Randolph Scott ako pištoľník Bart Allison pricestuje do zapadnutého ospalého mestečka Sundown s jednoduchým plánom - zabiť istého Tatea Kimbrougha. Barta nevedie túžba po spravodlivosti, ale pomsta. Tate totiž pred troma rokmi zviedol Bartovu manželku, ktorá potom spáchala samovraždu. Fakt, že Barta opustila dobrovoľne, ho sužuje dodnes. Každý z oboch mužov cíti, že je sčasti zodpovedný a vinný za jej smrť. Kimbrougha nájde a oznámi mu, že ho do západu slnka zabije, ale veci sa vyvíjajú inak, ako si Bart predstavoval. Spolu s priateľom Samom ho totiž obkľúči šerif Hansen so svojimi mužmi. Keď Sama zastrelia od chrbta, hoci mu sľúbili, že môže bez strachu mesto opustiť, niekoľko občanov s tým nesúhlasí a postaví sa proti šerifovi. Žiadajú, aby sa Allison mohol tvárou v tvár postaviť proti Kimbroughovi. Allison má však poranenú pravú ruku, a tak musí vziať zbraň do ľavej. Konečné rozhodnutie sa blíži... (oficiální text distributora)

OG_Swifty

Spolupráce Scotta s Boetticherem je obvykle známkou kvality, tentokrát to ale moc nevyšlo. I přes krátkou stopáž je film dost utahanej a plnej stále se opakujících iritujících dialogů mezi Bartem a postavou XY, kde se neustále to samý omílá trochu jinak, ale se stejným výsledkem. Závěr filmu rovněž uspokojivý nebyl, takže jediným výraznějším kladem filmu byl ve vedlejší roli Ray Teal. ()

RHK

Zase jeden poctivý klasický western od Budda Boettichera s tentokrát nevýrazným Randy Scottem - v hlavní roli pistolníka mstícího sebevraždu své nevěrné ženy na jejím milenci. Pomsta, moc i svatba by měla být sladká, ale vše může zhořknout, když se změní okolnosti v ospalém městě Zapadajícího Slunce. Díky dobře napsané psychologii postav dávám filmu nadprůměrné hodnocení, scénář je ovšem poněkud krkolomný. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=C0polf5u2aw ()

Dale

Neviem, či za zlý dojem z tohto filmu môže hrozný Sk dabing, ale v tomto westerne nefunguje nič. Príbeh pomsty je vo westerne prevarený, no takýto hlúpy príbeh pomsty, kde asi najväčšia vina leží na manželke, som ešte nevidel. Príbeh mestečka, kde všetci svojho zbohatlíka majú radi, no potom už zrazu nie, postavy sú neuveriteľné a dosť zle napísané. Prestrelky úplne o ničom a celý film väčšinou nuda, keď sa Scott schováva v stajni a ostatní to nečinne sledujú. 30% ()

gogo76

Scenár k filmu vyzeral na papieri určite lepšie, než to, čo z toho nakoniec vzniklo. Príbeh o pomste, ktorej zmysel je v závere neistý si určite zaslúžil lepšie prevedenie. Výsledok by možno vylepšil niekto slávnejší v hlavnej roli, pretože R. Scott ma nijako zvlášť nezaujal. Pre diváka , ktorý western pozrie skôr iba výnimočne to môže byť celkom príjemné posedenie, u mňa starého zálesáka však iba priemer. Westernov som videl mraky a tento popri tých lepších veľmi rýchlo vyšumí. Určite si však viem predstaviť kvalitný remake, scenár je výborný. 60%. ()

kaylin

Takový nenápadný western o tom, jak se chce jeden chlapík pomstít jinému, protože byl namočený do sebevraždy jeho ženy, i když i on sám nějakou vinu nese. Je to hodně ukecané, hraje se na finále, které je důležité, a které skutečně ukazuje, že to není jen průměrný western. Možná to není tak akční, ale vztahově je to dobré. ()