Válečná zóna

• Velká Británie The War Zone

Patnáctiletý Tom (Freddie Cunliffe) se nedávno se svými rodiči a o tři roky starší sestrou Jessie (Lara Belmont) odstěhoval z Londýna do Devonu. Otec (Ray Winstone) si zkouší najít nové zaměstnání a matka (Tilda Swinton) je v pozdním stádiu těhotenství. Na cestě do porodnice ztrácí otec kontrolu nad automobilem, který havaruje a převrátí se; až na malé oděrky z této nehody naštěstí vyjdou všichni nezraněni a nový člen rodiny spatří světlo světa právě na místě nehody. Jednoho večera se Tom na cestě z nákupu náhodou stane svědkem podivného chování otce k Jessie. Když se jí však na to Tom ptá, ona všechna obvinění vehementně odmítá...

Režijní debut Tima Rotha. Podle románu Alexandera Stuarta. Film byl oceněn mnoha cenami - mezi jinými Evropskou filmovou cenou za nejlepší film v roce 1999. (Pohrobek)

rockwoman

"Tatínkova milovaná holčička" by snad v tomhle případě nechtěla být žádná normálně dospívající dívka. Není to příjemné, ale děje se to a já jsem pro ať se nad tímhle nezavírají oči. Nebylo to žádné umělé, přeslazené o ničem z čeho se mi akorát tak kroutí nehty na nohách, ale naprosto reálné což u Tima Rotha oceňuji. ()

Kracken

Silné drama na jedno z nejtemnějších témat lidského chování. Je to jeden z těch filmů, který stačí vidět jednou a nikdy více. ()

klukluka

"Velice působivá" sonda do jedné rozm.dané rodiny (i v pravém smyslu toho slova). Svět podle ujetého Tima Rotha. Rochni se v tom, magore, mně to bohatě stačilo. Never more. ()

Schuldiner

Komorní rodinné drama, dosti depresivní a dosti ponuré, kde se mimo jiné děje to, že otec zneužívá dospívající dceru, o čemž ví její bratr a těžce to snáší, což se sestrou řeší zvláštním způsobem. I když.. nakonec to vyřeší způsobem docela pochopitelným. No, nevím, je to takové drama vedoucí odnikud nikam. Navíc se vše odehrává v deštivém prostředí anglického venkova, tedy spíše úplné samoty. Celá rodina je víceméně izolovaná od světa v jejich domě na pobřeží. Byl jsem z toho akorát v depresi, nic víc. Ale asi to tak mělo být, asi to tak bylo myšleno. A herci zvládli své úlohy na výbornou. Možná je to i na tři hvězdy, ale nechám to na dvou. ()

Kroketa

Ještě pořád se snažím utřídit si myšlenky, ale pokaždé, když si na to vzpomenu, vybaví se mi slova jako "sick", "fuj" nebo "prase" (momentálně nezáleží moc na tom, jestli otec, pan režisér nebo ten, co to psal). Čekala jsem, že mi z toho bude špatně, ale taky jsem čekala, že člověk jako Tim Roth to režisérsky ukočíruje takovým způsobem, že to bude koukatelné. Ale ne, opravdu hnus. A musím říct, že ta omáčka kolem byla nuda. Strašně ráda bych našla ještě něco, abych mohla dát druhou hvězdičku, ale kromě jediné scénky, která byla správná (*spoiler - nožík vs. fotřík /*), mě prostě nic jiného nenapadá. Všichni byli hrozně sick. Slovo, které se tam po "fucking" vyskytuje asi nejčastěji a slovo, které se mi od této doby vybaví při vzpomínce na film. Je mi to líto, ale Time - zůstaň raději u hraní a nepouštěj se už do takovýchto prasáren! Jak už tu někdo zmínil - proti tomuhle se má bojovat, ne to točit. ()

aLPaC

Nezávislí filmy mám rath, ale přece nebudu dávat hodně bodů jen kvůli tomu, že se jedná o nezávislý snímek, když je to při tom sračka, která je absolutně nudná. Co z toho, že obsahuje téma incestu. Ukázalo se, že Hewittovic rodina je oproti téhle jen slabý odvar. P.S. Z toho kluka rozhodně vyroste masovej vrah. To jsem si říkal celou dobu. Musím se přiznat, že ten mě sral nejvíc, ještě s těma svýma nechutnýma uhrama a úšklebkem. Snad za celej film nenahodil jinou tvář. P.P.S. Nejvíc jsem se nasmál při čtení verbalova komentáře a přirovnání toho krypla k Davidu Navarovi. To fakt sedí. :D ()

