Kdybys jen tušil

• USA The Half of It

Nesmělá jedničkářka Ellie pomáhá sympatickému sportovci Paulovi sbalit dívku jeho snů. Všechno se ale zkomplikuje, když se do ní Ellie zamiluje taky. (Netflix)

Mara97 odpad!

Tohle nemá absolutně nic společného s nezávislým svobodným uměním. Tohle je jen politická a společenská manipulativní agitka par excelence. ()

pumpkinqueen

Ve svém žánru velmi povedené. Jeden z těch nepřeslazených teen movies, přesto ale milých a hlavně přirozených. Postavy jsou krásně vykreslené a i když se jedná jen o takovou jednohubku, za tu chvilku si k nim dokážeme vytvořit jakýsi vztah, takže se dokážeme vžít i soucítit. Jedná se o celkem obyčejný a jednoduchý příběh, dokonce je podaný i jednoduchým způsobem, ale nějakým kouzlem to zkrátka funguje. Často jsem se usmívala, nad některými dialogy mi smích utekl i nahlas (některé hlášky byly tak vtipně pitomé, což jim přidávalo na opravdovosti) a v neposlední řadě jsem si u filmu příjemně odpočinula. O atmosféře malého městečka ani nemluvím. Konec potěšil. ()

255085349

Zklamání. Premisa (byť založená na zrcadlově převráceném tématu rovněž netflixovské Sierry Burgess) i rozběh děje jsou více než slibné. Pak se do toho ale začne motat příliš motivů najednou, které rozmělňují klíčový love triangle a nadbytečně se u toho povídá. Ale úplně nejvíce mě zklamal závěr. Myslím, že film je tak dobrý, jaký má konec a tady to úplně pohřbili. Vlastně jsem vůbec nepochopila, jak to skončilo a kdo ke komu co cítil. Totálně to vyšumělo do ztracena a takové konce já nemám ráda. Je mi líto. ()

Maximilianus

Teenegerská romantická komédia, kde sa riešia vzťahy na strednej, jeden plán/klamstvo a sexuálna orientácia. Klasický NETFLIX. Ale bol to príjemné pozeranie. 6.7/10. ()

Likan7

Celkem sympatická teen romantika, která je víc než romantika zaměřená na lidské vztahy a hledání si cestu jeden k druhému. Minimálně v první polovině mě to bavilo, jenže ono to vlastně nemá téměř žádné tempo a příběh s nějakým rozuzlením tu vlastně chybí. Proto je druhá půle silně nezáživná a nebavila mě. ()

ing.man

Leah Lewis úžasná, báječná... Ta učitelka jazyka byla taky perfektní, místy mě ten film královsky rozesmál, ale dohromady to nějak nefungovalo, vysoká míra trapnosti a cringe momentů. ()

gemi

Jemná teenagerská romance bez drsných či kontroverzních pasáží. A to je její největší problém. Ničím nepřekvapí, a už vůbec nešokuje. Není tu žádný twist, ani překvapivý nebo alespoň silný závěr. Cílovka filmu je teenager, který bloudí sám v sobě, není si jistý svou sexualitou a prožívá první (platonické) lásky. ()

TheRay97

Je směšné tomuto filmu dávat jakýkoli význam. Slouží pouze jako odreagování se od reality. Jeden týpek chce sbalit nějakou holku, kterou si vyhlídl, ale komunikace není jeho silnou stránkou, a tak si najme jednu týpku, aby korespondenci udělala za něj. Vlastně se divím, že na to ta holka nepřišla dřív. A výsledek je překvapující!! Ten týpek se zamiluje do Ellie a ta se zase zamiluje do holky, s kterou si dopisuje, předstírající, že je Paul. Typické středoškolské drama s typickými postavami, které v takovém příběhu nemůžou chybět. ()

wege

Je to takové příjemně osvěžující, vůbec to není blbé, jak by se dalo na první pohled očekávat. Máte z tohoto filmu fakt dobrý pocit. Ano je to dějově trochu infantilní a už vůbec asi ne pro muže mého věku, ale což. Nenudil jsem se, naopak jsem se bavil. ()

Anteia

Jako náctiletá lesba, bych si strašně moc přála vidět takový film. Jsem ráda, že jiný ročníky než já mají teď tu možnost, je to ňuf. ()

Vera2613

Tak tomuto hovorím nuda. Nemilo ma to prekvapilo, pretože aj napriek tomu, že väčšina filmov od Netflixu nie je veľmi plnohodnotná, aspoň dokáže baviť po celý čas. Toto tu bola len akási nudná verzia Sierry Burgess z nudného mesta s nudními postavami. Naozaj, hlavná postava dokopy nemala čo ponúknuť a dievča snov bolo totálne nezaujímavé. Taktiež som necítila žiadnu chémiu medzi postavami. Ešteže to tam ten Paul ako tak ťahal. Citovo sa ma to nedotklo ani omylom a celý film mi prišiel prázdny aj keď sa snažil byť niečím hrozne hlbokým. Škoda, pretože tento film mal väčší potenciál. ()

Dejf4

Čekal jsem trochu více pohodovější pojetí. Ale i tak jde o solidní žánrovku, která plyne přirozeně a velmi dobře pracuje s romantickou linkou a charaktery. Velké plus, že LGBT prvek je zde spíše v pozadí a neslouží jako hlavní bod snímku. Film se i dobře vyhýbá otřepaným klišé. Jen tomu zkrátka chybí trochu větší švih a intenzivnější zakončení. 6/10 ()

madam.art

Pěkný příběh, hezky vyprávěný, nemá ambici na velký film a to je na něm příjemné. Nemůžu překousnout patetickou pasáž ve středu.... Jinak by to bylo za 4. ()

CAR0DEJ

Pre mňa to bolo veľmi príjemné. Uveriteľné a zároveň to netlačilo na pílu až na jednu scénu, ktorá bola úplne "hollywoodská". Celkovo určite stálo za pozretie v rámci žánru. ()

FLVEKK

Ty kokos, tak některé komentáře jsou fakt průser. Pry jestli heteráci, nebo běloši vymřeli a co tam dělá menšina. No, tak to mě poser. Zrovna jsem se díval oběma herečkám na instagram, kde měly spolu foto, u které psaly, že jsou strašně rády, že se potkaly a seznámily. A když tady čtu komenty typu přetvářka, strašně zahrané, asijská brejlatka, tak je mi toho filmu fakt líto. Nic jsem od toho neočekával, ale byl jsem příjemně překvapený. Za mě hodně dobrá podívaná. Uvěřitelný, i když né úplně reálný film. Ale co, filmy nám mají vytvářet hezkou představu, vy rasistické mrdky. ()

jjjerry

Čekal jsem od toho daleko více. Základní příběh není špatný. Ale není to dotažené. Žádná dojemná scéna, žádná fajnová hudba, tohle se vám pod kůži nevryje:( ()