Jeho dům

• Velká Británie His House

Mladý pár z Jižního Súdánu chce v Anglii začít nový život. Oba je ale drtí děsivé vzpomínky na hrůzy, před kterými uprchli ze svojí válkou zpustošené země. (Netflix)

Brooks

Sprvu celkom rutinný horor, s najobyčajnejším možným námetom a ohraným spôsobom strašenia. Síce efektný a atmosféricky exotický, ale kvalitatívne priemerný. Avšak flashback v druhej tretine rozprávanie myšlienkovo prehĺbi, dodá mu tragický rozmer a "wanovským" strašidelným scénam zmysel. A z neškodnej duchárčiny spraví pozoruhodnú drámu s hororovými koreňmi. ()

goodnic

Musí to být něco spešl, když i místní "maskot" ve svém rozhořčení napsal vážně míněný komentář. Zaplatil bych za to, abych viděl, jak mu při sledování naskakovaly žilky. ()

Knor

Kdyby se vysrali na tu horovou složku, mohlo to bejt aspoň průměrný drama o přivandrovalcích, co se snaží zapadnout. Takhle je z toho je podivný film, který nedrží pohromadě, kombinace žánrů tu moc nefunguje. Jediný co mi utkvělo v hlavě je ta kozatá černoška :-) Tak trochu mi taky připadalo, že tu jde o propagandu chudáků uprchlíků, což mi na diváckým zážitku taky moc nepřidalo. Na mě tohle nefunguje. ()

SAINTS

Celovečerny debut tvorcu kratkych filmov Remiho Weekesa nie je bezchybny,ale ma dobru atmosferu a neočakavane zvrtaty a uhladene začlenuje rasizmus do deja. ()

Hemlock

Nevím co je na tomto filmu více hororové - jestli ten ufňukaný saracénský párek negramotů nebo to, jak pod záminkou civilizací 21. století podložené křovácké kletby zdemolují přidělený dům. Aneb klasická ukázka toho, jak se nakládá s mnohdy těžce vydřenými penězi zástupce novodobé menšiny, tedy s běžným a slušně žijícím daňovým poplatníkem. Doporučuji jen sluníčkářům, kteří z toho zřejmě jako jediní budou mít erotické sny - 10% a hvězdu za nářadí, které se ve filmu objevilo. ()

xxmurphyxx

Ako prvé musím určite vyzdvihnúť herecké výkony oboch hlavných postáv, ktoré to celkom slušne ťahajú a niekoľko naozaj veľmi vydarených scén a nápadov. Bez nich by to bola len dobre zahraná nuda o dvoch dobráckych imigrantoch akých sa nám sem valia stá tisíce ak nie milióny a zlých belochoch, ktorí im dávajú za free hnusné ošarpané chalupy a vreckové vyššie ako má priemerný Slovenský dôchodca a podmieňujú si to ich snahou o začlenenie do spoločnosti. Škoda tých slniečkárských náznakov a prílišnej priehľadnosti hlavnej pointy filmu. No napriek tomu, môžem vďaka pár scénam a výkonom odporučiť s čistým svedomím. ()

J.Mayen

No popravde co si o tomhle myslet? Ze by levna imigrantska agitka? Imigrantske drama, nebo imigrantsky horor? Je to jako u nas s cikanama nebo v zemi ve kde ziju se somalcema, eritrejcema a etiopcema, dostanou od vlady vse, nesmi pracovat a chodej se po vecerech a nocich flakat na nadrazi prodavat drogy a opijet se do nemoty. Na oko noseji na krku krestansky krize (cim vetsi tim lepsi) a pokud dojde nekde v mesitach ke stelbe nebo vrazde, tak tam policie narazi prave na tyhle. Takze shrnuto se pak v takovem podobnem snimku oznacuji za ty nejvetsi chudacky, ktere zapadni spolecnost diskriminuje, chova se k nim zle a vse jim odpira, do prdele to jako vazne? No za vyobrazeni carodeje a par tech lekacek 2 hvezdy, za hlavni myslenku, kterou jsem si doufam jen spatne vylozil - dalsi 2 hvezdy a jedna hvezda minus za prokaldani nudy filmem. ()

