poster

Reefer Madness (festivalový název)

 • anglický

  Reefer Madness

 • anglický

  Tell Your Children

 • anglický

  Dope Addict

 • anglický

  Doped Youth

 • anglický

  Love Madness

 • anglický

  The Burning Question

Komedie / Drama

USA, 1936, 67 min

 • ABLABLABLA
  ****

  Ano nasmála jsem se u toho a dost, jen škoda, že to původně nebylo myšleno humorně ale naprosto vážně. Rozhodně se tedy nedá mluvit o objektivním dokumentu, ale z dnešního pohledu spíše o humorném vyobrazení uživatelů marihuany v tehdejší Americe. Film jsem viděla dokonce v kolorované verzi, takže zážitek byl ještě lepší aneb když si někdo zapálil, tak místo normálního dýmu bylo možné vidět růžové, fialové, zelené, modré a další obláčky...k popukání. A výrazy alias šílenci mě taky dostávaly do kolen. Konec filmu už samozřejmě nebyl tak radostný, spíše vcelku dramatický, ale i přesto jsem si nemohla pomoct a odcházel jsem ze sálu s úsměvem na tváři. Viděno na AFO 2012 ve společnosti jednoho sympatického Nizozemce, který, jakmile se v sále zhostilo ticho, se mě vcelku nahlas zeptal: Have you ever been stoned? :D Atmosféra k popukání.(22.4.2012)

 • Dadel
  ***

  ´´Film, kterého budete svědky, vás může vylekat. Jedině tak je možné dostatečně zdůraznit děsivé následky nového drogového nebezpečí, které ničí americkou mládež ve znepokojivě vysokém počtu. Marihuana je tato droga, agresivní narkotikum, nevyslovitelná pohroma, Opravdový Veřejný Nepřítel Číslo Jedna! Jejím prvním efektem je náhlý, divoký, nekontrolovatelný smích; pak přicházejí nebezpečné halucinace - prostor se rozšiřuje, čas se zpomaluje, až se téměř zastaví... pak přijdou utkvělé myšlenky, které vyvolají monstrózní výstřednosti, následované emočními poruchami, úplnou neschopností myslet, ztrátou schopnosti odolávat fyzickému vzrušení...což následně vede k aktům šokujícího násilí... a končí často nevyléčitelným šílenstvím. Při zobrazování těchto účinků ničících lidskou duši jsme se snažili mluvit jasně. Scény a události, přestože jsou smyšlené pro účely tohoto příběhu, jsou založeny na aktuálním vědeckém výzkumu následků marihuanové závislosti. Pokud vás tato tvrdá realita přiměje se zamyslet a uvědomit si, že musíme něco podniknout, abychom vymýtili tuto děsivou hrozbu, pak tento snímek splnil svůj účel... Neboť strašlivá Marihuana se může příště dostat až k vašemu synovi nebo dceři....nebo k vašemu....nebo k VAŠEMU!´´________ Právě jste si přečetli úvodní, smrtelně vážně míněný titulek tohoto slavného protimarihuanového pamfletu. Film, který následuje, už v koncentraci humoru trochu poleví, jde vlastně o jednoduchý příběh skupinky mladých lidí, ze kterých kouření jointů učiní násilníky, vrahy, sebevrahy a bezohledné řidiče. Je to krásně hloupé, má to svůj půvab a sympatickou stopáž. Legálně ke stažení na www.publicdomaintorrents.com (btw...podobné věci vznikají i v 21. století...)(2.11.2006)

 • Renesco
  ****

  Hodnotím "Drogové šílenství" spíše z komediálního hlediska. Odmyslím-li si tu dějovou konstrukci ("dramatické" situace a propagandistické intence), pak jde o fantastický filmový úlet. Dost mi to připomídá Eda Wooda v jeho nejlepší formě - jsou vaše srdce připravena přijmout šokující pravdu o násilných účincích smrtelně nebezpečné drogy z vnějšího vesmíru? A z minutové scény porady soudních porotců, na níž zazní vůči realistickým kvalitám filmu velmi výstižný termín "důvodné pochyby", jako by načerpali inspiraci tvůrci "Dvanácti rozhněvaných mužů".(15.12.2008)

 • mi_X_o
  ****

  Príčinou nárastu diváckej popularity v porovnaní s takmer nezáujmom v minulosti, je jednoducho dobový kontext. Práve porovnanie našich súčasných znalostí o marihuane (aktívne overených, alebo pasívne naštudovaných) s premrštenosťou a naliehavosťou, ktorú vidíme na plátne, sú tvorcom a ťažiskom vtipu. Naivita-či zámerná prehnanosť, s akou sú tu líčené účinky drogy a smrteľné následky, ktoré spôsobí väčšine postáv, dnes akoby reprodukovali predstavy našich starých mám o nebezpečnej marihuane. Naivita a premrštenosť sa teda stali ložiskom vtipu, pre tých ktorých mal film (v minulosti) odrádzať.(29.4.2012)

 • vincent

  Neskutocne vtipny propagandisticky film, ktory ma ludi odstrasit od navyku (?) na marihuanu. Zacina sa to a konci nejakymi kecami, no ono to ma aj dej a pribeh. pribeh je samozrejme naivny az hruza, katastrofalne zahraty a blbo zrezirovany. No to je na tom to krasne. Stretneme sa tu so skupinkou mladych ludi, ktori su dobrymi studentami a hracmi tenisu. Dostanu sa vsak pod vplyv skupinky vyvrhelov, ktori cez den vysedavaju v bare a tancuju a potom zalezu do bytu, kde vsetci vyhuluju (zadarmo!) travu. A tu sa to zacina... Tie vplyvy travy su neuveritelne, az sa clovek pyta co to maju za odrodu :). Vsetci sa tvaria sialene, divne tancuju, zabijaju chodcov na prechode pre chodcov, rehlia sa, vrazdia (je tu spomenuty pribeh chlapca, ktory vyvrazdil sekerou celu rodinu), pachaju samovrazdy, ci koncia v ustavoch pre chorobomyselnych. Skratke je to pecka, ktora ma urcite opacny efekt na divakov ako sa ocakaval a vytvara pri jeho pozerani chut nejaky ten joint si zapalit. Vynikajuce zetko.(30.6.2009)

 • - Krátce po dokončení film koupil nechvalně známý producent Dwain Esper, který do snímku doplnil několik oplzlých scén, přejmenoval ho na Reefer Madness a pustil ho do oběhu v kinech uvádějících nízkorozpočtové bulvární filmy. (raininface)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace