Temný dům

• USA The Night House (více)
Trailer 2

Beth (Rebecca Hall), která se vzpamatovává z nečekané smrti svého manžela, zůstává sama v domě u jezera, který pro ni postavil. Začíná však odhalovat jeho znepokojující tajemství a je odhodlaná je rozluštit. (Falcon)

Trailer 2

Azrael515

Bruckner by bol celkom schopny atmosferak, keby sa vyhol tej svojej patetickej WTF-Bobby-Ewing-happy-endovosti... Zamotat klbko vie celkom slusne, ale na konci si bez cheatovania noznicami nedokaze poradit. LAME! A pritom by stacilo vygradovat beznadej a hodnotenie by slo vyssie. Tema schizofrenie v kombinacii s architekturou pachne (myslene ako kompliment) "novsimi" Hellraisermi.. Vyber dalsieho projektu ma teda ex-post nezaskakuje.. :D Az objavi Barkerovsku nadsenost pre maso, dosiahne to aspon na priemer. :D ()

verbal

Je rozhodně nepříjemné zase vidět film, který si ve své odborné filmově teoretické determinaci právem zaslouží veškerá možná hororová adverbia. Takže, tohle byla příšerně vleklá, strašlivě nudná, děsně otravná, hrozně nestrašidelná a makabrózně unylá homopičovina s monstrózně odpornou a pekelně přehrávající Rebekou Síňovou. Ale proti gustu … Pokud xmrti rádi zaníceně pozorujete na zdi, jak vám bleskově zraje omítka, a vždy se okamžitě poserete strachy z ťápot na verandě, náhle puštěného rádia či z nečekaně příchozí esemesky, jděte do toho naprudko, ovšem raději s přivřenýma očima, ať vás kvůli tomu intenzivnímu přívalu adrenalinu z dramaturgické i scénáristické impotence náhodou nejebne. ()

Gilmour93

Pod povrchem Babadook. Funkční, děj posouvající dialogy (vzácný to dar u podobných filmů), frekventovaná husí kůže a metafyzický ocas, kterému ke kráse scházelo trochu méně jasu. Tomu one-woman show konceptu dost pomáhá i Rebecca Hall. Kdyby snad někdy došlo k tomu heretickému aktu a točil se remake Osvícení, ona by měla utíkat před požární sekerou dull boye Jacka.. ()

Arsenal83

Pár scén vyšlo, ale určite to nebolo hororové divadlo, na ktoré nikdy nezabudnem. Má to ale svoju atmosféru, napätie a vydarené ľakačky. Len ten hlas toho ducha či démona mi nesedel, vôbec neznel nejako extra strašidelne, tak fádne. Páčilo sa mi ale, že tvorcovia lavírovali medzi nadprirodzenými silami a halucináciou a koniec dostal svoje uspokojivé vysvetlenie. ()

Martrix

Horor spíše na pomezí mystického thrilleru. Velmi solidně vystavený i obsazený. V tomto žánru je složité být originální, ale tvůrcům se daří poměrně dlouho držet diváka v napětí, co se z toho nakonec vyklube. Beth postupně rozkrývá, co byl její manžel zač, přesto atmosféra houstne a pořád netuší, proč ty podivné věci dělal. Pointa sice není dechberoucí, ale zato je příjemně metafyzická. Navíc má i díky R. Hall silnou emoci. Dlouho jsem se tomuto filmu vyhýbal, protože uplakané duchařiny rád nemám, ale obavy nebyly na místě. Ovšem kdo čeká ostřejší vymítačskou duchařinu, bude asi zklamaný. ()