Zemičku kdesi pod horami ovládají vysoce postavení zločinci, lidé propojení s politikou, mafií, ale i s policií, soudy a velkými kšefty. Závislá teenagerka zmizí z resocializačního centra, nikomu ale nechybí. O nuceném sexu a drogách chce vypovídat na policii, ale pošlou ji pryč. Vyhledá novináře, který se pustí do rozplétání neuvěřitelné chobotnice zločinu, mafie, vydírání. Nadějný politik se stane předsedou a ovládne celou zemi, protože kdo má moc, má pod palcem i policii i státní obchody. Z malého veksláka se stává velký vyděrač, který s lidmi zachází jako s šachovými figurkami. Jenže může pravda přežít mezi lidmi, kterým jde o prachy a moc? Nebo se Bůh peněz neštítí ani vraždit? (Cinemart)

barny120 odpad!

jednostranný film s cieľom dostať opozíciu ku korytu.. natočený z peňazí mimovládnych organizácií a premiéra filmu mesiac pred voľbami.. tieto fakty mi spôsobili nevoľnosť, nedopozeral som.. ()

Detoxi odpad!

Aj komunisti by natočili lepší politický film. Ten film nemal nič a jeho úlohou bolo za lacný peniaz spojiť politickú stranu Smer s organizovaným zločinom. Úbohé po každej umeleckej stránke. ()

majoman14

Treba vidieť, hoci to nie je filmárska chuťovka. Možno otvorí oči aj slepým, možno nie. Takým už niet pomoci. Mrzí len, že sme to všetko dopustili. Že sme zostali ticho. Keby to nebolo na motívy skutočných udalostí, človek by si povedal, že je to absurdné a nereálne. Želám si, aby to takým len zostalo, ale obávam sa, že opak je pravdou. ()

Generi

Ako už tu bolo spomenuté, predvolebná agitka, ktorá klže po povrchu. Dej je sledom kauz posledných rokov, poskladaných za sebou, s cieľom nič nevynechať, takže cudzinec by asi vôbec nič nepochopil. A nám domácim je síce jasné, kto je kto, ale celé je to ako zfilmovaný referát na tému: všetky kauzy Smeru a Kočnera. Atmostéra nulová, autorka vsadila na oplzlosť, ktorá je tu v tak vrchovatej miere, že slovo piča beriete ako slovenský folklor. Pani Solčanská ma nadobro odradila chodiť na jej diela do kina. zbohom!!! A ešte dovetok: dosť ma pobúrilo, že ľudia na takýto film idú s pukancami a kolou, ale po jeho zhliadnutí som im vlastne závidela- aspoň mali nejaký zážitok ()

Richmond

Na objektívne posúdenie tohoto filmového počinu sa treba odosobniť, akokoľvek ťažké to je a je mi jasné, že sa to voličom vládnej strany Smeru-SD nemuselo páčiť. Napriek všetkému chápem, prečo to má úspech. Grafické vykreslenie jednotlivých súvislostí a činov je tak úžasné, že je priam mrazivé. Dopomáhajú tým herci. Áno, tí herci z Paneláku, Rodinných prípadov a podobných k*ktín. Fakt, že podali tak dobré výkony* svedčí o dvoch veciach: 1. excelentný scenár (samozrejme podľa knižnej predlohy) 2. zanietenosť s akou sa do projektu pustili. Zanietenosť hercov potom súvisí aj s celkovým pocitom, že nejako prispievajú celkovému povedomiu o tom, ako to na Slovensku v politických kruhoch chodí resp. chodilo. Jediná vec, pre ktorú nedávam 5 hviezdičiek, je tá, že takéto udalosti, ktoré sú obsahom veľmi rozsiahle a idú po sebe chronologicky asi dvadsať rokov sa nedajú vtesnať do filmu ktorý má 100 minút. Preto sa mi zdá nápad sfilmovať Soltészovu knihu dobrý a zlý zároveň. Každý si nájde svoju sviňu. Nájdite si ju aj vy... 75% 4* ()

obri odpad!

Nemám rád filmy vytvorené na politickú objednávku, bez ohľadu na to, či slúžia, alebo škodia. Podľa mňa vyvolávanie emócií u ľudí je vždy škodlivé. Treba burcovať rozum. Kde boli autori pred dvoma, troma, štyrmi, piatimi atď. rokmi ??? Teraz na to prišli ??? To predtým nebolo ??? Kto bez filmu nevie ako to v živote "beží" a len film ho prebudí a vyburcuje, je u mňa myšlienkovo mŕtvy človek. Na toto netreba mať ani gule, len peniaze. A má to chybičku krásy, "psi brešú a karavána ide ďalej", možno NOVÁ karavána, ale stále ide ďalej ...... Z tohoto pohľadu hodnotím kvalitu tohoto filmu a jeho hodnotu. Pre mňa je bezcenný. Môže sa páčiť ľuďom, ktorí práve teraz spoznali podstatu moci, ale kto je vzdelaný a sčítaný, má už dávno vymaľované. JE TO ZBYTOČNÝ FILM ! ()

