zamiluje. Problém je v tom, že pověsti o strašení nelhaly a dívka je do toho očividně nějak zapletená... (Morien)

Rozjimatel

Celkom príjemná jednohubka, čo sem-tam zachutí trpko. Spočiatku je film čistá šaškáreň a mal som obavy, že ma bude skôr otravovať ako baviť. Našťastie ale okrem komediálnej stránky, ktorá zafunguje len málokedy (vlci na strome, chlapík schovaný v kadi s vodou), sa postupne začne rozvíjať aj vydarená romantická linka (podfarbená príjemnou hudbou) a napokon ani tá fantasy linka (so zaujímavou duchárskou mytológiou) nie je vôbec na zahodenie. Ústredná dvojica je veľmi sympatická (sympatický Leslie Cheung a pôvabná Joey Wang) a chémia medzi nimi funguje perfektne. Trochu som bol sklamaný z bojovej choreografie (z hongkonskej produkcie som zvyknutý na iné kúsky) a ani obrazová stránka ma príliš nezaujala. Zaradené v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. ()

maty39

Film sám o sobě nevypadá nijak vyjímečně. Triky jsou prachbídné, celé to vypadá kýčovitě a ze začátku se toho až zas tak moc neděje (relativně). Konec je ale opravdové peklo. Kdo to neviděl, nepochopí. Abych řekl pravdu, tak je to zase po dlouhé době film, který mě vtáhl do svého fantastického světa. Pokud máte alespoň nějakou fantazii, tak to musíte vidět. ()

Gastovski

Žánru fantasy skoro vůbec neholduji, takže moje skepse vůči filmu byla vysoká. Ale již po pár minutách byla pryč! Z mixu velmi vtipné komedie, akčňáku, hororu, lechtivé romantiky a fantasy vznikl opravdu šílený bizár v tom nejlepším slova smyslu, který mě zcela uhranul a u kterého jsem se královsky bavil. Plnotučné 4*. ()

javlapippi

Ťulpasoidný výberca daní na pracovnej ceste prenocuje v strašidelnom chráme, kde sa citovo zaangažuje s fešným ženským duchom a za pomoci taoistického bojovníka s nadprirodzenom (bojujúceho prekvapivo za pomoci budhistických sútier) jej dopomôže k spaseniu duše (alebo nejakému východoázijskému ekvivalentu). Dej sa odohráva v bližšie nešpecifikovanej čínskej historickej epoche, je tu veľa nadprirodzených bojových scén, slizkých chápadiel, nejaká romantika, zopár hudobne-tanečných čísel a hlavne hodne humoru (scéna na súde, hrdina skrývajúci sa v kadi na kúpanie, davové scény z mesta). Triky sú dobové a nedigitálne, čiže lietanie na špagáte a tiež stop-motion zombíci plížiaci sa za nič netušiacim hlavným hrdinom sú skvelí. Dohromady sa jedná o zábavný hongkongský mix rozprávky, hororu a komédie. Jediné čo mi vadilo, boli občasné synťákové podmazy. ()

maldoror16

Už před lety můj asi nemilovanější "romanťák":) a... shlédnuto po letech a pořád tomu tak je:) Naprosto úžasný, nádherný a funkční mišmaš všech možných žánrů. Sladce pohádkový a trochu divně romatický prostý příběh, oldschoolově asijský strašidelný film říznutý notnou dávkou hongkongského humoru v té nejlepší formě, navíc bezhlavě ulítlá a zábavná wuxia atd atd. Líbivý parádní look, šílené a ještě šílenější postavy, 80.kový hongkongský pop jako doprovod. WOW!!! No prostě parádní pokoukání a velesrdcovka (zde musím ještě doporučit, pravda již naprosto šílený úlet, Zu Warriors from the Magic Mountain od Tsui Harka:)))...100% ()

sibskyn

Ze začátku jsem si říkal" No to bude blbost" ale potom jsem ze sebe vyloudil" Wauu to je úžasné a jenom se bavím". Je to taková pěkná směska hororu, romantické komedie, kun-fu filmů a akčního filmu. Divný mix, ale za to funguje bombasticky. Ke konci jsem byl napjatý a přál s,i aby to těm dvou hrdličkám vyšlo. Tao tao tao, jo je to fakt i sranda. ()

HKstars

Máte rádi duchařinu? Chcete ji vidět v čínském stylu? Máme tu pro vás jeden kousek, který už se stihl stát kultovním. Vypraví o chudém pocestném (Leslie Cheung), který se v jednom městečku poptává po levném ubytování. Bohužel se zeptá hrobníka a ten ho nasměruje přímo do strašidelného chrámu v němž nikdo nepřežil noc. Ono tam totiž straší. A kdo by odolal ďábelsky svůdné Jean Wong, která nebohé pocestné svádí a když jsou "v nejlepším", pošle na ně své přisluhovače. Ti pak z nešťastníka nadělají vyschlou příšeru, která se zařadí do vojska nemrtvých, které odpočívá na půdě chrámu. Náš pocestný má ale štěstí. Tajemná dívčina k němu chová jisté sympatie a navíc je tu amatérský vymítač duchů. Ovšem vnadné ženy a pár prašivých kostlivců nejsou jediným nebezpečím, které v čínském světě duchů číhá. Náš pocestný to brzy zjistí... Ching Siu-Tung už nás (s tichou podporou Tsui Harka) oblažil nejedním hitem (Swordsman 2, Dr. Wai), ale Chinese Ghost Story spadá do jeho filmařských začátků a patří do trochu jiné škatulky než jeho swordsplay tituly. Košatá literární předloha poskytuje Siu-Tungovi neuvěřitelnou moc črtat jednu fantastickou vizi za druhou - duchové, tlející mrtvoly, černá magie, kantonský pop (oops ;), to všechno tu najdete zalité prvotřídní atmosférou, která dovede vystrašit. Siu-Tung s bezbřehou jistotou ordinuje filmu nádherné kamerové jízdy dosahující virtuozity samotného Tsuie Harka (ale slušela by jim trochu lepší barevná vyváženost) a stejně si počíná i při kočírování akčních a dialogových scén. Ani herci nezaostávají, ať už ti živí (Leslie Cheung je uvěřitelný ňouma, Jean Wong je zase neuvěřitelná kráska) nebo ti trikoví - kombinací stop-motion efektů, počítačových triků a vynikajících masek, duchové opravdu ožívají a i když protřelého diváka hororů už dneska jen tak něco nevyděsí, čínské babičky určitě tenkrát v roce 1987 s křikem utíkaly z kin ;). Není pak divu, že celý film vyrostl Siu-Tungovi pod rukama do téměř biblických rozměrů a následovaly ho další dva díly (a animovaná verze v roce 1997). Chinese Ghost Story je jedním z žánrových klenotů, které nelze ignorovat. 100% ()