Žít se sebou

• USA Living with Yourself (více)

Epizody(8)

Citově vyprahlý Miles podstoupí v lázních v obchodním centru podivný rituál. Když se probudí, zjistí, že je nahrazen lepší verzí sebe sama. (Netflix)

Vajonek

Bylo až neuvěřitelné, jak si Paul Rudd tu dvojroli dával. Opravdu jsem měla pocit, že se dívám na dva vizuálně velmi podobné, ale jinak ve spoustě aspektů odlišné lidi, věřila jsem, že jsou to dva Milesové v odlišné životní fázi, s jinými zkušenostmi, "opotřebovaností", náladami, energií. Takže hlavnímu herci (dvěma hercům?:D) bych za skvělý výkon dala bez váhání pět. A pochválila bych třeba i Aisling Beu, na kterou jsem teď vlastně narazila asi úplně poprvé a má podle mě velmi zajímavý herecký projev (a sexy hlas:D) - v její kůži jako Kate bych se každopádně chtěla ocitnout ještě o něco méně než v kůžích obou Milesů. Pokud jde o obsah, mám bohužel podobně jako řada dalších komentujících pocit, že se z mimořádně zajímavého námětu dalo vytěžit mnohem více. Trochu to na mě působilo tak, jako že si tvůrci moc nevěděli rady s tím, jak naložit s různými otázkami visícími ve vzduchu, tak to radši nechali tak nějak volně plynout bez hlubšího pohrání si se zápletkou, s charaktery postav, spoléhaje na výborného Rudda, přičemž s přibývajícími minutami se ten zajímavý námět prostě chtě nechtě okoukával a ani herci to nezachránili. A v tomto trochu rozplizlém a neuzavřeném duchu se to bohužel i celé ukončilo. 60 %. ()

klukluka

Ústřední myšlenka by stačila na film, na osmidílnej seriál mi to ale přišlo málo. Minimálně šest z těch osmi hodin zaplácli nedůležitou vatou. ()

lukasch

Paul Rudd má ve svých filmech celkem dvě herecké polohy a tady je naplno zužitkoval (myšleno v dobrém). Dost mě mrzel ten limonádový konec, vždyť to celé gradovalo tak hezky, že z toho mohlo být hutné psychodrama, které by rozvedli ve druhé sezóně. Parádní byla Aisling Bea, která vypadá jako mladší verze Rachel Weisz. ()

Prochy38

Jako vejce vejci je moje srdíčková záležitost a nemohl jsem se ubránit porovnávání. Ovšem 90ková romanťárna se krom základní myšlenky nemůže lišit více. P. Rudd skvělý. Sice mě závěr malinko překvapil, ani nevím jestli pozitivně nebo negativně, ale překvapil. Ze ztřeštěné komedie se to během dvou tří dílů přeleje v luxusní existencionální drama, a to musím fakt smeknout. Povedené velmi. A. Bea ve své roli fantastická a fakt musím říct, že to hraje na hodně realistickou notu a daří se! ()

majec4

Zo zaciatku ma to celkom zaujalo, ale od nejakej tretej casti ma to prestalo bavit. Dopozeral som to, no viac ako 3* hviezdy nemozem dat. Samozrejme nasli sa aj neskor kvalitne casti, no cela ta myslienka ma uz po par castiach nemala cim oslovit. ()

Hapretor

Paul Rudd hlavní lákadlo ... podle mě skvělý a sympatický herec ... dějově zábavné a dobré ... však ne výjimečné ... ()

departed

Skvělý koncept, s ještě lepším hercem v hlavní dvoj roli, se kterým se dalo hezky pohrát a myslím, že tvůrci z onoho námětu klonování a zápletky žití sám se sebou vytěžili, co mohli a Paul Rudd to odehrál sympaticky a s humorem. Nevadilo by mi víc sérií, kór díky překvapení v posledním díle, nicméně si nedokážu představit, že by se tahle látka dokázala udržet na kvalitní rovině po více než třeba tři série, než by se začali tvůrci opakovat. Za zhlédnutí to určitě stojí. ()

