poster

Sundown - město pomsty

 • USA

  Decision at Sundown

 • Slovensko

  Sundown - mesto pomsty

Western

USA, 1957, 77 min

 • gogo76
  ***

  Scenár k filmu vyzeral na papieri určite lepšie, než to, čo z toho nakoniec vzniklo. Príbeh o pomste, ktorej zmysel je v závere neistý si určite zaslúžil lepšie prevedenie. Výsledok by možno vylepšil niekto slávnejší v hlavnej roli, pretože R. Scott ma nijako zvlášť nezaujal. Pre diváka , ktorý western pozrie skôr iba výnimočne to môže byť celkom príjemné posedenie, u mňa starého zálesáka však iba priemer. Westernov som videl mraky a tento popri tých lepších veľmi rýchlo vyšumí. Určite si však viem predstaviť kvalitný remake, scenár je výborný. 60%.(15.2.2014)

 • OG_Swifty
  **

  Spolupráce Scotta s Boetticherem je obvykle známkou kvality, tentokrát to ale moc nevyšlo. I přes krátkou stopáž je film dost utahanej a plnej stále se opakujících iritujících dialogů mezi Bartem a postavou XY, kde se neustále to samý omílá trochu jinak, ale se stejným výsledkem. Závěr filmu rovněž uspokojivý nebyl, takže jediným výraznějším kladem filmu byl ve vedlejší roli Ray Teal.(24.8.2016)

 • LiVentura
  ***

  Taková nudná westernová moralitka, kterak pomstychtivý pistolník přeonačí celé město...(19.1.2013)

 • RHK
  ****

  Zase jeden poctivý klasický western od Budda Boettichera s tentokrát nevýrazným Randy Scottem - v hlavní roli pistolníka mstícího sebevraždu své nevěrné ženy na jejím milenci. Pomsta, moc i svatba by měla být sladká, ale vše může zhořknout, když se změní okolnosti v ospalém městě Zapadajícího Slunce. Díky dobře napsané psychologii postav dávám filmu nadprůměrné hodnocení, scénář je ovšem poněkud krkolomný. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=C0polf5u2aw(24.9.2012)

 • kaylin
  ***

  Takový nenápadný western o tom, jak se chce jeden chlapík pomstít jinému, protože byl namočený do sebevraždy jeho ženy, i když i on sám nějakou vinu nese. Je to hodně ukecané, hraje se na finále, které je důležité, a které skutečně ukazuje, že to není jen průměrný western. Možná to není tak akční, ale vztahově je to dobré.(13.4.2017)