Život po Jangovi

• USA After Yang (více)

Jake vede obchod s bio čajem a žije šťastný a klidný život se svou ženou Kyrou a dcerou Mikou. Denně je doprovází android Jang, který je pro dívku jako starší bratr. Když se Jang nečekaně porouchá, Jake hledá způsob, jak ho oživit. Při pokusu o opravu androida dospěje k překvapivému zjištění – Jang vedl dlouhá léta tajný život, jehož nejcennější okamžiky si uložil na skrytý paměťový disk. Jake se dozvídá o Jangových nejvýznamnějších momentech a zjišťuje, kým skutečně byl, o čem snil a co cítil, když s nimi žil pod jednou střechou. (HBO Max)

Arsenal83

Farrell asi už nemá na chlast a cigy, inak by sa tohto počinu nezúčastnil. Celé v zmysle multi-kulti scifi -  robotizácia spoločnosti + rodina v zložení: biely manžel, čierna manželka, šikmooké dieťa. Okrem hudby film nemá v sebe absolútne nič, v podstate sa tu nič nestane a namiesto dialógov väčšinou len také mumlanie. ()

drake31

Kogonada je režisérom ktorý zachytil moje oko svojim prvým filmom Columbus, film ktorý si ma získal svojou srdečnosťou, prekrásnou kamerou, precítenými výkonmi hlavného dua, a takou nevšednosťou ktorá ma nútila sa zamyslieť nad krásou architektúry. Rovnako ako Haley Lu Richardson, aj ja som bol šťastný že títo dvaja znovu spolupracujú, obzvlášť pod záštitou A24, a Colinom Farrellom v hlavnej úlohe. Keď som na začiatku Marca videl tú úvodnú titulkovú scénu, už v tom momente som vedel že After Yang bude filmom,  ktorý si zamilujem. A hľa, tak sa aj stalo. Samozrejme tá tanečná titulková scéna si zaslúži 5*, no podobne ako Columbus tak aj After Yang nemá ten plný 5* emočný feel, no to neznemená, že som v ňom nenašiel zaľúbenie. Či už to bola fantastická hudba od ASKA, magická kamera of Loeba, produkčný dizajn, či tá precítená réžia od Kogonada, všetko funguje perfektne, a hlavne herecké obsadenie na čele s Colinom (ktorý má famózny Marec 2022, keďže v rovnaký deň (04.03.) začal žiariť ako Penguin). After Yang je citlivým filmom s futuristickým pozadím, ukazuje silu momentov ktoré môžu byť pre nás ničím no pre niekoho iného všetkým ako aj to akú silu majú spomienky - v týchto sekvenciách Kogonada prekrásne strieda pocity veselosti a smútku, sekvencie v ktorých Colin, Haley, a Justin naplno žiaria. 4.5* ()

sedm.1

After Yang je opravdu nevšední podívaná, tvrdá ártovka a na mě už možná i až moc velký bizár, nicméně i přesto jsem tu hodinku a půl kupodivu snesl až překvapivě dobře, což mě docela dost udivilo, jelikož moc pozitivních pocitů z tohoto filmu bohužel skutečně nemám. Snad tedy jen přítomnost mého oblíbence Colina Farrella mohu považovat za působiví zážitek, a pak ještě i podmanivé, respektive opravdu nevšední stylové zpracování, spojené s fakt zvláštní atmosférou, jinak ale opakuji, pro mě se jedná již o snímek, který určitě nedokážu správně docenit a je za mou hranou toho, s čímž se dokážu ztotožnit a co si dokážu užít. Takže pomalý, ale jakože fakt pomalý, zádumčivý, s těžce nostalgickou atmosférou, s minimem slov a hlavně prakticky s nulovým dějem, bez nějakého zásadního vývoje, či kostry, a tím pádem i bez pointy a nějakého diváckého dopadu. Navíc to na mě emočně celé působilo strašně chladně a odtažitě, a to i kvůli halucinogenně vyznívajícím postavám, takže opakuji, sice jsem u této podívané vyloženě netrpěl, ale rozhodně se nejedná o produkci pro masové publikum, na to je to skutečně opravdu hodně jiné a nevšední. ()

Aljak

Dosť bizarný a zároveň v podstate desivý film - najmä pri predstave, že takíto androidi sa tu možno o pár desaťročí skutočne vyskytnú. Ale android Yang nebolo to jediné divné na tomto filme, ale v podstate všetko tu pôsobilo pomerne čudne - aj samotný manželský párik, či ich dcéra Mika, o ktorej som bol takmer celú dobu presvedčený, že aj ona bude napokon len android. Nie som žiadny veľký sci-fi fanúšik, tak to asi nedokážem až tak oceniť, pretože mňa to proste nebavilo :( Aj keď uznávam, že námetovo a tématicky to malo grády. ()

elanius

(43/2023) / Veľmi zaujímavý film. Spôsob rozprávania je docela náročný pre diváka, ťažký minimalizmus v emóciách aj dialógoch. Čím menej film povie/ukáže tým viac sa ale kreatívne môže divák zapojiť. Ale atmosféra a taký ten špecifický feel blízkej, nie veľmi nádejnej budúcnosti je vystihnutý dokonalo. (8/10) ()

• Kostýmy od návrhára Arjuna Bhasina boli navrhnuté tak, aby naznačovali posun od syntetických materiálov k udržateľnosti a obnoviteľným materiálom. Nebol použitý žiadny plastový materiál. (Arsenal83)
  • Prvý návrh scenára bol napísaný za tri mesiace. (Arsenal83)
  • Kameraman Benjamin Loeb a Kogonada mali počas celej produkcie rituál, keď spolu jedli ramen, pričom diskutovali o živote a ich prístupe k After Yang a k filmu všeobecne. (Arsenal83)

Nový Star Wars seriál nabírá další hvězdu

Nový Star Wars seriál nabírá další hvězdu

07.09.2022

The Acolyte, nadcházející Star Wars seriál zasazený poprvé do období dávno před prequelovou trilogií v éře tzv. High Republic, nabírá další hvězdnou posilu. K dříve oznámené Amandle Stenberg … (více)