Jak jsem se stal superhrdinou

• Francie Comment je suis devenu super-héros (více)

Ve světě, kde vedle sebe žijí lidé a superhrdinové, se samotářský polda a mazaná vyšetřovatelka snaží překazit temné spiknutí a zachránit hrdinům jejich schopnosti. (Netflix)

Trailer

Houbiczska

Na filmu je strašně znát režisérská a scénaristická nevyzrálost a přeci jen jde poznat rozdíl mezi těmihle "nováčky" a ostříleným hollywoodem. Jak jsem se stal superhrdinou je až nápadně podobný Project Power, kdy se ve městě objevila pilulka, která dává superschopnosti, a tak se na případ vrhá banda detektivů. Problém nastává v tom, že jsme zde jako diváci vhozeni do superhero světa bez sebemenší snahy o uvedení do dějě, a tak nevíme proč se to děje, kdo má schopnosti a kdo ne, co přesně vlastně kdo umí a nemáme žádné informace o té omáčce okolo. Na jednu stranu působí film strašně uspěchaně, protože nic moc nevysvětluje a pluje dál, na druhou stranu působí stejně tak strašně táhle a pomalu, protože se za velkou část filmu nestane nic podstatného a až na občasnou akci se vlastně ničeho většího nedočkáme. Vizuál je celkem ok, herecky je to průměr, scénaristicky je to slabé a v rámci superhero žánru nám film nedává nic, po čem jako diváci toužíme. Ačkoliv film má určitou úroveň, bohužel i tak je to propadák. Raději si pustit dvdrip Black Widow, která už je na stáhnutí:P ()

BOURQUE

„Superhero movie“ z Francúzka, ktorý diváka predovšetkým osloví jednoduchými a minimalistickými riešeniami (v žiadnom prípade nečakať Marvelovské alebo DC rozmery). Príbeh je mixom krimi/akčných prvkov (ani tu nečakajte prevratný a rafinovaný scenár), charaktery postáv sú jednoduché a bez hĺbok – film na jedno videnie. Záver samozrejme vo štýle „sme otvorení k pokračovaniu“. P.S.: Scéna, kde človek prechádza cez dvere, bol mnohonásobne lepšie zvládnutý v Terminátor 2 – hlavne keď si spomenieme, že ako pán Cameron dbal na jednotlivé detaily, vďaka ktorým sme uverili k tomu, že „naši oči nás neklamú“. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

Johnny.ARN odpad!

Tento francúzsko-netflixovský počin išiel úplne mimo mňa. Nevedel som, či to myslia vážne, či je to komiks, či sa na tom zasmiať, žiadne pravidlá pre schopnosti, nesympatické obsadenie a celkovo ma to vôbec nazaujalo a tým pádom ani nezaujímalo. Nie že tomu niečo chýbalo, nemuselo to ani vzniknúť. ODPAD! ()

Trevor

Nakoľko som Black widow dal 3* a toto je ešte o poznanie slabšie tak ideme aspoň na jednu hviezdičku. Francúzi vedia točiť skvelé komédie, vynikajúce trileri či krimi a najlepšie by urobili ak by pri tom ostali. Film som mal problém dopozerať, komentár píšem krátko po jeho skončení a už teraz si nepamätám ako sa volala čo i len jedna z postáv... ()

Kushina

Pořád všude samí superhrdinové. Už to téma začíná být dost nudné a o to těžší je v tomhle tématu zaujmout. Samotný film nebyl špatný, ale když už si dáte do názvu "superhero" tak musíte počítat s tím, že to lidi budou s těmi to filmy srovnávat a srovnávačka prostě dopadlo jako "low superhero movie" Not bad not good. 50% ()