Útočníci z Marsu

(neoficiální název)
  • USA Invaders from Mars (více)

Mimozemská invaze začíná... Na planetě Zemi přistává mimozemská loď. Toto přistání vidí malý chlapec, ale nikdo mu nechce věřit. Vetřelci začínají pomalu ovládat místní obyvatele, a tak chlapci nezbývá nic jiného, než se s prosbou o pomoc obrátit na armádu. Ta se musí postavit hrozbě z vesmíru, která by mohla znamenat konec lidstva. (Chupacabre)

Braddy

V záplavě béčkových sci-fi z 50. let tento film mírně vyčnívá. Námět je na svou dobu vcelku originální a pokud pomineme technickou stránku filmu (triky, mimozemšťané), je i dnes poměrně koukatelný. Možná největší sci-fi prvek jsou účes a make-up chlapcovy maminky, které se neponičí ani ve spánku :-)) ()

vitekpe

Vsechno co cekate od padesatkove technicolorove rodinne scifi tu najdete. Hlavnim hrdinou je maly kluk, jeho rodice, hodni policiste, hodni vedci, hodni vojaci a zli mimozemstane. Dvojity twist na zaver uz je pouze tresinkou na tomto klasickem dortu. ()

Mikino00

V dnešní době mi to spíše připadá jako komedie, protože nejen mimozemšťani a zápletka zestárly, ale děj, to je kapitola sama pro sebe. ()

inutihar

Toho chlapečka jsem měl chuť zabít už asi po pěti minutách... Jinak dobový standard, který neurazí, ale ani nezůstane dlouho v paměti. ()

JimiH

Béčko, které z dnešního pohledu vyhlíží značně televizně. Protivný hlavní hrdina, schématické chování všech postav. Kdo však vydrží, dočká se zajímavého závěru, který mě osobně donutil dát o hvězdičku navíc. ()

B3n

Tento film je pekný dôkaz toho, že kvalitný scenár a dobrí herci dokážu urobiť dielo, ktoré aj po 70. rokoch od vytvorenia ešte stále znesie kritériá priemerného filmu. ()

TylerD.

Nejspíš první scifi na téma invaze z vesmíru a ovládání lidských těl pomocí implantátu. Začátek super, pak se to trochu zvrtne v přehlídku armády a nakonec se to zvrtne znovu v pobíhání v podzemí. Každopádně tehdy to muselo být zcela přelomové, dnes už ufouni vzbudí spíš pousmání než hrůzu. Konec překvapivý a nevím, jestli jsem ho poschopil správně :) ()