poster

Doors v Evropě (koncert)

 • USA

  Doors: Live in Europe 1968, The

Hudební / Dokumentární

USA, 1991, 58 min

Komentáře uživatelů ke koncertu (13)

 • Karlos80
  *****

  Tento dokumentární film je spíš koncert nebo spíš taková kolekce raných vystoupení The Doors v roce 1968: London, Stockholm, Frankfurt a Amsterdam. Jimův osobní a pěvecký projev a vůbec projev celé jeho skupiny byl na těchto třech koncertech jedinečný, a vtom nejlepším tvůrčím období. Jim zpívá, chvílemi křičí, je zasněný jako básník-poetik, atmosféra je hustá že by se dala krájet, ovzduší plné dýmu protkaného kouřem z jointů. Seznam skladeb které na koncertech zazněli jen tak na mátkou:1 Lifght My Fire/ Main Title. 2 Love Me Two Times. 3 Back Door Man-dobrá kytarovka. 4 Spanish Caravan-jemná příjemné pohlazení po duši. 5 Hello, I Loe You. 6 When The Music's Over-asi nejlepší výkon v roli zpěváka a nejdelší skladba vůbec. 7 Unknown Soldier-temná-atmosferická a psychedelická zároveň. 8 Light My Fire (II). 9 Five To One-tvrdá jak skála. 10 Alabama Song-houpavá a kolísavá. Dodatek-zajímavost: Jako hosté v toto dokumentu vystoupily ještě jiní známí hudební osobnosti konce šedesátých let, a to sice Grace Slick a Paul Kauntner oba z Kalifornské skupiny Jefferson Airplane. Samozřejmě živák je živák, později vydané CD se tomu koncertu vyrovnat nemůže. Příjemný hudební zážitek z konce šedesátých let, nejen pro všechny fanoušky této již dnes legendární skupiny, ale i pro všechny vyznavače hudby jako takové. Člověk by si tímto koncertem měl, určitě doplnit své klasické hudební vzdělání tak jako já.(2.11.2006)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Na pódiu se potácejí čtyři černobílí kluci, kteří po naladění instrumentů blíže nespecikovanými omamnými látkami prezentují s nebývalou soustředěností svoji muziku. Hudba je zcela pohlcuje a publikum je příliš nevzrušuje - oni totiž potřebují mít ze svého hraní povznášející pocit. Jsou to The Doors a v zachycení jejich vystoupení je největší síla tohoto dokumentu. Informace od lidí mimo kapelu považuji za útržkovité a mírně rušivé, ale naštěstí jich není tolik, aby přebily nadčasovou tvorbu kapely, která svého času průkopnicky otvírala dveře novému vnímání hudby.(4.5.2012)

 • igi B.
  *****

  Krása, síla, srdcerváč... Nestárnoucí, vlastně věčný J.M. s kumpány & spol. ... Ano, i po čtyřiceti letech (;-) jsem pořád fanouškem skupiny... - - - P.S. A hospod, kde vám ve dvě ráno pustí k pivu a radosti svojí i vaší ty starý dobrý Dorsíky... :o) - - - - - (Poprvé viděno 29.11.2008 na ČT2, komentář zde jako šestý - 29.11.2008)(29.11.2008)

 • Javert
  *****

  Tento jedinečný dokument nám podává nejen koncertní záznamy, ale jeho hlavní síla spočívá v tom, že skvěle zachycuje dobu - bouřlivou druhou polovinu 60.let.(24.7.2008)

 • Ant
  *****

  The Doors očima Jefferson Airplane, co si přát víc. Jakmile začne Jim pronášet své texty a upře na kameru ten svůj uhrančivý magnetizující pohled, má nad vámi vyhráno.(18.7.2010)

 • erl
  *****

  Báječný dokument který nám ukazuje zajímavý pohled na Doors a vlastně celou scénu na konci 60tých let(17.10.2006)

 • ledzepfan
  ****

  Trochu mě sralo, že většina toho vystoupení je jen studiovka pro kamery a záběrů z koncertu s diváky(tedy to v čem jsou/byli The Doors opravdu dobří) je tam jen velmi málo...(16.11.2012)

 • Jazzzz
  ***

  Dle mě tento dokument hodnotili zatím pouze velcí fanoušci této skupiny... Já si ale nemyslím, že by měl co nabídnout... nedozvěděl jsem se z něho nic nového, hudbu tohoto tipu moc neposlouchám... Nebylo to nic světoborného - to dle mého názoru má BBC občas lepší dokumenty... Jde spíe o archivní záběry, které fanoušek skupiny ocení, protože se k nim nemá jak dostat..(29.11.2008)

 • Frakira
  *****

  Nevěřím v - - - -, věřím v Jima ;)(2.11.2007)

 • filmer
  *****

  I když byl Jim alkoholem a drogami dost rozvrácený člověk, jak předvádí i zde, byl i velkou osobností a hudba Doors má sve sily a kvality i dnes.(9.5.2006)

 • princesofpersia
  *****

  Jim je můj bůh... tak jak bych tomu nemohla dát jinak než 5*???(24.8.2012)

 • Torall
  *****

  Light my fire je prostě neuvěřitelná!(16.11.2012)

 • Whyyess
  *****

  Nejoblíbenější koncert! hravý, šťavnatý.. prostě Doors jak je máme rádi!(27.12.2011)