Příběh Beastie Boys

• USA Beastie Boys Story

Tenhle příběh stojí za to. Mike Diamond a Adam Horovitz vám poví o své kapele a přátelství trvajícím 40 let. Živý dokument režíroval jejich kamarád, spolupracovník a mentor Spike Jonze. (Apple TV+)

Maximilianus

Hudbu Beastie Boys poznám, mám rád, ale nikdy som nejako neštudoval celú ich tvorbu a po tomto dokument si určite všetky CD vypočujem. Nie kvôli tomu, že by bol tento dokument/show tak výborný a inšpiratívny, ale iba tak. Dokument/show je zaujímavý, veľa sa divák dozvie o samotnej skupine ako aj o jednotlivých členoch, avšak skôr mi to prišlo ako naháňanie peňazí od zostávajúcich členoch kapely, pretože jedna vec, ktorá je z tohto dokumentu viac než jednoznačná, bez Adama Yaucha by Beastie Boys neexistovali a hlavne neboli takí úspešní. Práve Adam Yauch bol hudobný génius skupiny, správny človek, ktorý precestoval kus sveta a záležalo mu na ňom. Dvaja členovia a zároveň "zabávači" a moderátori síce zo slušnosti nepokračujú v skupine (aj tak by nemala úspech), ale keďže nič iné v živote nerobili, tak teraz sa musia snažiť nabaliť vydávaním knihy a nejakým turné á la dokument (predpokladám) po Amerike a následne dokumentom, ktorý je vlastne záznamom šou. Najviac a v podstate jediné, čo mi vadilo bola strojenosť celého toho predstavenia, kedy každá jedna sekunda bola presne naplánovaná a ani jedna z tej sekundy nebola vtipná. A to som mal doteraz Beastie Boys rád. Teraz už nemám Beastie Boys tak rád, ale Adam Yauch ma veľmi zaujíma. Škoda, že zrovna on tam nemohol byť. 7,3/10. ()

Dave Lister

Píše se celkem s lehkostí o něčem, co milujete a co vás velmi ovlivnilo. Tímto je dokument Příběh Bestie Boys. Mike Diamond a Adam Horovitz vás touto divokou, zábavnou, vtipnou i dojemnou jízdou provedou. Úžasně natočený dokument sestavený ze vzpomínek, kdy kapela Bestie Boys byla partou rozjetých punkových fracků až k jejich absolutnímu hudebnímu dozrání. Je to zběsilá jízda plná hudby, alkoholu, drog a také úspěchu i pádu a velkého navrátu na scénu. Za filmem stojí přítel kapely Spike Jonez a velká část dokumentu se zabývá počátky kapely a zasadní vzpomínkou na třetího člena Adama Yauche, který podlehl v roce 2012 rakovině. Fanoušci této kultovní partičky si přijdou opravdu na své, protože se zde objeví nové informace a nezveřejněné fotografie či videa. Za mě plných pět hvězd pro kapelu, která mnoho z nás formovala. ()

pushover

Čekal jsem dokument odpovídající kvality a dostal komponovaný představení s diváky a ne moc dobře hrajícími dvěma členy kapely. Sice jsem si hezky zavzpomínal, ale doufal jsem v mnohem víc. Btw. Ty závěrečný vstupy celebrit v hledišti byly vyloženě trapný. ()

joelly01

Snad nejdojemnejsi a nejroztomilejsi vec co jsem za posledni mesice videla. Jeste ted se prihlouple usmivam, ale toto byla nostalgie jako prase a kluci jsou tak desne cool jak jsme si je predstavovali jako pubertaci ze jsou cool. Kdyby tahle show trvala pet hodin, vubec nezlobila bych se. Mrzet me bude navzdy, ze v publiku nesedela jsem.... P.S. nevim jak vy, ale propadak "sure shot" pro me byl naprosto zasadni song, tenkrat v mych tynejdz jyrs. ()

oasismanik

Perfektný, skoro dvojhodinový standup dvoch starších pánov, ktorí nostalgicky, s úsmevom aj smútkom spomínajú a bilancujú svoj život od polovice osemdesiatych rokov až po dnešok. Tí páni sú dve tretiny, dalo by sa povedať, dnes už legendárnej kapely Beastie Boys, ktorých musí poznať snáď každý aspoň z počutia takej piesne ako You Gotta Fight For Your Right To Party /ktorá hráva snáď na každých MS v hokeji počas prestávok/. Beastie boys boli zaujímavý úkaz na hudobnej scéne, nikdy sa nebrali veľmi vážne, spolu s Run DMC úspešne medzi prvými prepojili rock s hip hopom, dovtedy dva absolútne odlišné a nezlúčitelné štýly. Keď si dnes pozriete niektoré klipy, možno by ste to nazvali "cringe", presne ako účes zo siedmej triedy, ktorý bol vtedy cool, ale dnes sa už k tomu radšej ani nepriznáte :). Ale to boli proste uvoľnené 80. a 90. roky. Dokument je naozaj skvelý, ani sekundu som sa nenudil a po dopozeraní som si išiel hneď na youtube pustiť staré peck ako No sleep till Brooklyn, Intergalactic alebo Sabotage. Takto sa to má robiť! ()

