Reklama

Reklama

Temný dům

  • USA The Night House (více)
Trailer 1

Beth (Rebecca Hall), která se vzpamatovává z nečekané smrti svého manžela, zůstává sama v domě u jezera, který pro ni postavil. Začíná však odhalovat jeho znepokojující tajemství a je odhodlaná je rozluštit. (Falcon)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (173)

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Seriózní psychologický horor pro dospělé, děti se v multikinech budou nudit. Temný dům stojí na výtečném hereckém výkonu hlavní postavy, Rebecca Hall to opravdu trefila tak, že jí zdrcenou postavu manželky sžíranou nejistotou a strachem věříme. Dál se mi líbila pěkně vymyšlená mytologie kolem bubáka (kde se vzal a co dělal), jen škoda, že se s ním pojí i několik nejasností (proč to dělal zrovna takhle). Strašení jsem ale od Brucknera (zvlášť po vynikajícím Rituálu) čekal o něco intenzivnější. 7/10 ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Davíd Bruckner je režisér, kterého mám hodně rád. Svým Rituálem překvapil snad všechny a Southboundem mě vyloženě odrovnal, takže na jeho nadcházející horor jsem se těšil, ale nečekal jsem, že to podá tak hmm Flanaganovsky?!Dějově docela nezáživně podaná byť dobře zahraná Drama s lehkými mysteriózními prvky, kde se opravdu hodinu 20 nic zajímavého neděje. Rebecca Hall hraje přesvědčivě, ale moc mě to její pátrání po minulosti a odkrývání pravdy nebavilo. Tak trochu jsem doufal v nějaký mindfuck s paralelními světy, nahlédnutí za oponou na druhou stranu a né nepřímou vykrádačku Invisible Mana, což tak místy opradu působí. Je to docela komplikované, matoucí a nevím jestli úplně dobře dotažené. Lekačku jsem však nezaznamenal, gore určitě ne a strašení, tak to na mě vůbec nefungovalo. Nevím jak film hodnotit, nebavil mě natolik, abych mu dal 3, na druhou stranu 2 mi příjdou málo a Brucknera mám rád, tak zůstanu na neutrální půdě. Oslněn však nejsem.Příběh 3/5, Akce 1/5, Humor 0/5, Násilí 0/5, Zábavnost 3/5 Hudba 3/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 3/5, Napětí 2/5, Emoce 1/5, Herci 4/5. 5/10. ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

Je rozhodně nepříjemné zase vidět film, který si ve své odborné filmově teoretické determinaci právem zaslouží veškerá možná hororová adverbia. Takže, tohle byla příšerně vleklá, strašlivě nudná, děsně otravná, hrozně nestrašidelná a makabrózně unylá homopičovina s monstrózně odpornou a pekelně přehrávající Rebekou Síňovou. Ale proti gustu … Pokud xmrti rádi zaníceně pozorujete na zdi, jak vám bleskově zraje omítka, a vždy se okamžitě poserete strachy z ťápot na verandě, náhle puštěného rádia či z nečekaně příchozí esemesky, jděte do toho naprudko, ovšem raději s přivřenýma očima, ať vás kvůli tomu intenzivnímu přívalu adrenalinu z dramaturgické i scénáristické impotence náhodou nejebne. ()

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Hlavná hrdinka to síce zahrala presvedčivo, ale scenár mi už taký presvedčivý neprišiel. Napokon jeden zo slabších Brucknerových hororov a pre mňa sklamanie. Príbeh o ženskej, ktorá pátra po podivnej minulosti svojho nebohého manžela, a popri tom ju prenasledujú jeho hlasy, repliky domu, tieňové postavy či podobajúce sa milenky, síce navodí solídnu mysterióznu atmosféru a v prvej polovici celkom dobre funguje, ale v konečnom dôsledku sa to vôbec neudrží pohromade, väčšina divákov sa v tom asi začne strácať a k poriadne napínavému vyvrcholeniu či aspoň uspokojivému vysvetleniu nedôjde vôbec. Inými slovami, je síce pekné snažiť sa divákov držať v očakávaní, čo príde, ale keď napokon nič poriadne nepríde a človek napokon poriadne ani nevie, na čo sa to vlastne díval, čakanie vyjde nadarmo. Pár svetlých momentov by sa možno našlo, vrátane asi dvoch solídnych zľaknutí, ale režisér to dosť pochoval zdĺhavými, hluchými dialógmi a smrtiacou stopážou. Ten spomenutý „prvoplánový baf horor“ by ma bavil viac. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Nenápadný Bruckner letos sebejistě zastínil i hitmakera Jamese Wana. A rýsuje se nám z něj nový mistr psychologického hororu, který dokáže i nejzkušenějšího žánrového diváka provést novými katakombami tajemna a strachu. Rozkrýváním tajemství slepými uličkami, ve kterých jsme jako diváci, napojení na hlavní postavu nikdy předtím nebyly, podpořeným intenzivní husí kůží a lekačkami, které přicházejí když je nečekáme a pro klid duše snad ani nechceme. Brilantní. A s metafyzickým přesahem, který nepůsobí mimózně, ale má základy v traumatu z lidské tragédie s nezodpovězenými otázkami. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama