• blackrain

Všechno začalo otrávenou kočkou, která měla být brána jako výstraha. Pak přišel na řadu výstřel z pistole, který na štěstí poškodil okno a skončil ve zdi. Ten také neměl být brán na lehkou váhu, protože dotyčná osoba to myslí opravdu vážně. Připomíná vám to praktiky mafie? Tak veřte, že o mafii tu opravdu nejde, protože všechno má své prostinké vysvětlení, i když motiv pomsty tu také je. Na pana profesora už toho bylo skutečně moc. Stal se z něho paranoidní člověk obviňující každého okolo sebe, včetně svých blízkých a přátel. Stále byl zatvrzelý a nespravedlivý vůči všem a všemu. Jenže je tu drobný zádrhel, on totiž neměl být vrahovou obětí. Písnička Hany Buštíkové byla opravdu chytlavá, ale její hlas mi k Janě Brejchové vůbec neseděl.(29.11.2009)

"Každý z nás máme svůj stín, kterého se tak trošku bojíme." Karel Höger ve velmi silném psychologickém příběhu o tom, že co se může stát, když ztratí člověk k člověku elementární důvěru. Krásná ukázka toho, že strach a z toho pak plynoucí nedůvěra vůči lidem může být smrtící jako rychle se šířící rakovina.(7.5.2017)

- ...a vrahem je zahradník! - Ano, ano, je to další bod pro Černobílý tým v bratrovražedném souboji s Barevnými. Cenu z dnešního floutkovství si odnáší výrostek Vízner, sysel Abrahám a fízl Hanzlík... - I když ten, sluší se poznamenat, se ale nakonec dal do kupy. - Holt policejní ornung. Převeliká škoda, že do dnešního utkání nasadil trenér Sequens jen televizní kameru, ač přišel s nevšední taktikou... - I když střih byl chvílemi i na mě snad až příliš splašený, he he - ...a opravdu skvělou hereckou dorážkou. - Čemuž Barevní z 80. let nemohli konkurovat... - V dnešním zápase se také, a řekl bych možná překvapivě, velmi málo agitovalo. Černobílí si tak nepřinesli do klání žádné body navíc. A i přes to... - Možná právě proto! - Ano, ano, možná, v každém případě je to opět suverénní vítězství Černobílého týmu zde v KrimiAréně a zasloužený bod do tabulky, kde si zatím udržují vedoucí pozici. - Nyní se již loučíme a přepojujeme zpět do studia...(20.6.2014)

Psychologické drama o strachu, který v očích hlavní postavy změní blízké lidi v nepřátele. Karel Höger je zde výborný i tím, že dostal roli jdoucí proti tomu, jak ho většinou známe: vyrovnaného a decentního. O to přesvědčivější vyznění. ...PS Stálo by za to vidět jako divadelní představení, ve stejném obsazení hlavních rolí.(4.3.2021)

docela pošušňání,například hádka mezi Trojanem a Šedou,kdy už má přenosta kliniky hlavu celkem dost zaplácanou představama,kdo by ho vlastně mohl nenávidět...někdy mi psychologické ladění detektivek vadí,tady mi vyloženě sedlo... o bod míň jsem dala za tu příšernou písničku,bohužel film není s titulkama,abych mohla vypnout zvuk :-)(8.7.2012)

• - Eva (Jana Brejchová) zpívá hlasem Hany Buštíkové. (funhouse)

• - V úvodních titulcích mezi herci je Ivo Niederle uveden jako Ivo Niedrle. (bomber7)

• - Exteriéry filmy byly natáčeny v Brně-Lesná a v Praze na Maltézském náměstí. (waxtrax)