Černobyl

• Rusko Černobyl (více)

Ruský velkofilm o následcích výbuchu v černobylské jaderné elektrárně, kdy stovky lidí obětovali své životy, aby uklidili místo katastrofy a úspěšně zabránili ještě větší katastrofě, která by mohla proměnit velkou část evropského kontinentu v neobyvatelnou zónu. Nečekaným hrdinou filmu je Alexej, hasič v elektrárně. Na nebezpečné misi ho doprovází inženýr Valerij a vojenský potápěč Boris. Jejich úlohou je vypustit vodu z nádrže pod hořícím reaktorem. Nemají čas na řádnou přípravu; voda v zatopených chodbách, kterou budou muset projít, je každou hodinu teplejší, protože roztavené jádro reaktoru prosakuje stále blíže. Tři muži, připraveni obětovat vlastní životy, aby zabránili ještě větší katastrofě, sestoupili do hlubin budovy reaktoru… (JOJ Cinema)

Rathalos

Absolutne vobec nechapem tunajsie nizke hodnotenie,ale uz som si davnejsie vsimol,ze ked sa jedna o rusku zalezitost,hned je zatratena,co vobec nie je fer,praveze naopak,filmy z tejto krajiny maju velku kvalitu a vynimkou nie je ani tato drama o najvacsej jadrovej katastrofe v dejinach ludstva,ktorej nasledky su dodnes,vyborne natocene,herecky fajn zvladnute,triky su taktiez skvele a celkovo nie je cas na nudu,nikto z nas si nevie ani len predstavit,co prezivali tito ludia,ktori boli takzvane v prvej linii,no a este podotknem,ze Oksana Akinsina je ocarujuca,pekna zienka...:-) ()

BOURQUE

Druhý režisérsky počin D. Kozlovskijho neprináša žiadny „ruský veľkofilm“. Ale na druhej strane sa nedá povedať, že tu nebola snaha. Vytvorenie a zachytenie retro prostredia celkom slušné, ale lepšie zachytenie postáv a medziľudských vzťahov tu chýba. Porovnanie s mini seriálom Černobyl je tu takmer zbytočné – ten je na niekde úplne inde. P.S.: Poznámka o systéme, o jeho prirovnanie k radiácii, je minimálne zaujímavá. Osobné hodnotenie: 66% (**) ()

Porp

Ako som očakával. Bolo tam všetko, čo tam nemá byť. Keď Ivan zablokoval autobus, aby si z neho odviedol Nasťu, išli hneď dve hviezdy dole. Stavy úzkosti, ktoré človek zažíval pri britsko-americkom Černobyle tu nehrozili. Prvú polhodinu sa mi hlavou neustále preháňalo: No tak, k veci konečne! Akcia bola natočená celkom obstojne, ale dej sa nejako nestupňoval a nedramatizoval neustálym pribúdaním nových hrozieb a problémov, ako to bolo pri verzii od HBO. ()

LukasKalasek odpad!

Jako ruský filmy nikdy nebyly nějak dobrý (až na čestný výjimky), ale tohle bylo extrémně špatný i na ně. Není to dobrý ani jako parodie sebe sama. ()

magu

Ak toto mala byť ruská odpoveď na úspešnú minisériu, tak to sa teda vôbec nepodarilo! Za množstvo peňazí z toho vznikol iba ďalší SOVIETSKY film, kde sa takmer nič nedeje, prevládajú dlhé zádumčivé pohľady a ešte dlhšie rozhodovanie hlavných hrdinov, čo urobiť. Aj ako fiktívny príbeh to mohlo byť podstatne lepšie. No a množstvo vyslovených nezmyslov, ktoré sa tu vyskytujú (svetlo v podzemných chodbách ako za slnečného dňa na pláži v Soči, pobehovanie hlavného hrdinu po zóne ako keby bol na Červenom námestí...) zrážajú film do podpriemeru. Ak sa Vám ho podarí nájsť, pozrite si radšej Распад ()

PetrC.

