Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tajemný příběh ze starého skotského hradu, který je stále obydlený původním majitelem - obří dvousetletou žábou, jež je zčásti člověkem a žije v bludišti hradních chodeb. (Hans.)

Recenze (6)

Campbell 

všechny recenze uživatele

Výborný film, který je bohužel prakticky neznámý. Já jsem ho bohužel viděl ve 3D což zrovna nemusím, takže barvy a všechno jsem měl rozmazaný. Nicméně film je to dobrý. Parádní atmosféra zámku sem tam netopýr, sem tam pavučina a mlha okolo hradu. Sice to není tak často ale to nevadí. Pointa je parádní a člověk si jí "užije" celý tenhle gotický horor jsem si vychutnal a to jsem od něj totálně nic nečekal. ()

pepua 

všechny recenze uživatele

Na začátek musím zdůraznit, že prozrazení hlavní pointy tohoto sci-fi by diváka ochudilo o „šokující a hrůzyplné“ vyústění příběhu. Gerald MacTeam (Richard Carlson) a Kitty Murray (Veronica Hurst) jsou zasnoubení a co nevidět mají mít svatbu. Gerald ovšem dostane dopis od svého strýce, kterého neviděl dlouhá léta, v němž jej naléhavě prosí o okamžitý příjezd za ním. Gerald tak učiní a odjede do starého rodinného sídla – hradu. Jeho snoubenka zůstává a po několika týdnech obdrží dopis od Geralda, v němž ruší své zasnoubení. Kitty ale nevěří, že by ji její milovaný jen tak opustil a vypraví se svou tetou za ním. Tam najdou zestárlého a velmi unaveného Geralda, který očividně skrývá nějaké hrozné tajemství. Atmosféra starého hradu poskytuje zábavu a nutí člověka přemýšlet, jaké že tajemství to Gerald skrývá, no o výjimečný film se samozřejmě v žádném případě nejedná. Buďte připraveni, že pointa příběhu je více než šílená, ale na konci je alespoň jednou větou vyřčeno i její možné vysvětlení. ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Z amerického filmu „The Maze“ jsou cítit padesátá léta, je v tom ta béčkovost, ale stejně tak je možné spatřit snahu dát divákovi specifický zážitek, skutečně ho přimět v kině se bát, i když ty nástroje, jaké k tomu byly použity, nemusely nutně za každou cenu uspět. Snaha zde byla, ta se počítá, ale je zde i výsledek, který stojí za pozornost a ani po více jak šedesáti letech neurazí. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Snaha filmárov o ´´suspense thriller´´ sa nevydaril. Vlastne ani nič napínavé sa tam neudeje, neponúka žiadnu akciu ( v tom pravom zmysle slova ) a o nejakom horore, či sci-fi ako sa uvádza, ani chýru ani slychu. 75 minút sledujeme sled nudných udalostí, ktoré vyústia v záverečný klimax, absolútne bez chuti. Skvelá výprava ( ako už neraz v histórii žánru ) opäť vyšla navnivoč, pričom mohla byť miestom pre lepší a hlavne strhujúcejší príbeh. ()

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

Unylý a utahaný děj nezachrání ani ujetá pointa, která sice působí na pohled překvapivě, ale i její "pokračování" v podobě skoku z okna působí maximálně hloupě. To nespoileruju, když je celej vtip filmu prozrazen v obsahu, moc tajemna už nezbývá. Navíc mě pokusy o gotickej horor nudily, nemohl jsem se do toho dostat, chyběla tomu atmosféra, správně ujeté postavy, něco navíc, čím by se film dal zapamatovat... a to kromě té směšné žáby není. A i ta je spíše pro mé hodnocení filmu přítěží. ()

Zajímavosti (1)

  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Maurice Sandoze. (Hans.)

Reklama

Reklama