• slovenský

Scénografie:

Walter Scott Herndon

Kostýmy:

Joe I. Tompkins

I tady nechybí báječná jižanská atmosféra, ale nezlobte se romantici a básníci na mě, celý film se tam nic pořádnýho neděje. Koloušek utekl, sežere nám mrkev, půjdeme ho picnout, ne já ho kámo nechci picnout, mám ho ráda... Zdlouhavé prázdné nic, s hezkou hudbou a lokalitami. Dabing ČT 1996 (Jarmila Švehlová v 85 % dialogů).(5.10.2016)

Niektoré snímky sa mi nehodnotenia ľahko. Cross Creek je z tej rady, ktorá používa vo vyjadrovaní poetický jazyk a neunúva sa k jasnému poučovaniu a hodnoteniu osobnej cesty v akýsi zázrivý a otravný morálny rezultát - v tomto prípade osobný z pohľadu neúspešnej spisovateľky. Častokrát som sa v ženských filmoch s týmito lacnejšími dedukčnejšími metódami potýkal, ale zas na oplátku nemám čo ani vychváliť do nebies. Áno, treba posiať fazuľky, treba sa nadýchať vidieckeho vzduchu a treba prehodnocovať životné postoje...(29.12.2016)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 2 = 18.12.1988, réžia slovenského znenia (ČST Košice) = +ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČT 1 = ?.?.199?, réžia českého znenia (ČT 1996) = ZUZANA ZEMANOVÁ (24.2.2011)(24.2.2011)

• Martin741

Jo, jo, zenske filmy mal uz Vincente Minnelli, a to konkretne The Cobweb 1955 a Soma Came Running 1958, tu na zas zensky film natocil aj Martin Ritt /Edge of the City, Parizske Blues/. A je to nuda, nic sa tam nedeje, ona je neuspesna spisovatelka a isla do akehosi mesta X hladat klud k svojej praci. Toto je zas nieco, pri com sa bude laik -nedouk xmrti nudit a myslim si, ze toto je o5 nieco pre vystudovane filmove teoretiky -elitari : 20 %(7.7.2018)

Oscar 4 nominace: Herec VR - Rip Torn, Herečka VR - Alfre Woodard, Kostýmy, Hudba. . . . . Zlatá Palma - výběr(30.3.2004)