Sedm světů, jedna planeta

• Velká Británie Seven Worlds, One Planet (více)

Epizody(8)

Vydejte se spolu s Davidem Attenboroughem za poznáním odlišností sedmi kontinentů... Před několika milióny let promluvily nepředstavitelné síly do podoby našeho světa. Rozervaly zemskou kůru na kusy nebo spíš na sedm kusů, a stvořily světové kontinenty. Každý má vlastní specifické klima, terén a každý obývají jedinečná zvířata. Přírodovědný seriál Sedm světů, jedna planeta z produkce televize BBC představuje skutečnou tvář každého kontinentu od pestrobarevného ráje Jižní Ameriky po spalující žár Afriky. Zároveň odhaluje, jakým způsobem rozdílné podmínky panující v Evropě, Austrálii, Asii nebo třeba na Antarktidě ovlivnily místní obyvatele. Nechte se překvapit nečekanými příběhy. Žasněte nad ikonickou krajinou. A obdivujte úžasná divoká zvířata. Sedm světů, jedna planeta je fantastická cesta kolem světa, o kterém jste si mysleli, že ho dobře znáte. (TV Prima)

ostravak30

Není lepší stanice na přírodopisné dokumenty než BBC. Ale to co nám představila nyní je opravdu jedním z jejích vrcholů. Důkaz, jak moc se mohou správně skloubit moderní technologie s pohledem na přírodu a planetu Zemi a co to přinese. Sedm světů, jedna planeta je bezpochyby dech beroucí podívaná, na jejíž každý díl jsem se neskutečně těšil. Nové možnosti natáčení i nové způsoby nám umožnili naprosto neuvěřitelný pohled na některé živočichy. Je to nádherná a úchvatná podívaná. Poslední díl beru jako třešinku na dortu. Důkaz, že filmaři jsou pro nás diváky ochotni podstoupit hodně nepříjemné věci. Samozřejmě se dá velmi ocenit i celkové varování se vztyčeným prstem, které se týká jednotlivých krajin a způsobu, jak je člověk ovlivňuje a ničí. Bohužel se každý na dokument podívá a přizná, že je to zkrátka smutné. Mocní se na toto jistě nepodívají a i kdyby ano, ve své likvidační činnosti budou pokračovat dál. ()

blondboss

Neviem, či som videl niektorý dokument od BBC, ktorému by som nenapálil z fleku päť hviezd. Tento nie je výnimkou, práve naopak. Nádherným a monumentálnym spôsobom predstavuje každý jeden kontinent a zaujímavosti života na ňom, pričom tvorcovia samozrejme prišli s množstvom paralyzujúcich unikátnych záberov, ktoré v súznení s komentárom od Attenborougha doslova vyrážajú dych. Impozantný prírodopisný kúsok. 95 % ()

Teachman

Tento televizní dokumentární seriál je jak vizuálně působivý, tak informačně přínosný. Doporučuji ho nejen do výuky přírodopisu a zeměpisu. ()

rabbi

Dechberoucí záběry a scenérie s nejlepším hlasem. Poselství je stejné, jasné a já myslím, že je to dobře. 100% ()

Bogrant

Jedna planéta, sedem rôznych kontinentov, niektorí z ich najnespútanejších, najvzácnejších, i doteraz najmenej natočených a zdokumentovaných živočíšnych zástupcov, excelentné zábery, najvyššia kvalita, náučné informácie, zdvihnutý varovný prst nad negatívnou ľudskou činnosťou a nerozvážnosťou. BBC nepoľavuje a tasí ďalší zo svojich impozantných dokumentárnych seriálov, ktorých nikdy nie je dosť. ()

chrisofwar

Skvělý, krásně natočený nový dokumentární seriál od BBC. Muzika tentokrát není tak dobrá (Hans Zimmer dělal jen soundtrack do titulků). Nicméně BBC stále dokázala najít nové druhy, které zfilmovat. K tomu komentář Davida A. je prostě k nezaplacení...! Podobá se předchozím seriím a přece neztrácí šmrnc a zajímavost. ()

dolor

Dych berúce zábery, dokonalá kamera. Nadšenie z technickej stránky striedajú slzy z krutej reality nášho sveta. 10/10 ()

BR23

Ano, tak ako mnohi uz spominali, podobne tu uz bolo. No ja v tom vidim dalsiu prilezitost (a takych nikdy nieje dost) ako nam tuto temu podat v inom uhle. Minimalne si to zopakujeme. Uchvatne zabery, super hudba, posolstvo, zdroj informacii, a v neposlednom rade (co uz zacinam docenovat) vyborna praca stabu... su charakteristicke pre taketo dokumentarne serialy: Frozen Planet, Life, Planet Earth (1,2), Our planet .. a pridava sa k nim aj 7 worlds 1 planet. :) ()

Andrew88cz

Opět parádní dokumentární jízda, fascinující záběry a zaměření se i na ne příliš známá zvířata tak, jak to umí pouze David Attenborough. (9/10) ()

simpanz

Musí to být pro Sira depresivní, díky svému požehnanému věku sledovat, jak se lidská populace stále více a více zakusuje do přírody. A snad tím více překonává laťku při rozšiřování svého životního díla, kde mráz po zádech neběhá jen při sledování palmových plantáží v Indonésii, ale i při lovu zmije s ocasem ve tvaru pavouka, úprku štvaného klokaního stáda, záchrany mláděte magota či souboji pižmoňů... A já za tento dílem kouzelný, dílem mrazivý apel přidávám kulatých 100 %. ()