Schematická lejfengovská variace na černobylské téma. Reálné je pouze zasazení děje filmu do místa a času havárie, nic víc. Sebeobětování za vyšší zájmy zdaleka není téma ruské propagandy až po 24. únoru. "Nejnapínavější" scény pod elektrárnou jsou ty nejméně záživné a vypravěčsky nefungují. 32 % ()

Mikecat

Obrovské sklamanie! Rusi vedia točiť výborné filmy, ale toto je prepadák. Keď to porovnáme s 5 dielnym seriálom od Netflixu, tam bolo všetko dopodrobna vysvetlené, režijne aj kamerové 100% zvládnuté. Tu sa dej začína po polhodine. Potom sa jeden hasič teleportuje po rôznych častiach mesta Pripjať ( ktoré ani nieje spomenuté...!) Ide hasiť, do nemocnice, ide k reaktoru, ktorý pozná ako vlastnú dlaň, do nemocnice; vráti sa s priateľkou do zamořeného bytu, kde ju chce pretiahnuť, napriek tomu, že im syna odviezli preč, potom si po 2 hodinách spomenie, že je tam tajna chodba, ide tam opäť, zase do nemocnice, medzitým rozprávka ako oziarenych vezú lietadlom do Švajčiarska - aj keď je tu náznak spolupatričnosti - nehorázná zlatanina bez chrbtovej kosti. ws ()

Naghavi

Výborný film, který je opravdu moc dobře natočen, stejně jako podobné žánrové ruské kousky, které se objevily i zde ve skupině. Ale touto novinkou se může směle měřit s ostatní světovou produkcí, konkrétně tento Černobyl bych se nebál postavit hned vedle úspěšné mini-série od HBO a to navíc ji v některých scénách i překonává! 👌👌👌 Má to silný příběh, naprosto skvělé herce, atmosféru, lokace, kameru a já křičím bravo! 👏👏👏 5/5* jednoznačně! ()

Raziel811

Škoda, že je zde minimální dramatická linka. V porovnání se seriálem film prohrává. Ale to nemyslím co se týče efektů, ale co se týče atmosféry napětí a strachu o dané hrdiny. Čekal jsem větší "politickou" zabarvenost a výsledek mě celkem kladně přesvědčil, že propaganda tu není až taková jaká by mohla být. ()

Sopholojong

Na Renckovu uz teraz legendarnu miniseriu sa to absolutne nechyta. Uz uvodne "pilcherovske" polhodinove intro, plne krasnych usmevov, romantiky, preslneneho mestecka a vsemoznej americkej (songy) i domacej popokultury okolo, otravi akekolvek nadejne divacke vyhliadky. Potom sa to nastastie trochu rozbehne, ale len v ramci televizneho looku a nizsich produkcnych moznosti. Priemerna ruska jednohubka, ktora vobec nie je pre univerzum znamej jadrovej katastrofy potrebna a taketo romantizujuce gyce na pozadi realistickych katastrof dokazem odpustit len takemu Titanicu alebo Pearl Harboru, ale nie Chernobylu, kde chcem vidiet utrpenie, zmatok a osudovost. 5/10 ()

HMTD

Můžeme být rádi, že film dopadl jak dopadl. V době když se o něm hodně začalo hovořit, tedy po té co byl odvysílán seriál HBO, se dost mluvilo o tom, jak Rusko kritizuje verzi HBO a jak nám tady ukáže "jaká byla pravda". Psalo se o tom, že se zde bude možná řešit konspirační teorie s agenty CIA a podobné nesmysly. Nakonec jsme dostali spíš horší film, ale myslím že správně zaměřený na likvidátory. Hodně film sráží to, že se v zájmu dramatizace odchyluje od reality a že se zaměřil na složitý "vztah" hasiče a kadeřnice, na pozadí havárie. Potřebuje tak zajímavá událost doplňovat nejspíš zcela smyšlené pasáže, já chápu, že i dramatizace HBO tam podobné prvky měla, ale dokázala je tam mnohem vkusněji zasadit, tady byla většina dramatizace jako pěst na oko. ()

Joachim36 odpad!

Hlavně se nikdo nezabývejte příčinami! Sovětský člověk to nakonec vždycky přese všechny nástrahy osudu vyřeší! Nakonec oni hned věděli co se stalo a co je potřeba dělat. To byly naši lidi, a kdo není náš ten to nemůže pochopit. Žádné tápání ve tmě jako v tom trapném americko-kapitalisticko-spojenozápadním propagandistickém seriálu, který chce Ru.... teda SSSR ponížit! Lidi nevěřte jim, těm kolonistům a otrokářům a podívejte se jak jsme to zvládly a zachránili malého Sašu ve Švýcarsku! ... Tak určitě... ()

mdf

Americká verze je bezpochyby jedna z nejlepších a jak je zvykem,Rusové se musejí taky něčím blýsknout,ale bohužel,to se opravdu asi nepovedlo.Celé je to zbytečně  natahované,spíše,jako rodinné drama a do toho,trošku potápění. Kdyby,to nebylo o jaderné elektrárně,kdy je tam na ní pár záběrů,tak to může být havarie,v kterékoliv továrně. a tedy i celkem nudný,nezáživný film. ()