5bw

Tak a je to tu. Najnovší počin režisérky Solčanskej, o ktorom sme sa dozvedeli mesiac pred uvedením, že vôbec existuje, už dorazil. Ťažko povedať, čo tvorcovia chceli dosiahnuť týmto "zatajovaním", človek by čakal, že budú robiť obrovskú kampaň, keď sú u nás politické filmy také obľúbené. Ale o to nejde. Sviňa je pre mňa veľmi rozporuplný film. Začnem ale pozitívami. Herci - úžasní. Vajda je na Koč... teda, pardon, Vagner, dokonalý. Rovnako príjemne ma prekvapili Mórová s Igondom, obaja veľmi netradičný výber, ale ustáli to. Hlavne vďaka bohu za Igondu, ktorý konečne vdýchol nášmu expremiérovi aj nejaké ľudské vlastnosti a neurobil z neho naťahovaciu hračku, čo iba omieľa jeho hlášky, ako Luknár v Za sklom. Dano Heriban takisto výborný, tiež konečne aj nejako charakterovo vystaval svoju postavu, v čom je práve tento film omnoho lepší, ako už spomínané Za sklom. "Poľudštením" takisto prešiel aj novinár so snúbenicou, čo som veľmi privítal (áno, aj on má sex, áno, aj on pije alkohol). A famóznym soundtrackom ukončím pozitíva. Prvá negatívna vec je klasika - nasilu tvrdé scény. Obzvlášť sex chcel byť v tomto filme strašne tvrdý, až nakoniec bol iba smiešny. Neviem prečo má Solčanská pocit, že čím je film tvrdší, tým je lepší. A takisto, ako každá slovenská politická dráma, trápne opakovanie hlášok politikov, akoby si ich divák nevedel priradiť sám. Neviem, či to má byť vtipné, alebo čo, ale je to iba trápne a hrozne neprirodzené. Takže na záver, čo sa týka politiky, mali by ste ho vidieť... čo sa však týka umeleckej stránky je veľmi, ale naozaj veľmi rozporuplný. 60% ()

711 odpad!

sračka.. slabý odvárek například filmu Příběh kmotra který je úplně na jiné úrovni než tohle ()

lineker

Ten film si mne postupně získával, byť na začátku jsem si říkal, že půjde více o bulvárový počin, živící se na aktuální kauze. Jak šel čas a jednotlivé postavy se začaly vykreslovat, svinstva nabíraly na intenzitě, postava novináře a jeho přítelkyně se vám dostává pod kůži. Za ty neznámé fiktivní postavy, si každý dokáže dosadit reálnou postavu slovenské politiky. Bratia se toho opravdu nebáli, i když je to v podstatě to nejmenší co mohli Jánu Kuciakovi prokázat..Na Slovensku mafie prorůstala do struktur státu. My jsme na to nešli oklikou, ale na přímo, mafiána máme rovnou za předsedu vlády. ()

PachoSK

Sklamanie. Zbytočne vulgárne a zbytočne skonšpirované. Takmer 90% filmu je rozprávka nepodložená žiadnymi faktami. Ak by bol film natočený podľa skutočných udalostí posledných rokov, bola by to trefa do čierneho. To sa však nestalo. Nešlo mi nevšimnúť si zvláštnu anomáliu a to: Prečo sa v každom slovenskom filme musí toľko nadávať a nasilu vyzliekať? Každé druhé slovo ku..a, pi.a, ko..t. tlačené neprirodzene a nasilu. 3* dávam len zo súcitu. Ak by sa jednalo o zahraničnú produkciu, ledva by som dal jednu hviezdičku. ()

megacik

Presne takto som si už dávno predstavoval, ako to asi v našej krásnej krajine dlhodobo funguje. A oni o tom ešte urobia film....to je zázrak. Škoda len, že to bolo také krátke. Stovky hodín, a až seriál by bolo vhodné z fungovania tohto štátu natočiť. A každá časť by bola šokujúca. Keď už fet a peniaze zatienia politikom posledné zvyšky inteligencie a rozumu, tak vtedy to dopadne presne takto....jednotlivec a ľudskosť je pre nich len štatistika....a ešte ten bordel nazvú tak cynicky, že sociálny štát. Verím, že Božie mlyny stále melú a poriadne to týmto neľudským sviniam čoskoro zrátajú. ()

BlackBarron

Do poloviny je to vcelku rozumný film, potom se to zaměří jedním směrem většina děje jde doháje. Nic moc, ale na slovenskou produkci to ujde. Asi nejsem cílovka. 45% ()

mdf

Prsa ven,nějaké sprosté vyjadřování,točí se to o kauze novinář a jeho přítelkyně a o prohnilosti a korupci na Slovensku,nic nového.Opravdu mi to nepřipadalo,jako nějaká pecka,možná jako seriál Za sklem..... ()

LuciusDLX odpad!

Každá doba má svojich lídrov propagandy v reichu to bol Herr Goebbels a Leni Riefenstahl a my tu dnes máme v rámci liberálnej propagandy Azanďaláda Rabiho SchoellteSSa a Čengelku. ()

The_Casual odpad!

Totálně odfláknuté, 5 herců co hraje záporné role, přehrává, jeden přes druhého, bez hloubky, bez ponoření. Zklamání, tak 1* snad jen za tématiku. v Za sklom se to povedlo daleko líp. ()