Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kamala cestuje po světě a snaží se rozlousknout záhadu svého náramku i rodinné historie. (Disney+)

Recenze (9)

oveckaoa 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kamala letí do Pákistánu za svojí babičkou tam se dozví, že je (ta babička) taky džin a narazí na jakési chlápky z jakési skupiny nebo co to bylo  co ji něco sdělí pak jich nahání záporáci a konec. Ohledně té skupiny co to je za debilní krytí poznají se podle červených šátků to mají jako, že značku, že jsou z té skupiny. Má zakrytou hubu nic víc tak, že ho pozná každý kdo ho potká pokud ho zatknou a oddělají mu ho poznají ho hned. Jinak proč tam má ant-man street art kde se tam vůbec vzal a podle čeho ho kdo udělal a to, že Kamala bojuje s lidmi a všichni jsou s tím úplně v klidu je zvláštní tenhle seriál má celkově zvláštní chování lidí v přechozích dílech používala své schopnosti a bylo to na youtube tady je používá a každému je to šumák.   . Mimochodem Kamala je hodně debilní, když místo, aby byla inkognito si nasadí tu svou škrabošku, aby ji každý poznal 40 procent ()

tomik99 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ne, nelepší se to. Stále stejné chyby. Akční scény jsou ve filmu bezdůvodné, proč se Kamala pere s přítelem, který ji za pár sekund vezme ke svým lidem a jsou nejlepší kámoši? To si opravdu někdo myslí, že nás zasáhne smrt učitele, který se poprvé objevil v seriálu před dvaceti minutami? A rád si počkám, až někdo udělá seriál o českém hrdinovi a pět minut se bude řešit, že tento knedlík s koprovou omáčkou je úplně jiný než ten blebajz ze supermarketu. Kulturní vložky mají být nenápadné a ne tvořit celý story arc seriálu, který očividně vůbec nikam nevede. ()

Reklama

jirikzaboj 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tenhle díl docela rozsekl to, co začal ten předchozí a to sice, že zápletka je opravdu nezajímavá a bez jakékoliv snahy o alespoň kvalitní scénář. Nejvíc zvláštní mi ale přijde, jak moc se cestuje v ději dopředu a není to ani nijak charakterově, či dějově znát. Kamala jako by “heh já jsem Gin” .. “heh tady mi řekli, ať pomůžu, tak Joo” …”heh tak tady tihle říkají, že jim pomáhat nemám, ok” ….” Jee volá babi, ať přijedu do Pikošky a ona mi z ničeho nic řekne jen tak s klidem vše o mém originu a já zase řeknu ok” .. no emoce jdou zkrátka stranou. Kdyby si tvůrci dali takovou práci s emocemi u klíčových momentů tak, jako u těch vedlejších a výplňových, tak by se to uchytilo o dost více. Záporáci nejsou vůbec zajímaví, protože doposud vlastně neznáme pořádnou motivaci . Chápu cíl, ale ne motivaci. Je to fakt moc sterilní a obávám se, že to nezachrání ani poslední 2 epizody. Prostředí Pákistánu točeného v Thajsku je krásné, bohužel bez vyššího využití a nepomůže tomu ani finální honička, která vypadá naprosto tuctově a nezajímá mě. ()

Nevka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jednoznačně nejslabší epizoda. Dozvíme se sice poměrně dost o Nooru, což je vlastně docela fajn rozšíření MCU, ale na úkor toho je upozaděno puberťáckého špičkování, které v Ms. Marvel prostě funguje nejlépe. Zbývá nám tak Kamala, která je sice pořád sympatická, ale nezvládá utáhnout zoufale nezajímavou a zmatenou akci. Navíc výrazně přibývá nesmyslných momentů, které seriálu jako celku podrážejí nohy. Vzhledem ke krátké vysvětlovačce navíc už docela jasně dokážeme odhadnout, jak se bude vyvíjet finále. A já mám obavu, že tahle zjednodušená variace na invazi Dormammu moc fungovat nebude... ()

filmfanouch 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druhá polovina seriálu Ms. Marvel odstartovala a proto není v rámci děje čas ztrácet čas. V rámci 4. epizody tak především dochází k osvětlování mytologie hlavní hrdinky, režie 4. epizody se poté chopila Sharmeen Obaid-Chinoy (držitelka 2 Oscarů za režii dvou chválených krátkometrážních pakistánských dokumentů) a v jejich rukách nedochází k řemeslnému pohoršení. Dochází sice k menšímu obklopení od prozatímní koncepce seriálu a prim už tak nehraje soužití pubertální slečny se svými novými superschopnostmi, v součtu je ovšem prozatím 4. epizoda dost možná tou nejemotivnější v rámci celého seriálu.   Prim v rámci 4. epizody ještě výrazněji bere rodinné drama. Akční pasáže zůstávají pořád přízemnější a v rámci režie Chinoy se na ní nic dvakrát nemění, stěžejní je ovšem v rámci 4. epizody především právě konfrontace tří generací, vzájemných konfliktů a dochází přitom i k jistým emocionálně vyhroceným situacím. Střetávání kultur i generací již od 1. epizody bylo výrazné, tady dochází k prvním výraznějším dozvukům a vztah Kamaly Khan v podání Iman Vellani a její matky Muneeby v podání Zenobie Shroff rázem dostává pevnější obrysy. Velkou v tom pochopitelně sehrává i přítomnost babičky Sani v podání Saminy Ahmad, kdy se vztah babičky a matky a matky a dcery střetává v poměrně sympaticky vykreslené paralele.   Ms. Marvel tak zůstává komornější záležitostí v rámci Marvel Cinematic Universe, v tom ovšem dost možná tkví i její nejsympatičtější stránky. Naopak nadále platí, že pokusy o humor patří k těm slabším elementům seriálu, stejně tak v rámci 4. epizody tak trochu nefungují pokusy o zjednodušení situací a tak trochu skákavě přeskakující atmosféra. Sympaticky ovšem rázem působí uchopení Obaid-Chinoy, v jejím přístupu jsou alespoň tak trochu poznat její dokumentární kořeny a uchopení některých scén díky tomu nepůsobí vyloženě rutinně.   Stěžejní pořád zůstává fakt, že je Kamala Khan teenagerka a to pořád setrvává stěžejní v samotném seriálu. Pořád platí, že je Vellani castingovou trefou a v rámci jistých momentů tak trochu neřízenou střelou, která dokáže uhrát vážnější momenty, přitom ovšem má především slušné komediální nadání. A i proto se dá snadno doufat, to, že Kamalu Khan čeká ještě po pokračování Captain Marvel s názvem The Marvels solidně napěchovaná budoucnost v rámci budoucího Marvel Cinematic Universe.   Cliffhanger na konci epizody poté snadno vyvolá napětí do příští epizody, přitom dokáže dle očekávání vyvolat spousta otázek a též možná vyvarovat obavy, zda tento zvrat přeci jen neměl radši přijít o epizodu dříve a aby na něj mohlo být v rámci nadcházejících 2 epizod tak trochu více času. Nejlépe to ovšem půjde rozsoudit až po vydání 5. epizody, která snad před samotným finále tak trochu nezkazí náladu z celého seriálu..... ()

Galerie (16)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama