poster

Morvern Callarová

 • Velká Británie

  Morvern Callar

Drama

Velká Británie, 2002, 97 min

Režie:

Lynne Ramsay

Předloha:

Alan Warner (kniha)

Scénář:

Lynne Ramsay
(další profese)
 • swed
  ****

  "Morvern Callar" rozhodně není filmem pro každého, na to v něm chybí jasnější popis psychologických pochodů hlavní hrdinky a konvenčně uchopený příběh. Na druhou stranu ti z vás, kdo hledají ve filmech prostor pro vlastní myšlenky, či touží po určité alternativě, nebudou zklamáni. Novodobá britská nemainstreamová tvorba má (na rozdíl od té americké) prostě něco do sebe. 8/10(22.9.2010)

 • Cushing
  ***

  Možná jen dvě hvězdy, záleží na tom, jestli vám stojí za to tohle vidět. Nejvíce vadí z prstu vycucaný děj, nepravděpodobné vztahy a situace. Podle románu toho zapomenutelného, kdysi velký humbuk vyvolávajícího typu. Po formální stránce je to film přinejmenším "zajímavý" (ano, to je to správné, nic neříkající slovo, přesně jako jméno Morvern Callar, přesně jako film). Samantha Morton teď hrála v Control, konečně dobrá role a výborně zahraná.(25.3.2008)

 • Jizni Tlapa
  ***

  Opravdu moc líbivě natočené. Mluvím hlavně o kameře a jejích pomalých pohledech, které vytváří originální dojem z celého snímku. Stejně tak obsazení a obzvlášť soundtrack je opravdu povedený. Škoda toho "obyčejného" příběhu a místy "odfláknutého" scénáře,protože čtvrta v hodnocení by Morvern slušela hodně.. 70 %(7.10.2014)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $267,907Tržby Celosvetovo $730,000(5.12.2009)

 • hygienik
  *

  Celý čas som mal pocit, že nevidím hraný film, ale dokument, bez komentára zachytávajúci rozklad stredostavovskej spoločnosti. Hlavná hrdinka je vtiahnutá do tej šedivosti, ale sníva o lepšom živote. Jednu hviezdu dávam za skvelú kameru a "seversky strohé " dialógy, vďaka ktorým som sa nerušene kochal zábermi. Inak strata času.(18.1.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace