O šest let později. Boj o Náplavomarku je náhle v ohrožení a Rhaenyra se snaží dohodnout s Rhaenys. (HBO Max)

Upisdown

Spoileryy Naprostá senzace. Tento seriál stále ukazuje, proč je v žebříčků fantasy seriálů vysoko nahoře a proč jsou někteří ochotni, kvůli němu vstávat ve 3 ráno. Po (snad už posledním) sedmiletém časovém skoku vidíme skupinku nových herců, hrající stejné postavy, co jsme viděli posledně. Aemond je nový Daemon, absolutně fenomenální. Jediný, kdo mi je v sympatiich nejdál je Rhaenyra. Stále jsem si nezvyknul po 2 dílech na její adult verzi. U Oliviii Cooke tento problém nemám, naopak. Určitě to ale časem přejde, protože Emma dává fantastický výkon. Beru také v potaz, že Milly Alcock byla castnutá až po Emma D'Arcy (jejíž jméno se mi nechce skloňovat). Dál, fanoušci skandují cenu Emmy pro Paddyho Considineho a oprávněně. S tímto chlapíkem jsem vůbec nesoucítil, až do dnešní epizody. V roli se krásně vyžívá a nejsilnější momentka dílů, kdy mu po příchodu k železnému trůnu upadne koruna a Daemon mu jí podá, je kompletně improvizovaná a nádherná. Oba herci se užasně vžili do svých postav a dokonale ukazují vztah mezi bratry. Také velký potlesk pro Jany Temime, designérku kostýmů. Detaily na kostýmu Rhaenyry jsou opravdu unikátní. Hra o trůny se výživala v nečekaných akcích, v momentkách které pokračují i tady. Knižní podobu Rodu Draka neznám, ale moment, kdy Daemon usekne hlavu Seru Vaemondovi je přesně to, co na těchto Martinových dílech zbožňuju. Epizoda s podtitulem The Lord of the Tides se snaží nést poměrně klidnou atmosféru, takové to ticho před bouří a Viserys je důvod, proč válka ještě nezačala naplno. Ale karty už jsou rozdané a 2 strany už teď mezi sebou bojují. Nemůžu se dočkat té nadcházející občanské války, Tanec Draků už začal. ()

Nellaron

Môj najväčší problém s Rodom Draka je neustála zmena hercov rovnakej postavy. Raz hrá Aegona jeden herec, hneď v ďalšej časti to je iný herec atď. Toto sa týka viacerých postáv. Prináša to zmätok. A pritom to nie je nutné. Príkladom je Viserys. Rovnaký herec, ktorého dokážu namaskovať na +/-30 rokov. Inak je seriál dobrý, konečne sa v ňom objavujú aj šokujúce zvraty. ()

Miky191

Paddy Considine v životnej roli a jedna z najlepších seriálových epizód za posledné roky. Konkurencia rozdrvená a rozmetaná na prach. Dramatický masterclass. ()

kak2s odpad!

Celej díl je úplně o ničem, děj je zdechlej, předvídatelnej a úplně bez jiskry. Stejně jako král zombie plesnivec, kterej se sjíždí makovými opiáty v posteli, mezitím všudypřítomná malá nudná tahanice o moc s popravou idiota, kterou všichni krásně akceptují a samozřejmě zde nemůže chybět hádka mezi čistokrevnými Hajtaury a bastardskými ksindly Strongy. Snad to časem trochu oživí ten pompézní jednooký prasečí jezdec. Nerozumím tomu hodnocení, asi jsem koukal taky na jinou epizodu, jak někdo u takovéhle nudné patlaniny může dát 5 hvězd opravdu nepochopim. Asi copy/paste většinového názoru, je fakt že dneska nemá moc lidí svůj názor nebo se bojí vystoupit z řady, aby náhodou nebyli v menšině. Pak se nemůžem divit, že se točí jeden ksindl za druhym. ()

lukas.7

oheň pomáli začína horieť medzi rodinami alebo už horí ?...  Tato epizóda sa nám zase posunula o niekoľko rokov  ..Viserys celým srdcom chce aby rodina zostala pokope uzmierila sa ale po jeho ukončení vlády a jeho smrti to cele prepukne nevraživosť a krviprelievanie tato epizóda nám zase o čosi viac naznačila ako to bude prepletene medzi rodinami ... Emócie lomcovali touto epizódou ... musím vyzdvihnúť hlavne veľmi kvalitný a super výkon od Paddy Considineho ... ()

Hanysek odpad!

Ufff, tak tohle byl dobrej shit, u týhle epizody jsem trpěl víc než Viserys v posledním tažení. Když se rozezněla epická hudba (skvělá hudba) a král Viserys vstoupil do trůního sálu se záměrem, že to k trůnu dá sám, jsem skoro začal plakat. Smíchem. A pak při rodinné večeři, každý povstane a řekně něco strašně a úplně debilního (nejspíš má každá postava ve smlouvě garantovaných pár slov?). To už jsem se fakt musel podívat, kolik času ještě zbývá do konce epizody s myšlenkou, jestli to vydržím nebo to budu muset dokoukat jindy. No, naštěstí už chybělo jen relativně málo, tak jsem to dal. Ale asi jako ten Viserys na trůn. Zase celá epizoda úplně o ničem, v podstatě se tam řeší furt dokola to samé, co v té předchozí, akorát tohle už je opravdu scénaristicky naprostá sračka. Navíc půlku dílu koukat na to, jak Paddy Considine umírá... To jako fakt někoho baví? S castingem jsem začal mít problém od první výměny obsazení, nicméně teď tomu tvůrci opravdu nasadili korunu. Aemond vypadá asi o 10 let starší než Aegon a stejně tak Jace vypadá a vystupuje jako starší než Lucerys. No, nicméně podle hodnocení je to skvělá podívaná... Současné generaci, která tak pozitivně hodnotí stačí nejspíš skutečně hodně, hodně, ale hodně málo. Potenciál obrovský, ale bohužel promrhaný a zprasený. Ale třeba je to záměr, ze dna se bude dobře stoupat :). 0*. ()

SimcaJB

Už nám zbývají pouze dva díly, ve kterých se musí odehrát to nejdůležitější. Od prvního dílu sledujeme příběh následníků trůnu, kteří mají následovat po králi Viserysovi. Jde o souboj o legitimní následnictvím, které zdědila jeho dcera. V dnešním díle se vrhneme na celou jeho rodinu, potomky, vnuky a jejich partnerky. Celý díl prožijeme utrpení, nejen fyzické, ale i psychické, starého krále, kterému jde hlavně o to, aby měl následnici a jeho krev, ať jde o jakoukoliv, musí pokračovat. Stále se jedná akci v rámci hereckých koncertů. Poslední dny krále, stojí o to, aby jste viděli vše, případně i předchozí díly. Je to opravdový koncert herce Paddyho Considineho. Zdárně mu asistuje Emma D'Arcy, Eve Best a Olivia Cooke, které dobře hrají své postavy, dcery, starší sestry a manželky hlavní postavy celého seriálu. Jakmile král zemře, tak se opravdu ukážou jatka, kdy v královském loži z mečů bude stát ten nejsilnější. Jsem vážně zvědavý, kdo to bude, jestli se králem (královnou) stane právoplatný dědic, nebo samotní potomci krále dokážou pozabíjet své příbuzenstvo, aby stáli na správném trůně. To se opravdu uvidí v posledních dvou dílech. A to jsem vážně zvědavý, protože třetí díl od konce byl dost povedený.    Hodnocení : 95 % ()

Tom10000

8.díl. Sledujeme jednu z nejemotivnějších chvil za posledních osm dílů. Uběhlo dalších šest let. Začíná souboj o to, kdo se má stát králem Náplavomarky. Současný vládce se nyn vrací z dlouhé cesty, na níž ho ale skolila horečka a není jisté, zda ji přežije či ne. Rhaenyra se s Démonem vrací zpět do hlavního města. Král Viserys je na tom velmi špatně, jeho stav se rapidně zhoršil, a to až do té míry, že není schopen o ničem rozhodovat a trpí silnými bolestmi, tudíž je upoután na postel. Alicent se snaží řešit všechno za něj, a jen díky věrnému pobočníkovi je toho vůbec schopna. Je však zle. Bratr vládce Náplavomarky si žádá nástupnictví, zatímco Rhaenyra si přeje na místo posledního působení Velarijonského rodu dosadit svého syna, o němž tvrdí, že je Targaryen, Luciena. Tyto spory může vyřešit jediný muž, král. A tak se zvedá z postele, a z posledních sil se účastní nejen debat, ale i večeře. Velice působivé a dojemné sledovat starého muže, jenž se stále snaží o sjednocení říše a míru mezi rody. 100 procent, úžasná práce! ()

kanhwa

Tato epizoda je vskutku “po prdeli” dobra! A kedze je to cele prequel, snazim sa neporovnavat s GOT, ktory milujem (az na nevydarene posledne serie ci epizody). Tato seria je omnoho temnejsia. Bol to emocionalny vybuch ! Skutocne vsetko bolo prepracovane do dokonalosti. Kto tomu vycita nudne chvilky - keby bola stale len akcia a nepredvidane momenty, stratili by tie dolezite momenty na sile. Co mi trochu vadi, je neustala vymena hercov, ktora v mnohych pripadov podla mna vobec nebola potrebna. V pripade Milly je to ok, neviem si tuto herecku ani po zamaskovani predstavit ako matku niekolkych deti. Emma podava velmi solidny vykon.  Co sa tyka herecky Alicent,je tam podoba, len mi moja hlava nejako neberie, ze z naivneho a poslusneho dievcatka (aj ked vie potahovat za nitky), sa v minulom dieli stala “hot woman” a v tomto sa zas podobala vizualne ma povodnu Alicent. Pride mi to dost nekonzistentne. Aegonamohli kludne nechat a zamaskovat, Aemond je ok, kedze v minulom dieli bol este dieta. Na Aegona mohli vybrat aspon vyssieho herca, posobi na mna rusivo. Inak v zorientovani sa v postavach nemam ziaden problem. A na zaver musim uz len vyhlasit, ze kazdu epizodu pozeram 2x. V prvej sa vzdy sustredim na dialogy a druhy raz na detaily, ktorych je tam neurekom.  Celkovo seriu hodnotim na 90 percent a tesim sa z nej 👍 ()

aglorg odpad!

Celou řadu čekám , co se bude dít, až jsem v půlce tohoto dílu usnul. Je to taková fantasy ordinace v růžové zahradě bez řádné dějové linky. ()

Meraxes

Posledná večera je za nami a nabudúce keď sa čierny a zelený stretnú, už to bude vo vojne. Úroveň dielov v druhej polovici House of the Dragon je oveľa vyrovnanejšia než v prvej a tiež konečne tak vysoká ako pri skorších sériach GOT. Taktiež sa pritvrdilo v tom čo sa zobrazuje, dva diely dozadu sme v zábere vyrezávali jazyky a teraz sme dostali pohľad na umierajúceho kráľa v naozaj zúboženom stave. A zatiaľ čo som v predchádzajúcich dieloch vždy niečo výraznejšie vytkol, naposledy nočný filter, tak tentokrát už nemám čo. Vinikajúci vizuál aj keď sme nevideli draky, atmosféra, ktorá by sa dala krájať a tieň visiaci nad Západozemím rovnako ako tmavé mračná nad scénami tohto dielu. Daemon s Temnou Sestrou sú späť vo forme, zatiaľ čo Viserys ukazuje srdce postavy, ktorá nám bude chýbať. Pri jeho ceste k Železnému trónu som mal zimomriavky na chrbte a slzy na krajíčku. S ďalším časovým posunom dochádza k ďalšiemu preobsadeniu, už poslednému, keďže sme sa dostali na prah Tanca. A s tým nám boli predstavené nové postavy, deti, ktoré si naše princezné urobili. Zatiaľ čo s Aegonom a Viserysom sa stretávame, Jaehaerys a Jaehaera boli len spomenutý, aj keď nie po mene. Tu by som spomenul, že už pár dielov mi tam chýba tretí Alicentin syn Daeron, ktorý ale má byť chovancom lorda Hightowera v Starom Meste, takže jeho absencia nenarúša príbeh a vzhľadom na to, aké všetky bezvýznamné postavy už predstavili, pochybujem, že by takto kľúčovú vynechali a v správnom čase sa aj so svojou kobaltovou dračicou Tessarion dostane na scénu. Práve s postavami detí by som možno videl jediný drobný problém, zatiaľ čo Aegon s Aemondom, hoci to nie sú postavy, ktoré by ste milovali, sú výrazný a charizmatický, čo čierne deti značne postrádajú. K tomu Jace aj dvojičky majú nejako divne vyosené tváre, až som pri večeri rozmýšľal, ako je možné, že nadpozemsky krásny Valyrijci vyzerajú takto, čím nemyslím len troch spomenutých. K voľbe Corlysovho dediča toho v knihe moc nebolo, takže prvá polovica tohto dielu je zaujímavo okorenená intrigami a viacrozmerný konflikt sa vyostruje aj v nečakanej chvíli, v ktorej sa definitívne formujú strany. Milovníci smrtí králov ako aj pôrodov si čoskoro prídu na svoje a čaká nás najväčšia vojna v histórii Západozemí. 5* 90% ()