Středoškolák Justin Pendleton, velmi inteligentní, ale samotářský student a jeho spolužák, bohatý a sebevědomý Richard Haywood, jsou kamarádi a připravují dokonale promyšlenou vraždu. Jejich obětí se stane náhodně vybraná mladá žena, jejíž mrtvé tělo policie objeví v lese. Případ vyšetřuje energická a velmi neústupná Cassie a její mladý kolega Sam Kennedy. Richard tajně sleduje vyšetřovatelku a Justin přesně předvídá všechny kroky policie při vyhodnocování podstrčených důkazů. Cassie sice instinktivně Richardovi nevěří, její nadřízený jí však zakáže bohatého mladíka dál sledovat. Nastražené stopy usvědčují z vraždy školníka Raye, který údajně spáchal sebevraždu. Přestože nesmí pokračovat ve vyšetřování již uzavřeného případu, přesvědčí kolegu, aby jí pomohl. Na základě dalších stop donutí nadřízeného, aby souhlasil s jejich zadržením. Když už se zdá, že se vyslýchaní mladíci přiznají, objeví se Richardův právník a policie je musí oba propustit. Díky své inteligenci je pro chlapce velkou hrozbou a brzy zjistí, že ve svém dokonalém plánu měli přece jen jednu malou trhlinu. (TV Nova)

montel

Richard a Justin chodí spolu na střední školu. Oba jsou naprosto rozdílní,ale jedno mají společné. Dokonale naplánují a provedou vraždu. I když je falešný pachatel brzy dopaden,v patách jim je detektivka Cassie, která je podezírá hned od začátku....Docela dobrý thriller, kterému chyběla větší rafinovanost. Ale i tak to stojí za skouknutí. Sandře Bullock tato role sedla perfektně. Škoda jen, že se při milostné scéně nesvlíkla. Hezkých 60% ()

SONYAGENT

Zajímavý příběh hřeší na mužských hereckých výkonech a ne zrovna šťastně vybranné hudbě. Škoda, že se filmu neujal režisér větší přestavivostí, protože z námětu se mohl stát kultovní film ()

jay are

Výborně rozjetý film. Od začátku jsem věděl, že mě bude bavit. V průběhu však ztrácí na tempu a začíná být velice lehce předvídatelným až nudným. Já nevím. Asi bych potřeboval, aby jim tenhle "dokonalý zločin" vyšel nebo aby spáchali sebevraždu a tím dokázali, že věří té myšlence. Možná by mi i stačilo, aby na konci umřela S. Bullock. Nic z toho se nestalo a film se stal nezajímavým s trapně dokonalým happy endem. Ryan Gosling mě jako vždy bavil. S. Bullock ne. 3* ()

cocaine

Hm...pro jednou hezký, ale nějak to do budoucna asi nezreprízuju. Příjemná detektivka na pozdní večer Ale mile překvapila Sandra, normálně jí moc nemusím, ale v téhle roli mi docela sedla... ()

dochvvv

Pro mě rozhodně jeden z nejlepších filmů. Škoda že vyšetřovatelkou je S.B. Kdyby konec dopadl tak, že to těm klukům opravdu vyšlo, tak by to bylo geniální, stejně jako jejich dokonalá vražda... ()

zero_zelo

boj mezi 3 a 4*. nakonec, díky výkonu Ryana Goslinga se musím přiznat, dávám 4. má to spád, i když je občas děj poněkud překombizovanej nebo zbytečně rozpatlanej, tak je to docela slušná dedektivka posledních let. nic tak světabornýho, to zase né, ale S.B. neni bláznivá a roztomilá, oba kluci sou dostatečně psycho a vopravdu, ryan tomu vévodí, foutek jak má bejt. ()

Lukkyn

Zajímavý thriller s drsnou Sandrou Bullock. Nijak zvlášť Vás to nezasáhne ,ale za shlédnutí to rozhodně stojí. ()

Stupet

Hodně zajímavá kriminálka. Úplně mě pohltila do děje. Jen koncem jsem byla zaskočená. Prostě jsem čekala, že druhý z vrahounů opravdu zůstane na svobodě, protože byl jen zmanipulovaný. Ale prostě pecka film. ()

JCS

Tenhle film jsem viděl před 11 lety a tehdá mě nadchnul, teď když vidím hodnocení, je mi ho trochu líto a příjde mi hodně nedoceněný ... A Michael Pitt je jeden z top herců u kterého si řeknete: "jo toho už jsem někde viděl." ale jméno si nikdy pamatovat nebudete, ale introverty hraje vždycky špičkově! :) ()

lepinla792

No, nějaký mouchy to má. Třeba nejprve přehlédnuté hodiny na zemi, skoro pod nohama, potom přibližná doba vraždy 21:26. Že jsou někdy a některé opice agresivní je reálné, že je pokousání do ruky tak vážné, asi už není tak pravděpodobné. Ve filmu je dost kravin, zároveň má ale dobrou zápletku (škoda, že nekoukali na detaily). A taky postavy jsou zvláštní, až nesympatické. Bez výjimky. Zpracování v dějové i časové rovině je celkem dobré a film mě bavil od začátku do konce. ()

ABC1

Mohl to být docela dobrý psychologický film, ale "vylezla" z toho průměrná detektivka se skvělým R. Goslingem.. ()

Neel

Policejní vyšetřovatelka s pohnutou, leč nezajímavou minulostí na stopě dvěma mladým inteligentním vrahům. Nutno podotknout, že Sandře po těch usmrkaných komediích sluší vážnější tvář o dost víc a poprala se s tím fakt docela statečně. Nicméně co naplat, když vcelku chudý scénář táhlo duo dvacátníků Gosling-Pitt, kteří zkušenější kolegyni zastínili natolik, že tomu prostě ty 4 hvězdy beze studu odpálím. ()

T369

Dost zajímavý a napínavý film s moc dobře vymyšlenou zápletkou, který bych si ale nikdy nepustila před spaním. Sandra Bullock byla ve své roli moc dobrá. ()

Ludva

[2009-04-10] * Poměrně netradiční thriller, z velké části výborně zahraný (Gosling a Pitt). Nebýt linie se Sandřiným traumatem, bylo by to ještě lepší. ()