Opustiť svojho otca a presťahovať sa len so svojou matkou je vždy ťažké. Presvedčí sa o tom aj Tess (Ryan Simpkins), ktorá navyše už odmalička trpí halucináciami a depresiami, ktoré ju nútia k neustálemu užívaniu liekov a cestovaniu po nemocniciach. Po príchode do nového mesta sa jej halucinácie výrazne zhoršia. Stále ťažšie rozoznáva rozdiel medzi predstavami a realitou, a to napriek tomu, že užíva silné lieky. Keď sa dozvie, že v meste nedávno pri tragickej nehode zomrelo dievča, začína si uvedomovať, že si ju možno Lucy vybrala ako spôsob, aby odoslala svoj posledný odkaz do sveta živých. (Marceloo)

Trailer 2

*CARNIFEX*

Tess od piatich rokov trpí závažnou psychickou chorobou. Pokiaľ chce jej matka, aby ju úplne nepohltila, musia sa neustále sťahovať z jedného mesta do druhého. Napriek tomu, že sa zdá, že tento krát pôjde všetko podľa plánu, pričom by sa mal Tessin zdravotný stav definitívne zlepšiť, opak bude pravdou. Neďaleko jej domu prišla pri nešťastnej nehode o život mladá dievčina, ktorá sa ju zo sveta mŕtvych neustále snaží kontaktovať. Vidí Tess skutočné veci? Alebo môže za všetko samotná choroba, ktorá jej zdravotný stav iba zhoršuje? Toľko snahy na vnivoč. Nedá sa povedať, že by tvorcovia nevedeli ako sa buduje atmosféra, ale celé akoby sa to míňalo mimoriadnemu účinku. Pritom niektoré pasáže vôbec neboli zlé! Záver určitými prvkami mierne kopíruje Insidious, ale ani to mu nedopomôže k tomu, aby som túto podpriemernú ducharinu neukotvil na úrovni - 45% ()

ricci.s

Asi sa tak skoro nestane, že by ma tieto nezávislé duchárske kúsky priklincovali ku sedadlu, a ani tento nie je výnimkou. Ten It Follows mal aspoň dobrú myšlienku, tá ma však v tomto prípade akosi minula. Hudba dobrá, avšak postupom času jednotvárna, atmosféra sa občas vyskytla, ale ľakačiek minimum, dramatické a melancholické to bolo dosť, avšak rovnako rozťahané a pre mňa dosť nudné. Dokonca som si všimol, že akosi pri tom driemem. Asi to proste nebol horor pre mňa. ()

George Stobbart

Konečne moderná teenagerská duchárčina, ktorá nevyznieva ako totálne stupídna, stá kopírka. Atmosféricky film miestami trochu pripomenie nedávnu excelentnosť "It Follows" (na ktorú ale kvalitatívne ani zďaleka nedosahuje), avšak ináč je to taký dramatický, melancholický hororík, ktorému vládnu ženy a pohlcujúco pôsobiaca hudobná stránka. Príjemne natočené, kvalitne odohraté, na pomery teen hororov dosť vážne... Síce potom trochu zbytočne rozťahali záverečnú tretinu a samotné finále už od hororu ušlo úplne, ale aj tak mám z toho celkom dobrý pocit. ()

J*A*S*M

Anguish je jako režijní debut důkaz, že režisér umí vést herce, vystavět atmosférické scény, náladotvorně pracovat se soundtrackem. Taky umí napsat scénář s poměrně chytře vystavěným dějovým obloukem, který má v závěru vysoký potenciál silného emočního dopadu. Umí se na hororový námět posedlosti podívat z netradičního úhlu. To všechno umí, ale stejně je to ve výsledku hrozná nuda. Zkátka objektivně lze na Anguish leccos pochválit, ale subjektivně mě snímek bohužel minul, ač jsem k podobným pomalým nezávislým žánrovkám pravidelně mnohem vstřícnější než ostatní. Jako příslib fajn, na další Mallhiho film se těšit budu, ale tentokrát ještě palec zůstane ve vodorovné poloze. ()

Marceloo

Opustiť svojho otca a presťahovať sa len so svojou matkou je vždy ťažké. Presvedčí sa o tom aj Tess (Ryan Simpkins), ktorá naviac už odmalička trpí halucináciami a depresiami, ktoré ju nútia k neustálemu užívaniu liekov a cestovaniu po nemocniciach. Po príchode do nového mesta sa jej halucinácie extrémne zhoršia a stále ťažšie rozoznáva rozdiel medzi predstavami a realitou a to aj napriek tomu, že užíva silné lieky. Keď sa dozvie, že v meste nedávno pri tragickej nehode zomrelo dievča, začína si uvedomovať, že si ju možno Lucy vybrala ako spôsob, aby odoslala svoj posledný odkaz do sveta živých. - Konečne vyšiel horor v piatok a ja som si ho mohol poriadne vychutnať. Už zo zastaralo pôsobiaceho posteru mi bolo jasné, že ma Anguish zrejme velmi neuchváti, ale niekolko pozitívnych scén sa tu pre mňa našlo. Celý príbeh má silno dramatický kontext, čo mi občas trochu prekážalo. Atmosféra sa tu občas objavila, aj keď by som ju nenazval čisto hororovou, ale skôr mysterióznou, pretože som netušil, akým smerom sa to chce vydať. V závere sa už toho s dejom vela robiť nedalo, takže žiadne velké prekvapenie neprišlo, ale napriek tomu nepôsobil katastrofálne. Nepotešilo ma ani malé množstvo postáv, u ktorých ma ešte aj sklamali ich herecké výkony. Napriek velkému množstvu kritiky v mojom komentári sa však musím zaoberať aj niekolkými pozitívami. Tým bola predovšetkým snaha o lakačky, ktoré nepôsobili úplne lacno a nezameriavali sa len na prehnané zvukové efekty. Ďalším pozitívom je rezonancia, ktorú tvorcovia spomínali v traileroch, ale na jej plné uvedomenie väčšinou potrebujem pár dní. Trailer som pozeral až po skončení filmu a nikomu ho neodporúčam pozerať pred celým hororom, pretože je v ňom fakt všetko zaujímavé. Pôvodne som chcel dať dve hviezdičky, ale keď som v úplnom závere videl spomenuté to, že je to natočené podla skutočnej udalosti, musím oceniť to, že sa s tým tvorcovia neprezentovali na každom kroku. ()