Reklama

Reklama

The Circle – USA

(TV pořad)
  • USA The Circle
Reality-TV / Soutěžní
USA, 2020, 8x44–64 min

Účinkují:

Michelle Buteau (moderátor), Chloe Veitch

Obsahy(1)

V tomhle sociálním experimentu a soutěžní show jde o postavení a strategii. Hráči na internetu flirtují, hledají přátele a snaží se podvodem vyhrát 100 000 dolarů. (Netflix)

Videa (1)

Recenze (33)

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Rozhodl jsem se trochu zúročit kapitál, který jsem nabral tím, že jsem poslední půlrok věnoval reality TV víc pozornosti než za svých předchozích 28 let dohromady. Tak jsem si stáhnul i tuhle novinku - protože mi doposud s výjimkou Survivora chybí sledovat reality show naživo, což je prioritní způsob - abych mohl být zvědavý, jak se to vyvíjí, abych mohl fandit svým favoritům a pociťovat zklamání z toho, že většina oblíbenců nevyhnutelně opouští show. Na první pohled je jasné, že Netflix to tentokrát zpackal s distribucí - vypouštět čtyři díly najednou po dobu tří týdnů rozbíjí samotný smysl reality TV. Nedaří se vybudovat pocit plynutí času, není možné navázat kontakt s účastníky. Co se týče konceptu, vidím v něm potenciál, ale američtí účastníci (na rozdíl od britské verze) považují za nutné svůj čas zaplnit z 90 % flirtováním. Je paradoxní, že ti soutěžící, kteří to nedělají, se automaticky stávají nejpopulárnějšími jak v soutěži, tak mezi diváky - čili taktika, kterou většina soutěžících tlačí právě proto, že očekává úspěch a popularitu, vede k pravému opaku. To je nakonec věc, kterou si z toho jde odnést (a jakmile si jde z reality show něco odnést, jde o úspěch). Druhá řada ale potřebuje změny jak ve stylu střihu, distribuce tak i přístupu účastníků, jinak to bude hodně otravné hodně rychle. Jednička je vlastně malý zázrak v tom, že se našli celkem fajn lidi (když se po pár dílech trochu vzpamatují a navážou vztahy), takže to utáhnou navzdory tomu, že herní systém a střih potřebují hodně důslednou revizi. 70 % Snad se to podaří dostat aspoň na úroveň o stupeň lepšího britského originálu. ()

PanCitron 

všechny recenze uživatele

Nápadem je The Circle určitě zajímavý, protože téma sociálních sítí se k dnešní době určitě hodí. To se podle mého podařilo poměrně slušně přenést do jakéhosi mustru kompetitivní reality show. Problém byl asi jen ten způsob vysílání, který na můj vkus docela šílený. A ačkoliv chápu, že to vysílání Netflixu má trošku jiná pravidla, osobně mi trošku vadila ta nekonzistence jednotlivých dílů, které končili jak zrovna došla přidělená minutáž. Osobně bych asi spíš uvítal nějakou zažitou formu ucelených epizod, jelikož takto podle mého hodně strašně nahodilé. Někdy ta hlasování působila dost mimochodem. Cast byl ale vcelku sympatický, alespoň co se té "hlavní" skupiny hráčů týče. Trošku mi vadilo, že se počty hráčů stále měnili a přicházeli noví obyvatelé. Za prvé to všeobecně moc nemusím a hlavně mi ten užitek z toho nepřišel tak zajímavý. Ale možná je to jen tím, že je to první série. Osobně si myslím, že potenciál má. Jak ze strany produkce, tak ze strany budoucích hráčů, kterým se určitě otevírají zajímavé možnosti, kam to směřovat dál. Původní britskou verzi určitě taky vyzkouším, slyšel jsem na ni ještě pozitivnější ohlasy. ()

Reklama

playboxguest 

všechny recenze uživatele

Stejná binge watching návykovka jako jiné show od Netflixu (Love is blind, Too hot to handle atd). Skoro jsem nestíhala chodit včas do práce. Natočit tuhle show u nás, je to nejspíš samá pomluva, závist a hádky, nevěřím, že by se u nás budovala taková "skutečná" přátelství, už jsme prostě takoví. Americká verze The Circle (pořád nechápu, proč se štábu vyplatilo přivézt všechny účastníky z USA do britského Salfordu, ale ok) je dost pozitivní a přátelská. Účastníci jsou ten typ, kdy jsem si u úvodních videí říkala: "Pane Bože, tak ty seš dobrej k***t" (Joey, Chris...), aby mi ti samí lidé, k mému překvapení, po několika dílech přirostli k srdci a bála jsem se o jejich existenci při vyřazovačkách. Finální čtyřka je pro mě ve výsledku nezapomenutelná banda lidí se srdcem na správném místě a sama bych je brala za kamarády. Nečekala bych, že se někdy "udělám "do reality shows ale ty Netflixovské mě fakt baví. Jen v případě Circle mě mrzí, že se zatím neobjevil žádný "reunion" díl, informující o tom, jak to bylo dál, jak to má teď Netflix ve zvyku u jiných reality (zmíněných na začátku) i dokumentů (např. Pán tygrů). Těším se na verze z dalších zemí. USA to u mě začala hodně slibně. ()

Chen 

všechny recenze uživatele

Ne, opravdu to není podívaná, která má v první řadě varovat před nebezpečím sociálních sítí, je to prostě reality show, která sice ukazuje to, že není tak těžké "zblbnout" ostatní, ale žádné velké morální poselství vám od nos nestrká. Hodně mě bavila moderátorka, soutěžící byli také veskrze fajn, jen nebylo úplně fér do soutěže neustále posílat nové lidi. Jinak ale guilty pleasure, respektive jen pleasure, guilty se necítím. ()

OG_Swifty 

všechny recenze uživatele

Novodoba cringe reality show - podobne jako Love is Blind, soutezici se navzajem nevidi (fyzicky), ale komunikuji pomoci socialnich siti - kde lze predstirat, ze jste nekdo jiny. Samozrejme je to bizarni, sledovat, jak spolu lidi "chatujou" a snazi se navzajem sami sobe zalibit. Zatimco uvodnich par epizod pusobilo strasne, nakonec jsme se do toho s partnerkou dostali (predevsim ona) a porad jsme schramstli jako malinu. A mam problem s formatem tohoto poradu - v prvni epizode nam predstavi nejakych 7 soutezicich a pak nekdo vypadne. A nasleduje to, ze vypadnuvsiho nahradi nekdo novy. Tohle by mozna fungovalo, pokud by tam byla nejaka motivace o novacky nejakym zpusobem usilovat, ziskat je na svou stranu. Misto toho se originalni sestava uzamkne, navaze "vztahy" a aliance, a nikoho novyho mezi sebe nepusti a tak sledujeme, jak prijde nekdo novy, a za dve epizody se uz zase pakuje domu. Mozna spojleroidni dodatek - vitez mi prisel jako strasnej pozer, muj oblibenec byl Chris. ()

Galerie (42)

Reklama

Reklama