Woodstock

Woodstock

Woodstock: 25th Anniversary Edition

Woodstock: 3 Days of Peace & Music

Dokumentární / Hudební

USA, 1970, 184 min (Director's cut: 228 min)

„Wanna take you higher!!!“ Že som sa nezúčastnila, mi vôbec nevadí. Kolosálny a senzačný director´s cut som prosím skonzumovala, ako by som tam bola- kráľovsky som si pochutnala, nič mi nechýbalo a to úplne najrelevantnejšie- ešte ako som si zatancovala! Síce ma mrzí, že som neokúsila jógu od toho príma týpka a „osvieteného“ inštruktora 2v1 a nedostala sa do tej echt katarzie, ale skoro, skoro, vážení:). Jo, jooo, ja ešte stále mľaskám! 90%(23.11.2008)

Měl to být původně úplně obyčejný festival. Pak přijelo půl milionu lidí. Vstupenky se přestali prodávat a Woodstock po červeném koberci nakráčel do síně plné událostí, u kterých bych zaprodal duši, jen abych mohl říct, že jsem byl u toho. Byly to tři dny lásky, míru a hudby. Aspoň takový Woodstock zachytil Michael Wadleigh. Být tam asi bych umřel blahem.(16.11.2009)

(1001) (Hudební zážitek no. Uno: Arlo Guthrie - Coming to Los Angeles) Když jsem dala vale Rychlým šípům a začala si hledat jiné platonické lásky, hnutí hippies se mi zdálo jako "good way to go". Mír a lásku, komu by se to nelíbilo, taky jsem byla velká fanynka hudby 60. let (což tedy jsem stále). Nejvíc mě mrzelo, že jsem si tu "jejich" dobu nemohla prožít, omakat, odposlouchat na vlastní vlasy, ruce, uši. Teď tak nějak paradoxně čím víc toho o nich vím, tím míň bych to opravdu chtěla zažít a být jednou z půl milionu hlav v davu. To má být svoboda? --- A to mě ještě dovařily titulky na konci, kde k obvyklým heslům mír láska bla bla vyběhla i ekologie. Cha cha.(6.4.2009)

Tří dny míru, lásky a hudby woodstocké generace Baby boomers v časech Vodnáře. Tři dny, které změnily dějiny rokenrolu. Úžasná hudba v neopakovatelné atmosféře nejzásadnějšího festivalu populární hudby všech dob. Nezapomenutelné "grande finale" nadpozemské kytary Jimiho Hendrixe, ve kterém snad každý mohl slyšet padající bomby a nářek umírajících ve Vietnamu. Skvělý dokument Michaela Wadleigha je právem považován za jednu z nejautentičnějších generačních výpovědí. Všechny další pokusy znovuzorganizovat pokračování Woodstocku se nezdařily, už to bylo o něčem jiném. Woodstovský festival byl, je a zůstane jen jeden jediný: ten, který se konal v těchto srpnových dnech před 46 lety.(15.8.2015)

Abych dokončil 200, musel jsem se k tomu donutit. Bylo mi to protivné, ale pokaždé, když jsem se znovu začal dívat se mi to začalo líbit. Muzika jak má být. Bahno, neoblečení, nazí lidé od bahna. Krásná spirála obrázků a dokazování nových věcí. Děcka. Nejsem příznivcem tady té komunity, protože ženy oblečeni ve stylu woodstock mi přijdou hnusné a nepřitažlivé. Není na tom co obdivovat. Dokument je to vydařený a skvěle zpracovaný. Dvě obrazovky neumožnují sledovat vše naplno. Zaujali mě vrtulníky a pořadatelé, kteří je radši pustili dovnitř zdarma a nesli ztrátu. Zajímalo by mě, jak to dopadlo finančně. Po filmové stránce je to přelomový snímek téměř bez chyb. Ale to co nám způsobil v podobě angažovaných žen, s tím nesouhlasím. Proto dávám 4 hvězdy. Aspoň mám představu jak to tam probíhalo. Nejslavnější koncert všech časů, co se zapsal do dějin.(8.2.2009)

• - Nejzásadnějšími scénámi, které se objevili v o 40 minut delším režisérském sestřihu z roku 1994, byla vystoupení Janis Joplin a Jefferson Airplane. (Marek#33)

• - Na koncertě odmítli účinkovat Led Zeppelin. Místo toho hráli v nedalekém New Jersey. (Kulmon)

• - Richie Havens několik let po Woodstocku v interview řekl: "Ten den jsem hrál dvě hodiny a čtyřicet pět minut. Pokaždé, když jsem dohrál soubor písní, v zákulisí mi řekli, že ostatní hudebníci mají zpoždění a poprosili mě, jestli bych nemohl zahrát dalších pár písní. A takhle se to stalo několikrát za sebou. Samozřejmě že jsem nemohl odmítnout, ani jsem nechtěl, bylo to naprosto úžasné hrát před tolika úžasnými lidmi... ale řeknu vám, ten den jsem zahrál naprosto všechny písničky co jsem znal." (Beckett51)