Brasi

Ano, vskutku zneklidňující atmosféra podivného neklidu před bouří. Před bouří, které se tu ale nedočkáme. A to je otravný. ()

jenjan

Válečná zóna - klidný dům na zelených pláních a v něm šťastný manželský pár s dvěmi dospívajícími dětmi a jedním čerstvě narozeným miminkem. Válečná zóna – starý, opuštěný, válečný bunkr na panensky rozbouřeném pobřeží, dávající vzpomenout na velké ideály za které se umíralo. Válečná zóna jako duše se svými nejtemnějšími, nejprimitivnějšími a nejperverznějšími pudy, které žhnou, či jsou dušeny tam někde v teple rodinných krbů - symbolem lidského štěstí. ()

markotter

Tak tohle bylo hustý, na povrch huj, vevnitř fuj, dalo by se říct. Ale tak už to v životě bývá. Moc jsem nechápal, že když už měl kluk důkazy, tak se s tím nesnažil něco udělat dřív a s těma důkazama naložil, tak jak naložil. Ale kdoví, jak bych se zachoval já. Magická atmosféra deštěm zmáčeného anglického venkova a výborné výkony 4 herců v "fungující" rodině. ()

flu

Brilantní Rothova variace na temnou strunu...film, který nemohl skončit jinak, než jak skončil. Jednoduchý, syrový a děsivě uvěřitelný... ()

hackstolle

Neskutečná, ale naprosto uvěřitelná záležitost, čekal jsme hodně, ale tohle teda ne. Drsný příběh hozený do drsného prostředí. Rozhodně ***** ()

CrazymanM

Silný příběh,který byl ovšem podán tak nějak rozvláčně,nevím,prostě jsem se u toho děsně trápil a to jsem příznivcem všelijakých nezávislých filmů nebo prostě ne těch mainstreamových!Tady to prostě nějak nezafungoval,skoro bych i souhlasil s Verbalovým hodnocením! ()

Kmotr.r

Tak tento film jsem videl v televizi pred tremi dny a jeste porad o nem premyslim. Je to opravdu silny a zaroven velmi smutny pribeh. Neni cesty zpet. Zneuzivana dcera.Syn, ktery se nedokaze vyrovnat s tim co jeho otec dela jeho sestricce. matka, ktera miluje sveho manzela a ktere se prave narodila mala holcicka. Ocitate se uprostred valecne zony ve ktere proti sobe nestoji armady. Tenhle film absolutne doporucuji! ()

BarVo

Tak som to napokon predýchala. Za 2 týždne už druhý film s Tildou Swinton, ktorý možno smelo použiť miesto antikoncepcie. A aj hodnotenie rovnaké: film výborný, atmosféra tiež, ale je tam niekoľko zásadných momentov, ktoré zostávajú bez vysvetlenia. A keďže mám rada vo veciach jasno, nedá sa mi to prijať bez výhrad. ()

frenkie

Velmi syrový a nijak nepříkrášlující film o nejodpornějším zlu, zvaném incest. Střídmé výkony všech učinkujících jenom podtrhují působivost tohoto snímku. Film nehodnotí, nemoralizuje, nekritizuje a neodsuzuje skutky, které se na pláně(obrazovce,monitoru) dějí, pouze je sleduje a vypráví. Film, i přes svojí určitou rozvláčnost, nezadržitelně graduje k jedinému možnému konci, kde si další důsledky již můžeme pouze domýšlet. Tim Roth nám dokázal, že je nejenom výborný herec, ale i schopný režisér. V malé roli se zde objeví i začínající Colin Farrell. ()

shalash

Pokus o zachycení incestu sice vyšel, ale to je tak vše. Herecký výkon dcery a otce lehký nadprůměr (teď nemám na mysli jen to porno), synáček stál za zlámanou grešli, jestli teda neměl představovat antichlapa. Příběh bohužel moc nezaujme, ale emoce tam člověk najde a podobných námětů člověk moc nenajde. ()

Grossing

Filmový fanoušek se na tento film jistě podívá, ale opravdu jen jednou. Na druhou stranu je pravda, že se na něj nedá zapomenout a jistá výjimečnost se mu tedy nedá upřít. Ale úchylárna je to děsná. ()