Pod bodem mrazu

Trailer 2

Autobus plný vězňů se na opuštěné silnici stane terčem útoku a řidič (Javier Gutiérrez) musí bojovat o život s pasažéry i útočníky. (Netflix)

Trailer 2

EvilPhoEniX

Zatím dost podhodnocený Thriller ze Španělska, který sice nedosahuje kvalit svých předchůdců a dost možná se na něj za rok nebude vzpomínat jako na klasiku, ale to neznamená, že se nejedná o strhující, napínavý a zábavný film. Obrněný vůz se 6 vězni je v noci přepaden záhadným útočníkem, který má na jednoho vězně zálusk, ale je ochotný popravit kohokoliv, pokud nebudou spolupracovat. Javier Gutiérrez je osvědčený herec, který se proslavil především v Záhadné bouři a Kde jsem doma, tedy o solidní herecký výkon není nouze a zaujmou i charaktery vězňů, kde každý je něčím zajímavý a svým způsobem správně nepříjemný. Film rozdává karty poměrně rychle, ale dokáže občas překvapit zajímavým zvratem, je dostatečně napínavý, místy strhující a místy i nečekaně brutální ( ustřelená ruka, hasičák, šroub) jsem tady rozhodně nečekal a za to chválím. Spokojený jsem i s finálním rozuzlením, které sice není nikterak šokující, ale rozhodně dává smysl. Jsem spokojen výborně jsem se bavil. První menší trefa z letošního Netflixu. Příběh****, Akce*** Humor**, Násilí***, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra****, Napětí****. 7.5/10. ()

Enšpígl

Ten úvod, vlastně celá první půlka jedna v neuvěřitelných napnelismech a tvůrci postupně ukazují esa v rukávu, ale takovým způsobem, že jsem zůstaval pořád v očekávání věcí příštích. Dobře budovaná atmosféra, kamerou i hudbou ze začátku byla fakt vymazlená. Bohužel celkový dojem kazí značně přitažené finále. ()

Fr

„POKUD SE CHCETE OSVOBODIT STAČÍ, KDYŽ MI OTEVŘETE. CO UDĚLÁTE PŘEDTÍM A PAK MĚ NEZAJÍMÁ. KDYŽ MI NEOTEVŘETE, ZEMŘETE VŠICHNI…“ /// Je to sice blbý, ale aspoň napínavý! Jasně, že mě napadá asi 50 jinejch možností – ale to by tenhle film nevznikl. Pravda, ty filmy, ve kterých se herci chovaj tak, jak to děj vyžaduje, mě moc neberou. Není to totiž známka punku, ale debility. A tak místo, abych si to užíval…. Jako je to zajímavý… ale podvědomě vočekávám, co zase dojebou. Bohužel… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju filmy plný srdceryvnejch příběhů. 2.) Systém mě zklamal. 3.) Thx za titule „Jiří Nehyba“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

darkrobyk

Jeden autobus s mukly, dva poldové a jeden magor s puškou. Zima. Topení v busu nic moc. Řetěz s ostny bus zastaví, přerušené topení dá muklům jen vyměřený čas. Jenže situace se vyvíjí trochu jinak, a zatímco se muklové mezi sebou dohadují, zda jde o záchranu některého z nich, jo, ten problémový Rumun, ten by to mohl být, nebo zda jim chce někdo všem zakroutit krkem, jelikož hadička napouštějící cely benzinem by tomu nasvědčovat mohla. Boj o život tedy začíná a po krku si jdou všichni navzájem. Řemeslně fajn, hudba i kamera paráda. Herecky obstojné, i když většinu táhne J. Gutiérrez. Motiv magora je jasný a já ho rozhodně nezpochybňuji, jelikož v jeho situaci by se leckdo možná zachoval podobně. Tam už se zkrátka jde přes mrtvoly bez ohledu na výsledek. Přehlížím scénu s vodou, jelikož to by nejspíš zařvali všichni, ale je to film. Vcelku spokojenost, jen bych nezůstal u ustřelené ruky...asi...3,5* ()

gogo76

Oproti väčšine som hviezdu pridal a to hlavne z dôvodu, že takmer celý film si drží slušné napätie, ktoré sa odohráva na pomerne malom priestore. Mám rád komornejšie ladené filmy, navyše slušná zbierka magorov v jednom aute, k tomu moja obľúbená španielčina takže nie, nesťažoval som sa. Ako poniektorí píšu, ksichtík J. Gutiérreza by sa skôr hodil na zápornú postavu alebo min. rozporuplnú, ako ukázal v lepšom filme Mokrina. Má to pomerne nepredvídateľný dej aj preto som si film užíval, no ako mnohí naznačili vo svojich komentoch záver ich sklamal. Ja by som ho aj bral až na malý, ale podstatný detail. /Spoiler/ Prečo musel dobrý človek vraždiť, dokonca svojich bývalých kolegov, aby v závere oznámil, že mladého hajzlíka by čoskoro prepustili?! Mohol počkať a kľudne si ho odchytiť po prepustení, bez vraždenia a riskovania, že mu to nevyjde. Aj z toho sa dalo vycúvať, napr. mám vážnu nemoc, ostáva mi pár mesiacov života, nechcel som to prešvihnúť, blá, blá,..., to by som ešte bral. Nezvládnutá motivácia a plánovanie hlavného záporáka je trochu problém, ale inak som ten záver bral a pozdával sa mi. Brokovnica je brokovnica...70%. ()

• Náklaďák přejede ostnatý řetěz a jede ještě nějakých pár metrů. V záběru zezadu na náklaďák je vidět, že levé přední kolo není píchlé. Potom, co vystoupí i druhý policajt, je záběr na přední pravé kolo, před kterým leží ostnatý řetěz. (noxi600)
  • Miguel (Karra Elejalde) unese vězeňský náklaďák, prvně startuje škrtáním dvěma drátky, ale ve druhé scéně startuje pravou rukou klíčem. (noxi600)
  • Filmovalo sa v Madride, Segovii a v Tobes, kde sa natáčali scény v opustenom starom mestečku. Filmári pracovali od 8. februára do 4. apríla 2019. (MikaelSVK)