poster

Zkáza paní Grace

 • USA

  A Fall from Grace

Thriller

USA, 2020, 120 min

 • herr_carter
  ****

  Sto a první film na téma "jak jsem já kráva mohla nalítnout, když to bylo do nebe volající" o lidské důvěřivosti, snadné zmanipulovatelnosti a hyenismu. Překvapilo mě, jak dobře zde hrají pro mě naprosto neznámí herci (kromě tedy paní obhájkyně, jejíž nepřirozené chování, amatérismus a zřejmě vrozená idiocie byly zbytečnou šmouhou v jinak parádním filmu). Někdy kromě nových filmů Netflix zřejmě vyprodukuje i pár nových kvalitních herců..............moje hodnocení = 7,5 z 10.(24.1.2020)

 • evita_
  ****

  Hneď v úvode upozorňujem, že to nie je film pre filmových fajnšmekerských kritikov a tak k nemu treba aj pristupovať. Herecké výkony sú priemer, pri mladej verejnej obhajkyni možno aj podpriemer, ale to v zásade vôbec nevadilo. Čo malo šmrnc bola tá zápletka a celkovo myšlienka. Fakt ma to bavilo, a to aj napriek tomu, že niektoré scény, konania, rozhovory boli nelogické. Jednoznačne si ale jebko zaslúžil tú jeho sprostú hlavu rozflákať tou bejzbolkou trošku lepšie, minimálne tak lepšie, aby sa z toho nepozviechal...Aha spoiler - sorry kamoši.... Keď tak vlastne čítam toto zhrnutie, ani neviem prečo som tomu dala 4 hviezdy, ale proste to tak cítim. A ak s tým nesúhlasíte, tak mi je to úprimne jedno a mám váš názor úplne v p...(21.2.2020)

 • verbal
  *

  Kde, kurva, jsou všichni ti Bílí panteři, Bílé síly, Dickové Y, AntiKingové a jiní aktivisté za práva utlačovaných většin, když je člověk potřebuje???!!! Džáda Pičr Kovářová to kvótovala naprosto jasně, čtyři a půl negra na film, bo jinak rasizmus. Čili žádný dvojí metr a pěkně by to mělo platit napříč RGB spektrem. A v tomto filmu jsou černé snad i obláčky, ovce, sníh, slepecké hole, přechody pro chodce, plínky, semeno, papír, jogurty, slonovina, laboratorní pláště, sanitární keramika, hranostajové, sádra a Primalex polar. Moderní, uvědomělý a korektní sluníčkář je však naštěstí nad takový bezprecedentní rasový útisk povznesen, a rozhoduje výhradně kvalita snímku. A ta je nesporná! Příšerný režisér a katastrofální scénárista natočil černočerný sci-fi zombie horor ze současné Ameriky, odkud se každý, kdo nedosáhl povinné úrovně pigmentu, musel odstěhovat do Ugandy, čokobratři kromě veškerých akademických pozic dobyli i Hallmark, začali přebarvovat načerno ty jeho přiblblé, nudné a tisíckrát zplagiátované telenovely s dialogy pro dementy, a k tomu všemu neštěstí všechny obsazené, velešpatné ebenové neherce ještě postihl akutní rigor mortis.(21.2.2020)

 • Dechman
  *****

  Konečne! Normálna, napínavá detektívka zo všetkým čo k tomu patrí. Dve hodiny utiekli ako voda a záver vygradoval, aj keď na môj vkus rýchlejšie ako prvá hodinka a štvrť. Že bola právnička predimenzovaná? A prečo nie? Veď život prináša všeličo. Herecké výkony boli pre mňa prekvapivé, takže naozaj asi vzniká niečo nové čo Netflix prináša...(9.2.2020)

 • oveckaoa
  ***

  Asi takhle (nebudu to psát ani do spoilerů jelikož je to očividné a pochopí to snad každý kdo viděl minimálně 3 filmy na tohle téma) od začátku jsou dvě možnosti buď to udělala a tělo se nenašlo nebo to neudělala a je za tím něco více. A nyní se to začne bortit a dáme si to v bodech a spoilerech samozřejmě 1. Vyšetřovalo se to předpokládám, že forenzní pracovníci, policie a podobné instituce našly tolik krve, aby usoudily, že někdo zemřel film naznačuje opak 2. Konec nedává smysl jelikož vypadá následovně někdo někoho umlátil baseballovou pálkou někomu zavolal ten toho umláceného, který ještě žil schoval a narafičil to tak, aby se tělo nenašlo a někdo nevinný šel za to sedět 3. Když už tam rvaly trest smrti mohly si zjistit více v Usa trvá průměrně 10-15 let než to na dotyčném vykonají jsou případy kdy to trvalo i 30 let určitě by se to nevykonávalo hned druhý den po rozsudku 4. Co tam teda dělal ten její syn, který tam prokazatelně byl a nejspíše po té době kdy tam byla ta osoba co toho chlápka zachránila to se tam jako došel náhodně podívat nebo na návštěvu otočil se a odjel zpět (jaká to náhoda, že nic a nikoho neviděl?) navíc kdo mu volal jeho matka nebo snad jiní lidé 5. Úvodní obhajoba ve stylu dovedete si představit, že moje klientka by někoho zavraždila vždyť zdraví sousedy a pomáhá důchodcom případně peče cukroví je těžký úlet i na film však Ted Bundy byl taky pilný student a dostal elektrické křeslo Jinak je to slušný thriller, ale ten konec to kurví přitom by stačilo například kdyby na konci někdo našel důkazy , že ten napadený vraždil lidi a plánoval i její vraždu a ona byla rychlejší a byla by to lepší pointa.(19.1.2020)

 • - Celý film byl natočen za 5 dní. (hansel97)