Rhaenyra překročí na zasedání Malé rady své pravomoci. Viserys si musí zajistit nástupnictví prostřednictvím sňatku. Daemon odhalí své záměry. (HBO Max)

Z natáčení

Marius

Za mňa určite team Black.  Ak pominiem také tie hlúposti akože Daemon na Dragonstone potreboval z Kings Landing ukradnúť dračie vajce,  keď ich skladovali badabumtsss na Dragonstone,  epizóda s jedinou epickou scénou,  ktorá ale nemôže potiahnuť celú epizódu a niektoré dialógy úplne príšerne trhajú uši. 6/10 ()

warrenur

Stryko ma zrejme slabost pre trufalu neterku. :) Treba vsak uznat, ze stretnutie "delegacie" na hrade, ktory pozname este ked Danni a Jon vyjednavali dohodu o dragonglass-e, bol celkom efektny. Samozrejme, ked princeznicka prisla podobne efektne ako bude jej zensky potomok rodu o 172 rokov neskor - Danni - pre nechapavych. :) Hoci diel bol viac-menej konverzacny a dramaticky, zaver a uz spominana scena to opat vytiahli. Som rad, ze i druha epizoda zatial drzi kvalitu. Spokojnost. 80% ()

mata77

Tempo sa zvoľnilo a dej prešiel do módu politickej drámy, kedy ešte stále divákovi, ktorý nepozná históriu rodu, ostávajú charaktery mnohých postáv neodhalené. Nejaké náznaky tu už sú, ale ide väčšinou o prehliadnuteľné detaily. Znova som si všimla krásne vypracované kostýmy, s ktorými sa tvorcovia naozaj vyhrali. Rovnako tak ozvučenie na pozadí pomohlo pri doplnení atmosféry, rôzne zvuky mora, vtákov a ruch ulice. Hudobný podmaz sa naopak strácal. Trochu horšie to tentokrát dopadlo s kvalitou trikov, kedy mi udieralo do očí natáčanie na zelenom pozadí nielen v exteriéroch pri neexistujúcich hradoch, ale aj samotného hlavného mesta, či dokonca u niektorých scén v interiéroch. Herci nemali veľmi čo predvádzať, lebo celý diel sa niesol na jednej emočnej hladine. Ak sa tvorcovia pridržia striedania eskalácie deja, tak by som to prirovnala k tichu pred búrkou. ()

marhoul

Kromě Suchařípy mizerný casting, vsechny držky unylé, nezábavné, bez charisma, nejhnusnější princezna, co svět fantasy pamatuje, herecké absolutní poleno, děj udřístaný o ničem, toto nesahá GoT ani po palce a obávám se, že se to už nevybere. Pusť si první a druhý díl Trůnů a pochopíš, kde to drhne. Všude. Nuda k uzoufání. Dvě za hudbu a úvodní titulky. Červíčci a krabi pro efekt to opravdu nezachrání. ()

oiuoiu

Srovnávám se Hrou o trůny. Tam, ve druhém díle, už jsem milovala asi tak osm až deset  postav, z nich tři čtyři vášnivě. Zde, po druhém dílu, si pamatuji, že nějakého strejdu hraje můj oblíbený herec Matt Smith. Toť vše. Zdá se mi, že tvůrci byli natolik pod tlakem, aby vyhověli všem možným požadavkům a očekáváním, až jim vypadlo, že základem dobrého příběhu jsou postavy toho příběhu... ()

• V epizodě je vidět Viserysův (Paddy Considine) zmenšený model říše Valyrie. Je to poprvé, kdy bylo starověké město viděno v celku na obrazovce v jakékoli adaptaci HBO. Předtím bylo město zobrazeno jako trosky ve Hře o trůny (od r. 2011). (mikki089)
  • Během událostí Rodu Draka je naživu poslední z velkých draků, kteří se účastnili dobyvačné války v Západozemí, kdy království následně sjednotila pod jednu korunou. Byla jim dračice Vhagar, na které jezdila královna Visenya Targaryen, starší sestra Aegona Dobyvatele. (Veskoslav)
  • Epizoda se odehrává šest měsíců po událostech předchozí epizody. (Arigato)