Dlouhé horké léto

• USA The Long, Hot Summer (více)

Do povodí slavné řeky Mississippi za horkého léta roku 1957 se můžete vypravit v americkém dramatu o životě jedné farmářské rodiny. Paul Newman je mladý, ctižádostivý muž, který je neprávem pronásledován špatnou pověstí. Usadil se v malém městečku a snaží se začít znova, ale pověst o něm dorazila až sem... (oficiální text distributora)

Plavan

Smůla se na mě lepí ze zvyku.... Ale i toto Ben Quick přemůže svojí chytrostí a vše skončí happy endem. ()

revere

Paul Newman již nalezl typ postavy, která mu po zbytek kariéry slušela nejvíce. Citlivý chlápek pod tvrdou slupkou hýří sebevědomím a otevřeností, která vyráží dech. Podmaní si přátele, nepřátele i vás. Jen Hollywood to ustojí. I proto příběh dopadne tak, jak dopadne a ne tak, jak by dopadnout měl. ()

Tibb-Shäe

Paul a Joanne sú tak čarovní, nie je možné sa prestať usmievať pri ich spoločných scénach, ich slovné prestrelky sú zážitok sledovať. Akonáhle sa ale zjaví Orson Welles, ovládne každý moment, v ktorom sa nachádza. Vynikajúci film, ktorý vyzdvihujú hlavne fantastickí herci a skvele napísané postavy, hlavne ústredné trio. ()

Martazoe

Na tomto filmu mě nejvíc bavilo to, že jsem názorně viděla jak moc se změnil ideál mužské a ženské krásy. Zde jsou role jasně definované a odtud plyne i celý příběh, který je kupodivu zábavný a hezky plyne. Paul Newman je fešák a Joanne Woodward oplývá zvláštní krásou, jen ten tatík to je pro mě spíše negativní figura. Jsem vlastně ráda docela ráda, že podobné macho modely se už dnes nenosí. ()

Zemřela herečka Angela Lansbury

Zemřela herečka Angela Lansbury