Pan Jangle a vánoční dobrodružství

• USA Jingle Jangle: A Christmas Journey

Veselého výrobce hraček kdysi zradil pomocník, kterému věřil. O spoustu let později mu ale do života vstoupí hodná a zvědavá vnučka a dá mu novou naději. (Netflix)

BOURQUE

Vianočná rozprávka od Netflixu vo forme muzikálu, nie len pre mladších divákov. (Nechápem načasovanie Netflixu – prečo nedali premiéru na December?) Vizuálne na celkom dobrej úrovni, ako aj tanečná choreografia a muzikálové časti. Príbeh bez žiadnych prekvapivých prvkov, čo až tak nevadí. To však áno, že je to zbytočne roztiahnutý a nafúknutý na 120 minút (výsledok by možná bol lepší, keby to bolo minimálne o 30 minút kratšie). V druhej polovici filmu cítiť bezradnosť a to Bohužiaľ je vidieť aj na hercoch. Na konci, kde zvíťazí spravodlivosť, mi chýba trochu odvážnejší finálny súboj „dobrého a zlého“. Samotný záver síce kúzelný, ale tá levitácia na konci mi už príde trochu priveľa. Z vizuálnej a z muzikálnej časti slušný výsledok, z režisérskej a hereckej stránky a hlavne z hľadiska scenáru sú však rezervy. P.S.: Kreácia („hračka“), ktorá sa objaví druhej polovici príbehu, z vizuálnej stránky mi strašne (možno až príliš) pripomína WALL-E-ho. Je to kóšer? Osobné hodnotenie: 67% (**) ()

Arsenal83

To je jedno, či je niekto čierny alebo biely, ale umelé protežovanie len jedného je odporný rasizmus, čoho dielom je aj BLM a netreba im dávať priestor. Ale nech si robia v USA, čo chcú, ich problém. Čo sa táka filmu, pesničky tu boli slabšie, príbehovo taký priemer, na jedno pozretie celkom ok. #AllLivesMatter ()

filmfanouch

Vánoční svátky má většina z nás osvědčená filmový klasikami- Vánoce si už prostě většina z nás nedovede představit bez věčných repríz klasických českých pohádek, Sám doma, Smrtonosné pasti, Život je krásný, Lásky nebeské, Batman se vrací nebo Rockyho IV. A přesto se každý rok objeví nějakých pár pokusů, které by se rádi stáli tou novou vánoční klasikou. Netflix to letos zkusil s pohádkou Pan Jangle a vánoční dobrodružství režiséra a scenáristy Davida E. Talberta (který má již zkušenost s jistými vánočními filmy, které byli mířeny především na afroamerické publikum), která má navíc v hlavní roli Foresta Whitakera. Povedlo se Netflixu skutečně dodat novou vánoční klasiku? Nemyslím si to. Pan Jangle a vánoční dobrodružství je rozhodně vizuálně velmi působivá podívaná na které jsou production values neskutečně znát a věřím, že tahle pohádka skutečně mladé diváky neurazí, zvláště když skutečně hodně čerpá z atmosféry Vánočních svátků. Jenomže je tu několik problémů- Především jde o muzikál! V případě, že realizujete muzikál musíte mít dokonalé texty písní, chytlavou muziku a také povedenou doprovodnou choreografii tanečních scén. Nic z toho bohužel ale Pan Jangle nemá. Není to tragédie, zároveň si ale celou dobu budete jednoduše říkat, že rozhodnutí o tom, že film bude zároveň muzikál bylo tak trochu mimo. A bohužel si tohle rozhodnutí film není schopen obhájit. Další kámen úrazu je, že má tento film skoro 2 hodiny! 2 hodiny pro vánoční pohádku je skutečně moc a opět dvojnásob v případě, že pro to není důvod. V případě osekání muzikálových čísel ten film mohl rozhodně dramaturgicky působit pevněji, přesto se ale musí nechat, že to nejsou dvě hodiny čirého utrpení. Spíše jen skutečně tak trochu přetažené dvě hodiny. Tenhle film má naštěstí štěstí v dobrém castingu. Forest Whitaker je hodně fajn, Keegan-Michael Key zde dostává příležitost se skutečně vyřádit, Hugh Bonneville mě jako vždycky bavil a mladá Madalen Mills je sympatická a talentovaná dětská herečka. Výprava se opravdu povedla a ten film vypadá opravdu krásně, draze a vánoční atmosféra sála všude kolem. Efekty jsou též na vrcholné úrovni, hudba Johna Debneyho je fajn a celé to skutečně není vyloženým průserem. Zamrzí jen fakt, že je film skutečně přetažený, jeho muzikálová čísla nefungují jak by měli, scénář není kdovíjaká pecka a celé to poselství, které tak nějak od pohádky očekáváte tu nefunguje tak jak by asi chtělo. Tedy minimálně pokud jsem ho já osobně pochopil tak jak jsem měl. A pokud ano, tak opravdu tak trochu kroutím hlavou. Pokud vás už skutečně o Vánocích nudí rutina a chcete zkusit něco nového, Panu Jangleovi a vánočnímu dobrodružství teoreticky šanci dát můžete. Nečekejte ale novou vánoční klasiku, kterou si budete od aktuálního roku pouštět rok každý. Pokud ale na konci roku budete dohánět vánoční filmy, Pan Jangle si vaše ignorování vyloženě nezaslouží. Ale zase si nezaslouží, abyste od něj čekali skutečný filmový klenot. Jen skutečně víceméně fajn vánoční výplach..... () (méně) (více)

Lacike

Mám rád Whitakera a aj trailer sa mi celkom páčil. Kulisy to má veľkolepé a fakt pekné. Ale akonáhle sa tam začalo spievať, tak som mal chuť búchať si hlavu o stenu. Ja fakt na muzikály nie som a tu sa spieva fest. Po 40tich minútach som to vypol. No a to že tam sú všetci čierni? No a čo. Divné je skôr to, že vo všetkých Hollywoodskych rozprávkach boli doteraz všetci bieli. ()

oveckaoa

Pokud se přenesete přes to, že je zde cca 10 bílých herců na zhruba 50 černých (jo Netflix se učí z Disney Chanellu) a zvládnete i to , že jeden ze dvou bílých co má větší roli je zde prezentovaný jako hajzl co nic nevymyslí a vše musí krást tak se to dá. Má to solidní příběh a triky a i ty písně nejsou špatné akorát Whitakera je na takový film škoda tak snad mu to aspoň zaplatily pořádně. 80 procent ()

• Všechny obchody v Cobbletonu jsou pojmenovány po historických afroamerických vynálezcích. (BMW12)