Děvka

Whore

USA / Velká Británie, 1991, 85 min

Hodně zajímavý pokus, rádoby ,,dokumentární,, styl. Kdyby to byl skutečný dokument, nedalo by se nic vytknout (uznávám, že natočit dokument na toto téma by bylo víc než obtížné). Ale tenhle ,,umělý,, dokument mohl být více propracovaný, taky chyběla větší zápletka, konec ale dost dobrý. Zkrátka ze scénáře se dalo vytěžit mnohem víc, chyba je, že se plácá na hraně stylů a tím zbytečně ztrácí body.(28.3.2012)

Nepochybuji ani na moment, že Ken buď sám má zkušenost s ťapkama a nebo u tohoto filmu byla alespoň jedna jako konzultantka, ale spíš bych tipoval první možnost a slepnec mnoha ťapčích příběhů v jeden film. Samozřejmě občas tam jsou filmové prvky za mě asi nejzábavnější když tam Theresa přijde nařezat do nemocnice svýmu staršímu klientovi a staříci na kolečkových křeslech počítají rány. Theresa jinak docela zbytečně přehrává, ale občas udělá takovej porno look, že bych jí klidně dal celou šjratofli i s lítačkou. Děvka jako celek na mě působí místy filmově, ale má dost reálný prvky a některé diaogy /monology (kino vs auto ) jsou prostě skvělý .(2.4.2019)

• Rugero

Po zvážení extraktní části dadaistického představení aseretivního života tripoindní a levoloidní až presuptivní křištálovosti a radoby surovosti exaktních záběru na sterilní a kontraproduktivní trobadurní podivanou, dovoluji si napsat svoji kritiku,. Je to calé dandyovsky vykomplotované, chvilkově dokonce paštudsky anarchické s příměsí teatrální ignorancké sterilnosti každodení omerity. Halanckost a neetická askečnost režiséra je otřesná a zasluhuje precedenční radienční postoj. O hereckých výkonech dobrovolniku nehovořím vubec nebod moje vrozená generativnost a imilita k lidem jako antralnimu celku je stale jeste freatalní. Lyričnost a nisostnost cele teto abnormalisticko-mopantnostné šou je degentivní a molekolovost postav je předexponovaná.Takže inkrinace této artificiální insenace, item její aberace od instikivní gradace prez derealizační dirigenci není fulgentní.Je to vulgo klise.(17.6.2012)

Tento film je v několika ohledech jedinečný. Definitivně jsou to hlášky typu: "I won't waste my cum on you." anebo úvodní scéna, kdy muž v autě chce Russell udělat anální sex. Nicméně celkové ztvárnění celého námětu je zvláštní a chybí mu jiskra, která by diváka více vtáhla do situace Russell. Také mi zde vadí ne příliš zdařilá logika příběhu a návaznosti. Na druhou stranu se mi líbil dokumentární styl tohoto filmu a občasná zamyšlení nad životem a co s ním dále.(28.10.2015)

• DanRichter

Na film jsem narazil při jeho tehdejší porevoluční video-premiéře díky jedné lákavé recenzi v tehdejšímu časopisu Cinema..děj má film jednoduchý , snaží se celkem realisticky popsat život jedné pouliční prostitutky se vším, co k tomu patří, takže jak to tak bývá, nepůjde zrovna o nějakou romanci jako Pretty Woman .. naopak ve filmu se objeví několik silných momentů, no i přesto si myslím, že takové téma si mohlo zasloužit ještě více drsnější a sirovější zpracování, chybělo i trochu toho cynismu a drsnějších erot.scén, což v konečném zúčtování dopadlo, jak dopadlo (jak by to asi vypadalo, kdyby se tohoto témětu ujal Cronenberg :) .. ) , a tak film asi nedoporučím nikomu, snad jen některým holkám co by instruktáž pro případnou volbu jejich povolání , at ví, do čeho jdou :)).(13.10.2009)