What Did Jack Do?

Krátkometrážní / Drama / Krimi
USA, 2017, 17 min

Detektiv vyslýchá opičáka podezřelého z vraždy. (Netflix)

Tsuki

Jedním slovem BIZARNÍ. Do teď nevím, co si o tom myslet. Nápad použít opici (a slepici) je možná "zajímavý", ale to pro dobrý krátkometrážní snímek nestačí. A nějaké to slovíčkaření a házení "noir" hlášek to taky nezachraňuje. Problém je, že to nedává smysl a z mého pohledu tomu navíc úplně chybí nějaké vyústění. Ani na konci totiž nevíme, co Jack udělal nebo případně neudělal... Za mě tedy naprostá kravina, kde oceňuji pouze práci s "opičím hercem". ~(1,6)~ ()

fabecc1222

Když už nevíce co natočit, tak prostě natočíte výslech mluvící Opice v nádražní restauraci kdesi v mimozním světě neurčitelného časového zařazení. Klasický Lynch, který jde za hranice pochopení diváka, ať už obrazovou, dějovou ale i dialogovou formou, kdy se vše odehrává v prapodivných narážkách, parafrázích atp.... Ve výsledku mi nakonec vadila hlavně délka, ačkoliv je to kraťas, tak se dost táhne. ()

jedna_vrana

Jack: "Hovorí sa, že skutočná láska je ako banán: sladká so zlatistým nádychom." Film len pre priaznivcov Davida Lyncha. A ako vždy, divák má pocit, že dostal len útržok niečoho väčšieho, na prvý pohľad neviditeľného, čo jedného dňa pochopí  - kúsok puzzle zapadne do celého obrazu a bude mu dávať zmysel. Je to aj prehliadka anglickej frazeológie - hra s hovoreným slovom. Čierno-biele obrazy vytvárajú dojem, akoby ste si prehrávali najstaršie kúsky kinematografie a pocit, že sa zrodili ešte pred Twin Peaks. A vôbec... Čo sa Davidovi Lynchovi preháňa hlavou je ťažké pomenovať, pochopiť a prerozprávať. ()

CheeseFigure

Mňa to veľmi nenadchlo. Je to bizarné, ale to, že chlap sa rozpráva s opicou o niečom nestačí, aby som tomu dal vyššie hodnotenie. Ono keby to bolo jednoduché, miesto toho sme ale zaplavený menami a divnými odbočkami od témy. To by možno ani nevadilo, keby sme sa v závere dostali k nejakému rozuzleniu. Teda, ono tam svojím spôsobom je, ale divák nie je o nič múdrejší. Ale páčil sa mi koniec s dlhým záberom na chodbu. ()

Melios

What Did Jack Do je veľmi subjektívna imaginácia Davida Lyncha, kde ako policajt vedie výsluch opice, ktorá je podozrivá z vraždy. Ak vám už toto nepríde ako divné, potom ste sami divní. Ale u Lyncha se podobná výstrednosť dá tolerovať. Odjakživa som ho bral za abstraktného umelca a jeho filmy som prežíval úplne rovnako. Skrátka ďalší zo série zvláštnych experimentov, ktoré si buď zamilujete za svoju bizarnú nápaditosť, alebo znenávidíte ze nedostatok "výpovednej hodnoty". Vitajte v 21. storočí. Takto sa dneska tvorí umenie... ()

• Čašníčku, ktorá prinesie Jackovi a detektívovi kávu, hrá manželka Davida Lyncha Emily Stofle. (Melios)

Chystá David Lynch nový seriál?

Chystá David Lynch nový seriál?

28.11.2020

Legendární režisér David Lynch (Modrý samet, Městečko Twin Peaks) se chystá na natáčení nového seriálu. Tato informace se objevila v týdeníku ProductionWeekly, jenž je zdrojem dat o nově chystaných… (více)