Z tejto témy sa dalo vyťažiť oveľa viac. A zároveň to kľudne mohlo byť dlhšie. Bolo tam dosť udalostí, ktorým sa mohol venovať väčší priestor. Celkovo ale veľmi dobré vyrozprávaný príbeh. Diana Mórová znovu potvrdila, že roly sexy mrch jej idú. Skvelý bol aj Jozef Vajda. Film, ktorý z hľadiska kultúrneho, určite stojí za pozretie. No a z hľadiska existenčného (či už pre bežného občana, alebo aj štát ako taký), je povinnosťou, nakoľko je tu bez zbytočnej propagandy divákom ukázané, ako dokáže hŕstka bezcharakternych ľudí okrádať zvyšných 99,99% občanov SR a prečo vláda jednej strany môže byt ešte horšia ako povestný “zlepenec”, kde sa ťažšie ľudia zhodnú na vládnutia, ale tým pádom aj na kradnutí. Ukončil by som to tým, že určite treba ísť voliť(a že nás to čaká veľmi skoro), no nikdy, nikdy ani na sekúnd netreba politikom, alebo stranám veriť, akokoľvek sympatickí/é Vám prídu. Jedno múdre príslovie vraví, dôveruj, ale preveruj. V politike (a nie len tej našej), sa hodí skôr... nedôveruj a preveruj.(13.2.2020)

Keby je len 50 % z filmu založených na skutočných udalostiach, tak sme prerazili práve morálne dno. Bol to hnus čo človek dokáže porobiť ak má v podstate neobmedzenú moc a že naša súčasná vláda a jej ľudia ju dlhé roky mali. A teraz k filmu, pre mňa stručný prehľad ako sa vyvíjala kariéra súdruha Boba Fica a jeho známeho Lola Kočnera. Avšak pár silnejších momentov tam bolo, inak taký náš priemer a pred blížiacimi sa parlamentnými voľbami sadol ako riť na šerbel a snáď prinúti ísť ľudí k urnám keďže kino praskalo vo švíkoch.(9.2.2020)

Film je odrazom reality slovenskej politiky, mafie, vysokopostavených. Odrazom špiny, hnusu, toho, čo sa tu žiaľ v posledných rokoch deje. Nech to aj nie je filmárske veľdielo hodné nejakých obrovských chvál, jedno mu uprieť nemožno - a to, že upozorňuje na dôležité fakty, ktoré či chceme, či nie, existujú. Ak by film mal pomôcť čo i len pár jedincom otvoriť teraz pred voľbami oči, tak sa svojej úlohy zhostil skvelo. Čo sa týka filmárčiny, bavili ma vo svojich úlohách Jozef Vajda, Diana Mórová a Gabika Marcinková, boli veľmi hodnoverní. Škoda úlohy Marka Igondu ako Boba, Marko má stále príliš milý a vľúdny ksichtík na niekoho takého, ako je "Bobo".(17.2.2020)

• Johnny.ARN

Solčanskú okrem Biermana platí Soroš, nevidím to inak. Zas účelka ako na pohľadanie. A zas vyfabulované veci bez dôkazov, bez skončeného vyšetrovania. A zas jej to tá tupá slovač zožrala a plní kiná jedno premietanie za druhým. Budú love na ďalšiu rozprávku. Neskutočný atak na emócie, snaha zarobiť nie len príbehom ale aj castingom a marketing. Proste trojka, čo na Slovensku funguje posledné roky. Plus populistická, akože mluva ulice, aby to divákovi bolo bližšie a neznelo to ako v slovenskom dabingu. Sviňa išla proste mimo mňa a dúfam, že aj mimo každého normálne zmýšľajúceho človeka. Jedine tie cecky ma tam bavili. 1 z 5 ( Kino Mladosť )(9.2.2020)

Veľmi som sa zdráhal, ako (z)hodnotiť tento film. Vo svojej podstate kopíruje a v plnej surovosti (až na zopár pridaných, vymyslených alebo neoveriteľných a nedokázaných faktov) zobrazuje pravú realitu slovenskej politiky, kde ani netreba pomenovať postavy pravým menom, všetkým je hneď jasné, kto je kto. Záverečná scéna bez slov spolu s pochmúrnou zborovou (viachlasnou) piesňou, a následnými titulkami vyvolala také v kinosále také ticho, aké som zatiaľ nikdy predtým v kine nezažil... Tá atmosféra sa dala krájať. Konklúzia - na filme som sa nenudil, práve naopak - bavil. A z nejakého dôvodu vo mne zanechal stále sa ozývajúci výrok: "Čím horšie, tým lepšie"...(15.2.2020)

• - Titulnú pieseň k filmu naspievala skupina Hrdza, ktorej repertoár tvoria najmä ľudové piesne v modernom šate. Titulnou piesňou sa stala "Slovensko moje, otčina moja", ktorej najznámejšiu úpravu poznáme od skladateľa a kňaza Jozefa Strečanského, ktorého prenasledovali v období komunizmu. (giaruj)

• - Film se natáčel v Trenčíně, Bratislavě, Nitře, Šamoríně a v jejich blízkém okolí. (Bioscop)

• - Vytvoriť titulnú skladbu k filmu oslovili tiež Katarínu Koščovú. Tvorcovia nakoniec vybrali skladbu od skupiny Hrdza. (giaruj)