Toustovač

Po prvním díle jsem od toho čekal trochu víc, ale na jednu osmidílnou řadu to bylo prima. Mám ovšem obavy, jak dopadne případná druhá. ()

Hedy

Normální člověk, kdyby měl klon, tak by ho třeba ošukal nebo zabil nebo by začal dělat nějaké zábavné věci jako založení kultu, pokusit se vytvořit víc klonů nebo by dělal nějaké zločiny. Tohle je ale nudná píčovina o ničem. Děj se mrská od ničeho k ničemu jako ryba dusící se na vzduchu. Pavel Ruda je sice sympatický jinoch. Nyní jsou tam dokonce dva. To ale neznamená, že to bude zajímavé a zábavné. Vše dobré skončilo ve druhém díle. Pak už je to jen protáhnutá zbytečnost. Rick a Morty už tenhle koncept udělali a bylo to nespočetněkrát lepší než tohle. Některé části jsou tak nudné a trapné, že jsem se radši uchýlil k lepší zábavě. Tou zábavou bylo pozorování rychlosti růstu mých nehtů. Tak moc nudné to bylo. Sice jsem seriál nedokoukal ale pochybuji, že po pěti epizodách co se táhnou jako hovno připláclé na toaletní keramice se něco změní. Přijde mi jako kdyby si tvůrci vymýšleli co se v jednotlivých dílech stane rovnou na místě natáčen, a že jediné jejich scénáře byly prázdné papíry. Nudná blbost které dávám dvě hvězdičky jen za počet Pavlů kteří se v něm nacházejí. ()

Kyrgyzstanec

Ze začátku skvělý mix komedie & psycho dramatu. Žel jak se často stává, vyšponování dosáhlo absurdních mezí, které ani nevyužívaly premisu, takže konec nebyl uspokojující. ()

as-minor

Seriál drží za hranicou nadpriemeru najmä famózne hrajúci Paul Rudd, ktorý si právom zaslúžil svoju nomináciu na Zlatom Glóbuse. Zaujímavý príbeh, ktorý je prerozprávaný z pohľadu oboch protagonistových osobností, však naráža na jeden problém. Tým je občasná slabá dramatická linka, ktorej napätie je miestami príliš nevýrazné a skĺzava zbytočne až moc do komediálnej polohy. Na druhej strane chválim sociálny, psychologicko-filozofický sci-fi námet, ktorý otvára v duši človeka radu otázok, nad tým, kto vlastne sme a kým chceme byť. Seriál určite stojí za pozretie. ()

krisikowa

Já úplně nevím. Připadá mi to jako kdyby to napsal nějaký scenárista u přijímaček; připomíná mi to mou vlastní situaci, kdy jsem přišla ke zkouškám se skvělým příběhem a po hodině ručního psaní jsem zjistila, že nevím, jak to má skončit. Tak jsem to zakončila ňákou blbinou, aby se neřeklo. Tohle za mě fungovalo až do konce, kdy se to prostě utlo, aby to nějak skončilo, zároveň předpokládám, že pokračování to mít nebude. Taková řacha to nebyla, i když humor i drama spolu fungovaly, na víc řad to fakt není. A přitom mě konec zklamal. Takže toliko k tomu, proč mám pocit křivdy. Jinak jsem spokojená s postavami i prostředím. Z látky jsem měla regulérní depku a zároveň jsem byla příjemně znechucená. Taky bych řekla, že tvůrcu krásně nastavili rozpol "dvě hlavní postavy, komu teda sakra fandím a proč???".  No, ale ten stejně nakonec nepotřebujete... Achjo. Mimochodem, skvělej soundtrack. Krásně ve mně to znechucení podpořil. BTW: Kdo si taky říkal "vypadá to jako Mike z Přátel, ale to je blbost, protože nemůže vypadat 20 let stejně"?? Já jsem teda v šoku... evidentně ten člověk věděl, co hraje. Edit: Dokoukala jsem to včera a pořád na to myslím. Na psychologii postav, poslouchám soundtrack, na to, jak bylo téma pojato a jak byl příběh rozvíjen. Až na ten PŘÍŠERNÝ konec to bylo prostě super. ()