Půjčovna masa: Nové pouzdro

• Japonsko Altered Carbon: Resleeved
Japonsko, 2020, 74 min

Takeshi Kovacs musí na planetě Latimer ochránit tatérku a zároveň vyšetřit smrt šéfa jakuzy spolu se seriózním členem KJRN. (Netflix)

Zombi

Slušný vizuál, trochu jako Borderlands, parádní akce a kamera, slabší příběh. Klidně bych si dal několik pokračování v podobném duchu, tvůrci by se mohli více rozšoupnout a přiblížit knížkám. ()

Johny303

Já jsem se těmhle japonským animákům vždycky vyhýbal jako čert kříži, ale pokud je tohle dílko žánrovým standardem, budu jim asi dávat šanci častěji. Prostě nenáročná dospělácká akce s nádhernou animací... ()

molcan2

Keďže som fanúšikom seriálu (a sveta, ktorý vytvoril) a anime, mal som na to veľké očakávania. Ale nakoniec, dej aj animácia boli slabé :-( ()

Kulda24

Skvěle vytvořené animace a bitky tu vypadají vážně cool. Příběh doplňuje informace ze světa Altered Carbon. Lepší jak první řada seriálu to není, ale končí to tak, že můžeme čekat ještě další minifilmy z tohoto světa a já se na ně těším. Rychle ubíhají hodina a čtvrt, za mě to je na 75%. ()

BOURQUE

Seriál so skutočnými, živými hercami z dielne Netflixu nepoznám. Takže do celovečerného anime som išiel bez akýchkoľvek vedomostí a po jeho skončení vo mne zostal pocit pozitívneho sklamania. Grafika je na skvelej úrovni, akčné scény na dostatočne dobrej úrovni a príbeh, napriek svojim nedostatkom, so zaujímavými myšlienkami. Celá koncepcia mi pripomína nekorunového kráľa cyberpunku – Ghost in the Shell. Tí, ktorí majú rád Ghost in the Shell-based anime, tak nebudú sklamaní. Po dlhšom čase je to výsledok, za ktorý sa Netflix nemusí hanbiť. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

bararich8

Relativně krátké a bez hluchých míst. Animace fajn a skvělé souboje, kterých bylo dostatek. Nic jsem od toho nečekal, takže za mě spokojenost. 4* ()

jacko

Cel-shaded anime? Jo! Solidni akcni narez se zajimavou grafikou, ktera funguje nejlip v bitkach. Univerzum nerozsiruje, ale to jsem vzhledem ke stopazi ani necekal, pro me fajnova jednohubka. Skoda ze vetsina deje probiha v interierech, neonovy nocni mesto je paradni… ()

Urukhaj98

Oproti seriálu bohužel velká slabota. Animace je celkem hezká a dává vzpomenout především na hry od Telltale, ale příběh se topí ve vodách nezajímavého průměru, který navíc původní seriál nijak výrazně neobohacuje. 5/10 ()

Tirkus

Lepší než netflix seriál to není, ale animace je fajn, Takeshi je supr i kreslenej a prostředí yakuzy i krvavá akce se mi líbila. Jen ten příběh je předvídatelnej. ()

DaweForeman

Sci-fi počin z yakuza prostředí. Lidé už běžně neumírají, protože vědomí bylo zdigitalizováno a je možné ho převádět mezi jednotlivými těly. A mezitím je boj mezi tradicí a touze po větší moci, zamíchané s touhou po pomstě a svobodou. Velice jednoduchý příběh, který člověka ničím moc nezaujme, než vymyšleným sci-fi světem. Onen vizuál je ale podán v prapodivné malované 3D animaci, kterou osobně moc nemusím kvůli naprosto nesmyslným tvarům lidského těla. Akce tu je celkem dost a autoři se nebojí to vše vylíčit v podobě gore tématiky. Po dramatické stránce se tu načne pouze pár věcí, které mají potenciál, ale u něho to končí. Po hudební stránce nic moc. ()

jokino

Hodnotím čisto film, nakoľko seriál zatiaľ nepoznám - nevidel som, takže ani k existujúcemu príbehu a postavám nemôžem nič povedať. Vo filme bol pre mňa príbeh síce úplne jednoduchý, ale akčné scény a režba boli výborné.. ()

Víteček

Plné otravných anime klišé (a to mám anime rád), zase jiný Takeshi Kovacs (opravdu není možné s novým tělem udržet starou osobnost?), tentokrát s nulovou envoyskou intuicí a relativně zajímavá animace s docela dobře ztvárněnými boji. Má to jiné problémy než druhá řada seriálu, má to i jiné klady, ale ani jako on druhá řada to není opravdu dobré. ()

xxmurphyxx

Veľmi sympatická, štýlová a krvavá anime jednohubka, škoda, že to nemalo ešte tak o pol hoďku viac. Príbeh síce nič svetaborné, ale ten vizuál neskutočné porno a akcia trhala gule. Videné s originál jap. audiom. ()

spawnxp

Slušnej standard i když vizuál asi každýmu nesedne. Příběh je rozhodně lepší než u druhý série hranýho seriálu. Ambiciózní ale koukatelný, dobrá zábava ()

RadaRAW

V něco takového jsem doufal! Pokud je šance že toto universum bude žít dál, akorát můžete vynechat ten hlavní charakter který by měl zůstat jen ve hraném seriálu. Jinak si myslím že takovéhle filmy jsou opravdu naděje, protože se v nich dá prozkoumat ohromná spousta věcí okolo stále existujících lidských vědomích, bázích a jak lidé se v takovémhle světě chovají. Jinak tento film je lépe napsaný než většina hraného seriálu co je škoda. ()