Reklama

Reklama

Pan Jangle a vánoční dobrodružství

  • USA Jingle Jangle: A Christmas Journey
Trailer 1

Obsahy(1)

Veselého výrobce hraček kdysi zradil pomocník, kterému věřil. O spoustu let později mu ale do života vstoupí hodná a zvědavá vnučka a dá mu novou naději. (Netflix)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (51)

T2 

všechny recenze uživatele

Na Netflixe im niekedy riadne vyšíva z ich gýčovou tvorbou, fakt muzikálova hrôza. Nie som rasista ale černochov napasovať do daných úloh v danom období, kedy ich všade vláčili ako najpodradnešjích otrokov fakt dosť mimo, pôsobia tam ako päsť na oko, toto už nieje fantasy ale čisté sci-fi. To ako keby natočili dobrodružný film z Afriky a zo slamených chajd by vybehovali samé biele tváre pre zmenu a naháňali po savane levy a tancovali by z oštepmi a poskačkávali by okolo ohňa, prečo nie. /35%/ ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Mrzí mě, že tvůrci se drželi myšlenky a udělali z filmu muzikál. Jinak by to totiž byla totálně příjemná rodinná záležitost. Forest Whitaker vs. Keegan-MIchael Key je skvělou volbou. Plus i námět spolu s interiéry a exteriéry je vysloveně pěkný. Zde můžete počítat s naprosto pohodovou fantasy rodinnou událostí. Jen ty hudební čísla je potřeba nevnímat. ()

Reklama

BMW12 

všechny recenze uživatele

Za mě se jedná o hezký vánoční příběh o vynálezci, který přijde o vše, až na konec opět vše získá. Akorát ty písně byly úplně bez energie a do filmu se nehodily. Nebýt písní, tak bych šel s hodnocením výše. Avšak takto, když to je muzikál, musím dát jen 3*. Překvapilo mě pak téměř výhradně černošské obsazení, nevím jestli to je kvůli dnešní době (kdy se preferují jiné etnicity než běloši) anebo to byla jen náhoda. ()

filmfanouch 

všechny recenze uživatele

Vánoční svátky má většina z nás osvědčená filmový klasikami- Vánoce si už prostě většina z nás nedovede představit bez věčných repríz klasických českých pohádek, Sám doma, Smrtonosné pasti, Život je krásný, Lásky nebeské, Batman se vrací nebo Rockyho IV. A přesto se každý rok objeví nějakých pár pokusů, které by se rádi stáli tou novou vánoční klasikou. Netflix to letos zkusil s pohádkou Pan Jangle a vánoční dobrodružství režiséra a scenáristy Davida E. Talberta (který má již zkušenost s jistými vánočními filmy, které byli mířeny především na afroamerické publikum), která má navíc v hlavní roli Foresta Whitakera. Povedlo se Netflixu skutečně dodat novou vánoční klasiku? Nemyslím si to. Pan Jangle a vánoční dobrodružství je rozhodně vizuálně velmi působivá podívaná na které jsou production values neskutečně znát a věřím, že tahle pohádka skutečně mladé diváky neurazí, zvláště když skutečně hodně čerpá z atmosféry Vánočních svátků. Jenomže je tu několik problémů- Především jde o muzikál! V případě, že realizujete muzikál musíte mít dokonalé texty písní, chytlavou muziku a také povedenou doprovodnou choreografii tanečních scén. Nic z toho bohužel ale Pan Jangle nemá. Není to tragédie, zároveň si ale celou dobu budete jednoduše říkat, že rozhodnutí o tom, že film bude zároveň muzikál bylo tak trochu mimo. A bohužel si tohle rozhodnutí film není schopen obhájit. Další kámen úrazu je, že má tento film skoro 2 hodiny! 2 hodiny pro vánoční pohádku je skutečně moc a opět dvojnásob v případě, že pro to není důvod. V případě osekání muzikálových čísel ten film mohl rozhodně dramaturgicky působit pevněji, přesto se ale musí nechat, že to nejsou dvě hodiny čirého utrpení. Spíše jen skutečně tak trochu přetažené dvě hodiny. Tenhle film má naštěstí štěstí v dobrém castingu. Forest Whitaker je hodně fajn, Keegan-Michael Key zde dostává příležitost se skutečně vyřádit, Hugh Bonneville mě jako vždycky bavil a mladá Madalen Mills je sympatická a talentovaná dětská herečka. Výprava se opravdu povedla a ten film vypadá opravdu krásně, draze a vánoční atmosféra sála všude kolem. Efekty jsou též na vrcholné úrovni, hudba Johna Debneyho je fajn a celé to skutečně není vyloženým průserem. Zamrzí jen fakt, že je film skutečně přetažený, jeho muzikálová čísla nefungují jak by měli, scénář není kdovíjaká pecka a celé to poselství, které tak nějak od pohádky očekáváte tu nefunguje tak jak by asi chtělo. Tedy minimálně pokud jsem ho já osobně pochopil tak jak jsem měl. A pokud ano, tak opravdu tak trochu kroutím hlavou. Pokud vás už skutečně o Vánocích nudí rutina a chcete zkusit něco nového, Panu Jangleovi a vánočnímu dobrodružství teoreticky šanci dát můžete. Nečekejte ale novou vánoční klasiku, kterou si budete od aktuálního roku pouštět rok každý. Pokud ale na konci roku budete dohánět vánoční filmy, Pan Jangle si vaše ignorování vyloženě nezaslouží. Ale zase si nezaslouží, abyste od něj čekali skutečný filmový klenot. Jen skutečně víceméně fajn vánoční výplach..... ()

silentname 

všechny recenze uživatele

Chceli ste niekedy vidieť ako sa Netflix rozhodne natočiť svoj vlastný vianočný Disney muzikál? Tak "Jingle Jangle: A Christmas Journey" je presne film pre vás. Myslím si, že to je cieľová skupina ľudí a podľa toho to tak aj reálne potom vyzerá. Nemôžem povedať, že by bol film zlý. Ja som si jeho sledovanie celkom príjemne užil a mal niekoľko dobrých momentiek, plus celkom dobrú dávku muziky, ktorá ma vedela dostať do celkom dobrej nálady. No skutočne to viac pôsobí ako keby David E. Talbert videl veľa disney muzikálov a rozhodol sa priniesť jeden tiež. Vyzerá to dobre, film má svoje momentky a má v sebe aj čaro Vianoc. Dokonca má zloducha, ktorého mi je na konci filmu dokonca aj trochu ľúto. Skrz všetko som si uvedomoval, že bol len proste zmanipulovaný skutočným zloduchom filmu. Okrem toho je to príbeh, ktorý je podľa mňa podaný veľmi zjednodušene. Aj keď je to predstaviteľné a funkčné, tak pôsobí to ako rozprávka. Ale koniec-koncov, film je asi viac-menej rozprávkou. Myslím si, že ak hľadáte vianočný rodinný film s dobrou muzikou, celkom peknými vizuálmi a možno jemne temnejšou a smutnejšou story, tak si film užijete. Ja by som sa k nemu znovu nevrátil a hlavne to skutočne pôsobí ako Disney film, na ktorom sa nepodieľalo štúdio Disney. Nič viac, nič menej. Hodnotenie: B- ()

Galerie (60)

Zajímavosti (1)

  • Všechny obchody v Cobbletonu jsou pojmenovány po historických afroamerických vynálezcích. (BMW12)

Reklama

Reklama