poster

Děvka

 • USA

  Whore

Drama

USA / Velká Británie, 1991, 85 min

 • BoredSeal
  ****

  Děvka už je trochu zestárlá komedie o vážných záležitostech, která by dnes trochu bledla s moderními trendy v pornem víc než kdy jindy ovlivněném sexu. Její styl ale umí stále pobavit a Theresa Russell je super. Dal bych hvězdičku navíc, kdybych mohl film znova vidět s vynikajícím dabingem s Jaroslavou Obermaierovou, jako kdysi v kinech od Intersonic.(30.11.2019)

 • Rugero
  **

  Po zvážení extraktní části dadaistického představení aseretivního života tripoindní a levoloidní až presuptivní křištálovosti a radoby surovosti exaktních záběru na sterilní a kontraproduktivní trobadurní podivanou, dovoluji si napsat svoji kritiku,. Je to calé dandyovsky vykomplotované, chvilkově dokonce paštudsky anarchické s příměsí teatrální ignorancké sterilnosti každodení omerity. Halanckost a neetická askečnost režiséra je otřesná a zasluhuje precedenční radienční postoj. O hereckých výkonech dobrovolniku nehovořím vubec nebod moje vrozená generativnost a imilita k lidem jako antralnimu celku je stale jeste freatalní. Lyričnost a nisostnost cele teto abnormalisticko-mopantnostné šou je degentivní a molekolovost postav je předexponovaná.Takže inkrinace této artificiální insenace, item její aberace od instikivní gradace prez derealizační dirigenci není fulgentní.Je to vulgo klise.(17.6.2012)

 • Enšpígl
  ****

  Nepochybuji ani na moment, že Ken buď sám má zkušenost s ťapkama a nebo u tohoto filmu byla alespoň jedna jako konzultantka, ale spíš bych tipoval první možnost a slepenec mnoha ťapčích příběhů v jeden film. Samozřejmě občas tam jsou filmové prvky za mě asi nejzábavnější když tam Theresa přijde nařezat do nemocnice svýmu staršímu klientovi a staříci na kolečkových křeslech počítají rány. Theresa jinak docela zbytečně přehrává, ale občas udělá takovej porno look, že bych jí klidně dal celou šjratofli i s lítačkou. Děvka jako celek na mě působí místy filmově, ale má dost reálný prvky a některé diaogy /monology (kino vs auto ) jsou prostě skvělý .(2.4.2019)

 • xawexi
  ***

  Tento film je v několika ohledech jedinečný. Definitivně jsou to hlášky typu: "I won't waste my cum on you." anebo úvodní scéna, kdy muž v autě chce Russell udělat anální sex. Nicméně celkové ztvárnění celého námětu je zvláštní a chybí mu jiskra, která by diváka více vtáhla do situace Russell. Také mi zde vadí ne příliš zdařilá logika příběhu a návaznosti. Na druhou stranu se mi líbil dokumentární styl tohoto filmu a občasná zamyšlení nad životem a co s ním dále.(28.10.2015)

 • Emily483
  ***

  Hodně zajímavý pokus, rádoby ,,dokumentární,, styl. Kdyby to byl skutečný dokument, nedalo by se nic vytknout (uznávám, že natočit dokument na toto téma by bylo víc než obtížné). Ale tenhle ,,umělý,, dokument mohl být více propracovaný, taky chyběla větší zápletka, konec ale dost dobrý. Zkrátka ze scénáře se dalo vytěžit mnohem víc, chyba je, že se plácá na hraně stylů a tím zbytečně ztrácí body.(28.3.2012)