Klícka

• USA The Nest (více)

S vidinou snadno nabytého bohatství v tepajícím Londýně konce 80. let 20. století opouští obchodník Rory (Jude Law) svůj pohodlný život v USA a přesouvá se s celou rodinu do pronajatého velkolepého sídla na anglickém venkově. Ačkoli má jeho žena Allison (Carrie Coon) svoje pochybnosti, udělá, co se od ní očekává, a následuje manžela do cizí země. Roryho životní sen - uskutečnit výnosný obchod a dostat se do nejvyšších pater společenského žebříčku - je na dosah a on je mu ochoten přinášet stále větší oběti na úkor celé rodiny i přátel. Věci se postupně vymykají kontrole a rodinná idyla začíná vrzat stejně jako prkna staletého domu. (Aerofilms)

Endurion

Jenom opravdu výjimečně odcházím z kina před koncem filmu. Tady jsem to vydržel asi do půlky, než jsem si konečně přiznal, že v tomhle filmu se asi opravdu vůbec nic nestane, což jsem si pak zběžným zagooglením potvrdil. Jednu hvězdičku za Juda Lawa (chudák se snaží, bohužel nemá s čím pracovat) a za to, že je ten film celkem kompetentně natočený (nebolí z něho oči). Jinak tu není nic, co bych mohl hodnotit kladně. ()

The_Casual odpad!

Přišlo mi to jako zajímavý, děj gradoval a pak najednou nic, konec, tím to spadlo pod nulu. Pokud má někdo potřebu, natočit tohle, musí to bejt velkej umělec, ovšem žije v jiným vesmíru, než já. ()

Sejkorka

Docela dobrý, téměř 70%, 3 a půl *. Jude Law jako vždy nuda, i když role chorobného lháře mu docela sedí. Výborná je však Carrie Coon, v roli jeho manželky Alison, Ona je ta, která trpí, ale nese to statečně, protože svého manžela miluje. Nakonec se asi přes tu krizi přenesou, řekl bych, že se vrátí do New Yorku. ()

Vavrovka

Kdesi jsem se dočetla, že Jude Law po prvním přečtení scénáře nesnášel svou postavu... inu, není se čemu divit. Rory je bezcharakterní figura, která si o sobě myslí, že má obchodní talent a šarm, ovšem ve skutečnosti leze všem kolem sebe krkem. Jeho věčné sny o bohatství a nedodržené přísliby lepší budoucnosti nakonec téměř rozvrátí jeho už tak ne úplně stabilní rodinu. "The Nest" má opravdu pomalejší tempo, jak se shodne většina zdejších recenzí - nečekejte žádné převraty a plot twisty. To, co však graduje, je vykreslení postav, s kterými "trpíte" až do konce. Nádherná kamera Mátyáse Erdélyho, jemná a přesto skvěle doplňující hudba Richarda Parryho a samozřejmě excelující Jude Law a po jeho boku Carrie Coon (která je pro mne novým objevem) však vynahradí i ta případně slepá místa v příběhu. ()