Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Píše se jaro 1945 a blíží se konec Třetí říše. Přesto jsou všechny rezervy nasazovány na záchranu nacistického režimu. I studenti jednoho gymnasia jsou posláni na budování opevněných obranných linií. Avšak uvědomělí mladíci plánují útěk a spojení s partyzány. Jenže boje se nezadržitelně přibližují a prověří každého ze zúčastněných... Film se přidržuje obvyklých žánrových klišé a nepůsobí příliš přesvědčivě, ani neznámé tváře nezjednaly potřebnou autenticitu. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (3)

sator 

všechny recenze uživatele

V podstatě inscenovaný dokument, bez nějaké snahy snímek výrazněji dramatizovat-což už předjímá dokumentární úvod... Pro mě zmatečné nepřehledné... ()

Reklama

Oisean 

všechny recenze uživatele

Po shlédnutí filmu jsem nevěděl jestli se mám smát nebo brečet.Ze začátku slyšíme hloupé odpovědi studentů na jednoduché otázky týkající se druhé světové války.Poté jsem si říkal "tak ted nám režisér předvede jak to přesně bylo".Nestalo se.Měl jsem pocit,že jsou někde na táboře kde místo práce hrají karty a zpívají táborácký písničky jak můžeme ve filmu vidět a ne totálně nasazení.Připadá mi,že scénář napsali právě ti studenti co hloupě odpovídali na začátku filmu.Jestli tenhle film viděli někteří pamětníci co byly totálně nasazení,tak se museli držet za hlavu.Je mi z tohohle filmu akorát tak na nic. ()

Zajímavosti (1)

  • Exteriéry byly filmovány v Hořovicích, Praze, Kladně a Jílovém u Prahy. (sator)

Reklama

Reklama