Reklama

Reklama

Jak jsem se stal superhrdinou

  • Francie Comment je suis devenu super-héros (více)
Trailer

VOD (1)

Ve světě, kde vedle sebe žijí lidé a superhrdinové, se samotářský polda a mazaná vyšetřovatelka snaží překazit temné spiknutí a zachránit hrdinům jejich schopnosti. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (29)

Slartibarkfast 

všechny recenze uživatele

Vlastně jsem to čekal daleko horší a dost mile mě to překvapilo. Určitě to lze hodnotit jako dobrý pokus o konkurenci americkým továrnám na superhrdiny. Herci byli sympatičtí a děj byl zajímavý. Rozhodně stojí za zhlédnutí, ačkoliv je to spíš na jedno použití. Musím ale uznat, že se Frantíci překonali. 60% ()

blazma 

všechny recenze uživatele

Tak trochu jsem rád, že díky Netflixu můžu koukat na filmové kousky vytvořené i jinde než v USA. Občas se totiž objeví filmy, které nejsou vůbec špatný. Tento film nic méně kombinuje až moc žánrů a snaží se každému žánru dát dost prostoru což z toho nakonec dělá občas neuvěřitelnou nekoukatelnou fašírku. Jakože není to špatný, není to nejlepší. Nebude to vaše první, ani druhá volba toho na co se kouknout... ale někdy až nebudete vědět coby, tak neuděláte výraznou chybu. ()

Reklama

BOURQUE 

všechny recenze uživatele

„Superhero movie“ z Francúzka, ktorý diváka predovšetkým osloví jednoduchými a minimalistickými riešeniami (v žiadnom prípade nečakať Marvelovské alebo DC rozmery). Príbeh je mixom krimi/akčných prvkov (ani tu nečakajte prevratný a rafinovaný scenár), charaktery postáv sú jednoduché a bez hĺbok – film na jedno videnie. Záver samozrejme vo štýle „sme otvorení k pokračovaniu“. P.S.: Scéna, kde človek prechádza cez dvere, bol mnohonásobne lepšie zvládnutý v Terminátor 2 – hlavne keď si spomenieme, že ako pán Cameron dbal na jednotlivé detaily, vďaka ktorým sme uverili k tomu, že „naši oči nás neklamú“. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Francouzi zdvihli superhrdinskou rukavici a uchopili ji po svém. Líbilo se mi, že vpadáme přímo do děje, jakobychom přeskočili úvod a seznámení, musíme pátrat a zpětně si dávat do souvislostí, co se vlastně děje a proč. Klasická městská detektivka je ozvláštněna superhrdinským aspektem, který není zdaleka tak omamující a monumentální jako v amerických velkofilmech. Spíš je to všední, trochu upocená suprhrdinnost, která její nositele nevytrhuje z řady nás, běžných lidí, ale spíš jim přidává další starost na víc. Říkám: Bravo, vzali jste žánr a předělali jste si ho po galsku! SHRNUTÍ: Když jsi superhdina, musíš řešit normální lidské starosti a k tomu ještě i ty superhrdinské. ()

TheEvilTwin 

všechny recenze uživatele

Na filmu je strašně znát režisérská a scénaristická nevyzrálost a přeci jen jde poznat rozdíl mezi těmihle "nováčky" a ostříleným hollywoodem. Jak jsem se stal superhrdinou je až nápadně podobný Project Power, kdy se ve městě objevila pilulka, která dává superschopnosti, a tak se na případ vrhá banda detektivů. Problém nastává v tom, že jsme zde jako diváci vhozeni do superhero světa bez sebemenší snahy o uvedení do dějě, a tak nevíme proč se to děje, kdo má schopnosti a kdo ne, co přesně vlastně kdo umí a nemáme žádné informace o té omáčce okolo. Na jednu stranu působí film strašně uspěchaně, protože nic moc nevysvětluje a pluje dál, na druhou stranu působí stejně tak strašně táhle a pomalu, protože se za velkou část filmu nestane nic podstatného a až na občasnou akci se vlastně ničeho většího nedočkáme. Vizuál je celkem ok, herecky je to průměr, scénaristicky je to slabé a v rámci superhero žánru nám film nedává nic, po čem jako diváci toužíme. Ačkoliv film má určitou úroveň, bohužel i tak je to propadák. Raději si pustit dvdrip Black Widow, která už je na stáhnutí:P ()

Galerie (15)

Reklama

Reklama