TesterX

Zacatek slibny - slusny rozjezd v podobe neprijemne atmosfery a funkcnich horrovych prvku vystrida dost brzo zmet snovych sekvenci, v kterych jsem se uprimne ztracel a ani jsem nemel chut se nad tim nejak zamyslet. Hlavni postavy jsou divne a cely film ve vysledku taky. ()

panki9922

Už to vidím ako budú všetci plakať, že je to len ďalšia agitka alebo politicky korektný film. Samozrejme že je. Ale je zručne natočený, dobre odsýpa, zmysluplne vyvrcholí a diváka nenechá chladným. Všetkých nás prenasledujú duchovia minulosti, no až keď ich vpustíme do seba a začneme im čeliť, môžme sa ako jednotlivci, či spoločenstvo posunúť. His House prináša dôležité posolstvo, natočené s citom, bez pátosu, zveličovania, hereckého prehrávania a podobných neduhov. ()

Kushina

Co ty bylo za shit? Jakože se nám tento film snažil ukázat, že imigranti vlastně nejsou zlí a špatní, protože demolují vše co jim přijde do cesty a že se neumí chovat k věcem, ale že za všechno mohou démoni? Nebo jak si to mám vynaložit? Že imigranti se vlastně snaží integrovat, jen jim v tom brání nadpřirozené síly, ale jinak jsou všichni dobří? nechápu pointu, proto se ptám. I kdyby nešlo i imigranty, tak ten film prostě nedával smysl a neměl žádný logický závěr. 25% ()

bonovox

Originálny mix hororu a migrantskej krízy. Miestami strašidelné ale aj trochu nudné. Záverečné rozuzlenie to ale trošku zachraňuje, ale celkovo ide o priemerný snímok. ()

Emperor1

Oceňuji, že se nehrálo na city (či obecně na uprchlickou notu), ale na problém konkrétních jedinců, kteří by rádi zapadli do většinové společnosti, ale nemají to snadné. Jejich snahu o úspěšnou adaptaci ovšem nehatí zlí azyloví úředníci či rasově netolerantní sousedé, nýbrž původní bubáci z Afriky, které si přitáhli s sebou. Námět je to možná zajímavý, ale zpracování nic moc, poněkud se mi to táhlo. Přitom samotné přízraky nebyly špatné, jen to celé neutáhly. ()

NovySvet

Ne úplně dokonalé, ale rozhodně potřebné, nadčasové a s geniálním nápadem. Jen škoda, že zdejší ČSFD rasistický odpad ze zaplivaných pajzlů tohle nikdy nedocení, protože mají osypky z toho, že se na obrazovce objeví afroameričan... Takoví uživatelé zde fakt nemají co dělat. ()

Ondrew

Komentare lokalnej pobocky extremistickeho spolku uz tradicne ignorujem. Miesto toho konstatujem, ze Netflix sa v poslednych par rokoch skutocne cini. Opat nam prinasa velmi silnu snimku, pri ktorej ma casto prijemne mrazilo. Rozohrava sachovu partiu plnu roznorodych emocii, ktore len malokedy nechaju cloveka chladnym. Tazko povedat ci su desivejsie sceny so zahrobim alebo je skor hrozostrasna samotna realita. Obe roviny zvyknu obyvat rozni demoni. V tom druhom pripade sa s nimi, skratka, clovek musi nauzit zit. 80%. ()

Beata.Zajaco

Nevím, neprišla jsem tomu na chuť. Taková průmerná hovadina, nestalo se nic co by jsem nečekala a ani jsem se nebála. Jednoduše mě to nebavilo. ()

stanyko odpad!

Okrem zaujimavej myslienky v ramci zanru je to jedno velke trapenie. Po stvrt hodine som sa zacal akurat tak bat ci nezomriem nudou a v 30. minute som to uz musel vypnut. Lebo to cele slo do sraciek. ()