Willoughbyovi

• Kanada The Willoughbys

Animovaný film o čtyřech dětech, které se potom, co je opustí jejich sobečtí rodiče, učí skloubit svoje staromódní hodnoty s realitou moderního světa. (Netflix)

Zombiepod

Vcelku priemerný rodinný animák, ktorému najviac prihráva unikátne a krásne vizuálne prevedenie. Knihu nepoznám, a čo sa príbehu týka, nebolo to pre mňa to pravé. Vtipné to veľmi nebolo, postavy nemali tú správnu šťavu, ktorá robí takéto animáky tým, čím sú. Napriek tomu je film primerane milý a veľmi dobre sa naň pozerá. Pre milovníkov podobného výtvarného štýlu vo filmoch je to fajn jednorazovka. ()

Nevka

Animace je sice pohodová a zajímavě "upletená", ale jinak mě Willoughbyovi docela zklamali. Příběh nemá dostatek nosných pilířů, které by ho dělaly zajímavým nebo zábavným. I proto člověka moc nezaujme, což je pro mě u animáků klíčové. Celkově bych tuhle rodinku kvalitativně přirovnal třeba k UglyDolls. Z námětu se dalo totiž vytěžit více, a já musím dát 2 hvězdičky. Sice jsou docela silné, ale pořád jsou jen dvě... ()

JADIM

Tento netradičný Kanadský animák mi svojim dejom, komickým charakterom postáv a celkom "fantasy" vecami a situáciami pripomenul moderné knihy pre deti a mládež, najmä tie od Davida Williamsa, čo sú naozaj dobré knihy. Svojou minimalistickou animáciou to pekne vybočuje z davu a celkom dobre sa na to pozerá. Ten dej však môže po čase pripadať ako preťahovaný a už sa tam začína variť z vody a odhaľovať väčšinou iba to odhalené. Niektoré postavy sú tu doslova zatienené humorom a vyzerajú, akoby to boli roboty vyrábajúce vtipy (niektoré aj vtipné), ale občas vystúpia zo svojho tieňa a na chvíľu sa môžu stať dokonca aj hlavnými postavami. The Willoughbys nie je film, ktorý zaujme každou svojou scénou, ale keby sa o to bezhlavo pokúšal, ako rôzne iné animované "skvosty", tak by to bolo iba horšie. 6/10 (Videné 25.4.2020, CZ dabing) ()

D.Moore

Nádherná stylizace i animace, zběsilé gagy a skvělý (původní) dabing, to vše mě bavilo... Asi tak půl hodiny. Pak se mi Willoughbyovi bohužel trochu okoukali a hlavně jsem si všiml, že jim tak nějak chybí pořádný, zajímavý nebo aspoň smysluplný příběh. A to je velká, velká škoda. Na jedno podívání, proč ne, ale obávám se, že žádná repríza už nebude. ()

ondraondra

Hodně zvláštní animák, a to po všech stránkách. Animace je zvláštní, ale přitom skvělá a originální. Humor je občas hodně divný a groteskní, něco na styl SpongeBoba. Někdy je to vtipné, někdy ne. Zápletka je taky celkem neobvyklá a celý film se žene tak strašně rychle dopředu, že jsem skoro ani nestihl postřehnout všechny události. Musím pochválit hudbu a originální znění. Není to nic přelomového, ale je to fajn. A kocour Ricky Gervais je frajer. 6/10. ()

• V pořadu The Tonight Show Starring Jimmy Fallon (od r. 2014) řekla Alessia Cara, že jedním z její celoživotních snů je nadabovat nějakou roli v animovaném filmu. Producenti tohoto filmu viděli rozhovor a okamžitě ji kontaktovali. (ČSFD)