cubiczech

Vlastně docela romantickej "standup" s Mikem a Adamem z Beastie Boys, což byla kapela co se dost podílela (a stále nějak podílí) na nějakym mym tvůrčím směru (hlavně teda co se videa týče). Bílý rapující lidi se kterejma je prdel. Dozvěděl jsem se plno novejch (a vlastně teda starejch věcí), upřesnil si nějaký nesrovnalosti a tak dále. Yauch byl fakt geniální. ()

Tomas_PO

Dokument výlučne pre fanúšikov Beastie Boys. A keďže ním nie som, tak sa mi podarilo udržať pozornosť max. 50% času. Príbeh je klasický - mladá kapela sa stane slávnou, potom začne žiť rokenrol, následne spadne na zem, no podarí sa jej vrátiť na pódiá a napokon začne rečniť o Tibete. Tri hviezdy však idú za spracovanie, príbeh je urobený parádne, v podstate z toho urobili koncertný stand-up. Navyše v krásnej Brooklynskej sále. Preživší členovia v podobe moderátorov, už v zrelom veku, sú tiež parádni, zjavne dospelejší, a celkom nad vecou. Škoda čítačiek, bez nich by to malo iste väčší drive (vidieť to v bonuse, kde je viacero vtipných improvizačných momentov). ()

montel

O Beastie Boys jsem vědel jen to, že jsou to legendy rapu a protože jde tento styl hudby víceméně mimo mě, znal sem do dneška snad jen jednu písničku. Tento dokument je ale uhrančivý, příběh trojice z New Yorku je zajímavý a navíc, vyprávět příběh před plným divadlem nadšených diváků a ještě k tomu vtipně, byl úžasný nápad. Donutil mě si pustit více jejich tvorby. Za mě palec nahoru. 70% ()

babuška

poprvé jsem je slyšel z kazeťáku, v roce 92, bylo to celkem fajn a líbilo se mi to, sice jsem v tý době víc ujížděl na dethu ale proč né, rychlý a dobrý riffy, takže jo dík pánové, ale tenhle rádoby počin je na blití, stát někde v dívadle a vykládat jak jsem tvrdek a nekopromisní rapper, mně osobně přišlo totál trapný, dialogy jsou jednoznačně upravený a z těch dvou kapou akorát sračky, sorry pánové ale toto není hudební dokumet jakej má být, asi jste někde cestou ztratili koule, za vaší hudbu a texty, a jednu navíc, že se mi vaše hudba líbí, 3/45% ()

xhelmutx

ak patrite k ludom, ktori za boha nechapu preco bol okolo tejto kapely taky hype, tak tento film vam so zodpovedanim tejto otazky isto nepomoze...kdezto u bezneho americkeho dokumentu o dakej tej legende posobia tie hovoriace hlavy tragikomickym patosom, tak Spike Jonze to dokazal este nakopnut sektarskom motivacnym smradom ted talku... ()

onevoice

Tí čo BB nepoznajú tak sa jedná o jednu z najoriginálnejších kapiel aké poznám. Začínali ako hardcore punk kapela potom jedna z prvych belošských kapiel prešli na rap./Check Your Head a Ill Communication sú absolútne top albumy./ Album Mix Up bol zase jazz. Proste široké spektrum muziky a žánrov, ktoré ovplyvnili miliony ľudí. Tento dokument je o všetkom čo na tejto kapele mám rád a hlavne skvelá pocta MCA, ktorý bol hlavný mozog kapely. Škoda, že sa už na ich koncert nedostanem. BB fan forever MCA odpočívaj v pokoji. ()

xlukash

Jsem fanoušek Beastie Boys, ale zase mám daleko k těm co si pamatují a mají nastudováno úplně vše. Tenhle dokument z divadla se jim povedl. Životní příběh od ničeho k něčemu zaujme svou upřímností a nezvyklým podáním. Podobný dokument jsem prostě ještě neviděl. Hodnotím ani ne tak kvalitu a zpracování filmu, ale spíše ten příběh. Mé subjektivní hodnocení probíhá takto: Pokud v průběhu sledování usnu, nestojí to za řeč. Pokud posouvám a zrychlujj, zajímá mě obsah, ale je to moc dlouhé. Pokud to dokoukám celé, stojí to za to. Pokud to doukoukám celé a ještě hledám, jestli něco není po závěrečných titulkách je to pecka ....v tomto případě jsem si to pustil již po třetí....a proto pět hvězdiček. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů